Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

DPreview.com po 25 letech KONCI.

Fuser
Fuser 2023-03-22 18:32:17+01
Snad každého fanouška digitální fotografie zarmoutí zpráva, že oblíbený server dpreview.com ukončuje svou činnost. Po téměř 25 let přinášel zpravodajství a recenze ze světa fotoaparátů, to ale už za pár týdnů bude minulostí

Zdroj: https://www.digimanie.cz/dpreview-com-po-25-letech-existence-konci-kvuli-skrtum-amazonu/9722

https://m.dpreview.com/news/5901145460/dpreview-com-to-close
 
Johnnny
2023-03-24 13:08:20+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Môže byť dôvodom jeho konca aj to, že sa Amazon zo severom DPreview nepohodli a tak musel skončiť. Možno to nemá nič spoločné s financiami. Mohla to byť zo strany Amazonu šikana atď. Myslím si tiež, že spoločnosti Amazon sú nejaký fotografi ukradnutý a na čo ich zbytočne podporovať. Amazon sa špecializuje na predaj a nevidel dôvod živiť niečo, z čoho nič nemá. Tak by som to riešil ja. V dobe vzniku serveru DPreview bola spoločnosť Amazon na svojom začiatku a na začiatku sú väčšinou všetky veľké spoločnosti veľkorysé, ale ako postupne rastú sa ich filozofia mení. Už len čakám, kedy Facebook zavedie platené členstvo.
Amazon ale DPReview nezalozil, ale kupil a to uz v case ked to pre nich asi nemalo o moc vacsiu hodnotu nez dnes

Bohuzial zijeme vo svete optimalizacii a foto uz netaha.
 
Paladin25
2023-03-24 13:12:57+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Môže byť dôvodom jeho konca aj to, že sa Amazon zo severom DPreview nepohodli a tak musel skončiť. Možno to nemá nič spoločné s financiami. Mohla to byť zo strany Amazonu šikana atď. Myslím si tiež, že spoločnosti Amazon sú nejaký fotografi ukradnutý a na čo ich zbytočne podporovať. Amazon sa špecializuje na predaj a nevidel dôvod živiť niečo, z čoho nič nemá. Tak by som to riešil ja. V dobe vzniku serveru DPreview bola spoločnosť Amazon na svojom začiatku a na začiatku sú väčšinou všetky veľké spoločnosti veľkorysé, ale ako postupne rastú sa ich filozofia mení. Už len čakám, kedy Facebook zavedie platené členstvo.
Áno veď to je to čo som chcel aj napísať... do tých dôvodov úplne nevidíme...
 
Paladin25
2023-03-24 13:16:26+01
príspevok od: Porubo
Ja som z toho DpReview vzdy zmiesane pocity. Tzv. "finished challenges" boli vynikajuce, vsetky tie albumy s fotkami. Ale forum bolo dost slabe, drviva vacsina prispevkov a tem boli o technike, kde sa riesili problemy 1. sveta: Porovnavala sa vybava a ludia stale len kupovali nove veci len malicke epsilon kladne lepsie nez tie stare, co vyhadzovali. Prislo mi to take hodnotovo a vyznamovo prazdne, nieco ako nejake slecinky co neustale hladaju co najmodernejsie saty alebo modnu farbu pre dane rocne obdobie a sezonu. Tym to bolo cele uplne zaplavene, porovnavanim, kde sa az umelova nafukovali rozdiely. Tam nieco bolo ostrejsie o 3 ciarky na milimeter pri otvorenej clone, tak sa to hned islo kupit... tam zas bolo novsie telo co malo 3256 viac ostriacich bodov, tak sa hned islo kupit...
Ale! Ale tu je to este horsie! Tu sa riesia aj osobne nekonecne spory! Tak hadam to bolo lepsie nez toto!
Tak bolo to hlavne fórum o technike... preto sa pozeralo na tie technikálie...

