Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Zasílání náhledů (klientům) k úpravě

goumbik
2018-01-29 22:35:38+01
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Váš názor na novou on-line aplikaci http://www.nahledovky.cz

Slouží k zaslání náhledových obrázků klientovi, který si sám vybere, které chce upravit, případně ke každé fotografii může napsat komentář. Fotograf si zakládá alba a má přehled o počtu fotografií, počtu shlédnutí, zaslání odkazu klientovi, počet vybraných fotografií, atd.

Jako podnět byla přítelkyně, která sama fotí a někdy strávila i 20 minut kvůli telefonátu s klientem, aby si upřesnili výběr, jelikož to nebylo jasné. Děkuji za Váš komentář a přeji hodně podařených snímků

Lukáš
 
JakubH
2018-01-29 23:44:38+01
príspevok od: goumbik
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Váš názor na novou on-line aplikaci http://www.nahledovky.cz

Slouží k zaslání náhledových obrázků klientovi, který si sám vybere, které chce upravit, případně ke každé fotografii může napsat komentář. Fotograf si zakládá alba a má přehled o počtu fotografií, počtu shlédnutí, zaslání odkazu klientovi, počet vybraných fotografií, atd.

Jako podnět byla přítelkyně, která sama fotí a někdy strávila i 20 minut kvůli telefonátu s klientem, aby si upřesnili výběr, jelikož to nebylo jasné. Děkuji za Váš komentář a přeji hodně podařených snímků

Lukáš
Skús radšej pixieset.com , nie sú tam také hlúpe obmedzenia, album tam máš dokedy chceš a poslúži to aj ako portfólio
 
psykora2
2018-01-30 00:13:39+01
moj nazor je ze fotograf by mal klientovi dodat uz upravene fotografie bez toho ze by otravoval klienta s vyberom, je to len otazka dohody pred fotenim
 
mongi
2018-01-30 01:48:54+01
piXXXovina...osobne
 
PeCh
2018-01-30 11:30:32+01
Tiež si myslím, že je to blbosť. Pokiaľ fotograf nerieši kompletnú retuš pre módny časopis ale chce len vyvolať fotky a poslať ich klientovi, tak nerieši sprostosti, ktoré fotky si má klient vybrať. Proste fotograf musí urobiť selekciu fotiek tak, aby spĺňali jeho štandard kvality, následne ich všetky vyvolá (má svoj workflov, preset...) čo pokiaľ nefotil v piatich rôznych osvetleniach a neexponoval "od buka do buka", by malo byť pomerne rýchle (najviac času musí zaberať selekcia, ktorú robí fotograf). To že klientovi pošle namiesto sľúbených 10 fotiek 20 nehrá rolu, akurát zvýši zákaznícku spokojnosť.

A fotografi, ktorí urobia tých 20 fotiek ale pokiaľ sľúbili len 10, tak ani za svet (alebo len za veľké peniaze) nepošlú ani jednu navyše, si zaslúžia, aby od neho klienti odišli.
 
blahoslav J B Art
2018-01-30 11:53:59+01
privítal by som vyjadrenie niekoho, kto naozaj fotí ľudí na zákazku, t.j. svadobný, ci portrétny fotograf, ako to reálne rieši on ... či dá možnosť vybrať na retuš fotky zákazníkovi (samozrejme už vyselektovane technicky dobré fotky), alebo len on sám vyselektuje a vyretusuje fotky podľa vlastného uváženia
 
Tibor78
2018-01-30 12:38:28+01
príspevok od: blahoslav J B Art
privítal by som vyjadrenie niekoho, kto naozaj fotí ľudí na zákazku, t.j. svadobný, ci portrétny fotograf, ako to reálne rieši on ... či dá možnosť vybrať na retuš fotky zákazníkovi (samozrejme už vyselektovane technicky dobré fotky), alebo len on sám vyselektuje a vyretusuje fotky podľa vlastného uváženia
Vyselektujem vylucne ja sam, taktiez vsetky potrebne upravy robim na zaklade vlastneho uvazenia. Nepytam sa, ktore chcu klienti...Toto mam vopred dohodnute, ze je to plne v mojej kompetencii...
 
JakubH
2018-01-30 14:45:08+01
príspevok od: blahoslav J B Art
privítal by som vyjadrenie niekoho, kto naozaj fotí ľudí na zákazku, t.j. svadobný, ci portrétny fotograf, ako to reálne rieši on ... či dá možnosť vybrať na retuš fotky zákazníkovi (samozrejme už vyselektovane technicky dobré fotky), alebo len on sám vyselektuje a vyretusuje fotky podľa vlastného uváženia
Taktiež selekciu robím ja a odovzdávam už len final produkt, hore spomínanú galériu (pixieset) riešim na to, aby mi zaškrtli fotky, ktoré chcú vytlačiť a ďalej na to, že nie len pri svadbách môžu zdielať fotky hosťom/kamarátom rovno v peknej galérii
 
bear
- moderator
2018-01-30 16:23:36+01
Vyber klientom je katastrofa. Ak aj spravis prvotny vyber, tak si vacsinou z tych co zostanu vyberu najvacsie nepodarky a budes zabijat cas v postprocesse zachranovanim fotiek, ktore nie su tie najlepsie co pri foteni vznikly.
 
marianr
2018-02-12 14:44:40+01
Práve som našiel
https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/7050

takže túto tému považujem za reklamný spam. 8-)
 
Jozep
2018-02-12 22:28:55+01
Síce je to len reklamný spam, ale neviem si predstaviť že by si niekto takúto blbosť platil. Svadobné fotky nechať vyberať mladomanželmi by bola totálna katastrofa, možno tak pri nejakom fotení z ktorého pôjde len pár fotiek a necháva sa vybrať z užšieho výberu.
A aj tak, na galérie mám osobitný google účet kde si môžem nahrať fotiek koľko chcem, príp. Ligtroom umožňuje zdieľať kolekciu na webe ako normálny odkaz, príp. väčšina pracujúcich fotografov má predsa len webstránku kde sa nejaká tá súkromná galéria dá spraviť tiež.
Neviem, možno len nechápem k čomu je to v skutočnosti dobré
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()