Čo sa týka fóra, tak je to jednoduché ak je fórum moderované je väčšinou kľud a vecnejšia debata... ak sa o fórum nikto nestará časom sa vždy objaví nejaký blbec, ktorý si ho pomýli s osobným blogom a začne šíriť "osvetu" a svoje neomylné názory vydávať za absolútnu pravdu ...

 
seifi
2023-03-24 13:20:38+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Môže byť dôvodom jeho konca aj to, že sa Amazon zo severom DPreview nepohodli a tak musel skončiť. Možno to nemá nič spoločné s financiami. Mohla to byť zo strany Amazonu šikana atď. Myslím si tiež, že spoločnosti Amazon sú nejaký fotografi ukradnutý a na čo ich zbytočne podporovať. Amazon sa špecializuje na predaj a nevidel dôvod živiť niečo, z čoho nič nemá. Tak by som to riešil ja. V dobe vzniku serveru DPreview bola spoločnosť Amazon na svojom začiatku a na začiatku sú väčšinou všetky veľké spoločnosti veľkorysé, ale ako postupne rastú sa ich filozofia mení. Už len čakám, kedy Facebook zavedie platené členstvo.
Za Fb súhlas - tak 100- 200 € mesačne. Ľudia by začali viac komunikovať medzi sebou. Pôrodnosť by sa zvýšila.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-24 13:47:47+01
príspevok od: seifi
Za Fb súhlas - tak 100- 200 € mesačne. Ľudia by začali viac komunikovať medzi sebou. Pôrodnosť by sa zvýšila.
To ma rozosmialo. Velice vtipný komentár! Smiech. Kde na to niektorý ľudia chodia. Dávam palec na hor.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-24 13:49:24+01
príspevok od: seifi
Za Fb súhlas - tak 100- 200 € mesačne. Ľudia by začali viac komunikovať medzi sebou. Pôrodnosť by sa zvýšila.
Nemôžem sa prestať smiať.
 
Paladin25
2023-03-24 15:53:08+01
príspevok od: seifi
Za Fb súhlas - tak 100- 200 € mesačne. Ľudia by začali viac komunikovať medzi sebou. Pôrodnosť by sa zvýšila.
Trefné!
 
fatality
2023-03-24 20:27:08+01
inak, pod kazdym clankom o technike bol odkaz na amazon..
asi uz tych preklikov nebolo tolko, aby to amazon povazoval
za zaujimave..
 
fatality
2023-03-24 20:28:18+01
príspevok od: Johnnny
Amazon ale DPReview nezalozil, ale kupil a to uz v case ked to pre nich asi nemalo o moc vacsiu hodnotu nez dnes

Bohuzial zijeme vo svete optimalizacii a foto uz netaha.
celkom by ma zaujimalo, preco sa amazon nepokusil dpreview predat..
 
Paladin25
2023-03-24 21:19:05+01
príspevok od: fatality
celkom by ma zaujimalo, preco sa amazon nepokusil dpreview predat..
možno pokúsil... ktovie ...

Inak v USA už vznikla petícia na záchranu + sa tam fanatici zaprisahávajú že z Amazonu prestanú nakupovať
 
JanM
2023-03-26 18:38:19+02
JanMJanM
teraz
Nuž čo už narobíme... Chrisa a Jordana budeme môcť aj naďalej sledovať na Petapixel, ale najviac bude chýbať tá dvadsaťpäťročná databáza. Že by DPReview nikto nechcel kúpiť, alebo jednoho nie je na predaj? Bodaj by sa za päť minút dvanásť objavil nejaký kupec. Silicon Valley Bank UK, kúpila HSBC za jednu libru, ja by som dal aj dve
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-29 17:14:40+02
príspevok od: JanM
JanMJanM
teraz
Nuž čo už narobíme... Chrisa a Jordana budeme môcť aj naďalej sledovať na Petapixel, ale najviac bude chýbať tá dvadsaťpäťročná databáza. Že by DPReview nikto nechcel kúpiť, alebo jednoho nie je na predaj? Bodaj by sa za päť minút dvanásť objavil nejaký kupec. Silicon Valley Bank UK, kúpila HSBC za jednu libru, ja by som dal aj dve
Práve to, že prídeme o novú databázu. Na tomto servery bolo všetko krásne usporiadané a v prípade potreby sa dalo k tomu ľahko dostať. Ta ich schéma bola vznikajúca. Človek to mal všetko ako na tanieri. Ja som počas 10 rokov prešiel mnohé servery, ale žiadny z ných neposkytoval tak ucelené informácie na jednom mieste a to aj vrátane testov.
 
fatality
2023-05-10 13:06:43+02
dalsi..
https://www.dpreview.com/news/9097452022/imaging-resource-closed-following-acquisition-by-new-owner
 
flico.sk
2023-09-25 14:34:48+02
Dpreview prežilo a hľadá spolupracovníkov, ak by mal niekto záujem ...

https://www.dpreview.com/news/5151645501/dpreview-is-hiring-test-scene-photographer-freelance-writers-and-community-manager
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()