Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

DPreview.com po 25 letech existence končí kvůli škrtům Amazonu

Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-23 09:32:30+01
Snáď každého fanúšika digitálnej fotografie zarmúti správa, že obľúbený server dpreview.com ukončuje svoju činnosť. Po takmer 25 rokoch prinášal spravodajstvo a recenzie zo sveta fotoaparátov, to ale už za pár týždňov bude minulosťou.

Zdroj:
https://www.digimanie.cz/dpreview-com-po-25-letech-existence-konci-kvuli-skrtum-amazonu/9722?utm_source=digimanie_newsletter_daily&utm_medium=email_article_title&utm_campaign=dpreview-com-po-25-letech-existence-konci-kvuli-skrtum-amazonu/9722
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-23 09:43:43+01
Keď som potreboval niečo vedieť o fototechnike navštívil som web. stránku DPreview.com
To nemohlo zaniknúť radšej niečo iné zbytočnejšie?
 
gytheio
2023-03-23 10:06:48+01
Preboha vzchopte sa tu niektori, nikdy som nebol na tej stranke, nie je nic kvalitnejsie pre fotografov ako youtube.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-23 10:31:34+01
Pre všetkých, ktorý berú informácie len z YouTube je tu vlastný kanál tejto web. stránky. Problém je možno ale v tom, že ľudia sú príliš lenivý na to, aby články čítali a radšej si o daných témach pozrú videá. Odkaz na ich stránku:
https://www.youtube.com/watch?v=u9UOU4ZWzoY
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-23 10:37:26+01
https://www.youtube.com/ @dpreview
 
MagickVamp
2023-03-23 10:51:39+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Keď som potreboval niečo vedieť o fototechnike navštívil som web. stránku DPreview.com
To nemohlo zaniknúť radšej niečo iné zbytočnejšie?
Asi kazdy, kto sa tomu viac venoval, tak na dpreview zbehol. Neviem ci je nejaka vacsia, lepsia a aktualnejsia stranka z oblasti fototechniky. Tiez ma to nemilo prekvapilo.
 
Paladin25
2023-03-23 13:50:44+01
príspevok od: MagickVamp
Asi kazdy, kto sa tomu viac venoval, tak na dpreview zbehol. Neviem ci je nejaka vacsia, lepsia a aktualnejsia stranka z oblasti fototechniky. Tiez ma to nemilo prekvapilo.
Je to veľmi nepríjemné DPreview fungoval ako skvelý rozcestník informácii kedže tam bolo asi úplne všetok ...

 
gytheio
2023-03-23 14:20:20+01
Pred desiatimi rokmi ked som prisiel do knihkupectva bolo najviac casopisov o fototechnike, marne som hladal nieco o uprave fotografii, dnes ked zajdem tak vidim 10 casopisov z toho 5 je iba o fotografii 4 o PP a jeden o technike. Kazdy fotoaparat uz dokaze na dnesnu dobu spravit dokonalu fotografiu tak koho este zaujima ta technika? Ta technika je daleko od toho co vy este dokazete pochopit, vo svete fotografie vladne PP.
Najlepsie na tom vsetkom je, ze tu nariekaju ti co nefotia.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-23 15:29:25+01
Na tomto konkrétnom web. portáli sa riešilo všetko možné a to aj vo fórach. Niektoré veci, čo som potreboval som našiel práve na tejto stránke. Myslím, že aj ostatný fotografi to mali podobne. Ak to preženiem, je to akoby vám niekto zobral vo svete fotografie Mozilla Firefox prehliadač. Teraz budem musieť hľadať nejakú rozumnú alternatívu ku DPreview.
 
Paladin25
2023-03-23 16:22:38+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Na tomto konkrétnom web. portáli sa riešilo všetko možné a to aj vo fórach. Niektoré veci, čo som potreboval som našiel práve na tejto stránke. Myslím, že aj ostatný fotografi to mali podobne. Ak to preženiem, je to akoby vám niekto zobral vo svete fotografie Mozilla Firefox prehliadač. Teraz budem musieť hľadať nejakú rozumnú alternatívu ku DPreview.
áno veľmi silná stránka bola moderované fórum a diskusie ... kde sa človek dozvedel mraky vecí!
 
WildSammy
2023-03-23 22:37:22+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Na tomto konkrétnom web. portáli sa riešilo všetko možné a to aj vo fórach. Niektoré veci, čo som potreboval som našiel práve na tejto stránke. Myslím, že aj ostatný fotografi to mali podobne. Ak to preženiem, je to akoby vám niekto zobral vo svete fotografie Mozilla Firefox prehliadač. Teraz budem musieť hľadať nejakú rozumnú alternatívu ku DPreview.
Existujú rôzne weby, ktoré roky prežívajú, ale rovnocenná alternatíva k DPreview nebude žiadna. Čiže bude to skôr browsovanie po viacerých weboch a viacej googlu, tiež niektoré fóra zanikli, škoda DPreview naozaj a aj ja som sa tam veľa naučil z diskutovania s inými fotografmi vo fórach. Malo to medzinárodný záber a dali sa tam ozaj dozvedieť aj odborné veci, prípadne super tipy. Škoda, že boli závislí od Amazonu a nemali to ako sólo biznis, možno by to tak teraz nedopadlo.
 
JanM
2023-03-26 17:45:07+02
Nuž čo už narobíme... Chrisa a Jordana budeme môcť aj naďalej sledovať na Petapixel, ale najviac bude chýbať tá dvadsaťpäťročná databáza. Že by DPReview nikto nechcel kúpiť, alebo jednoho nie je na predaj? Bodaj by sa za päť minút dvanásť objavil nejaký kupec. Silicon Valley Bank UK, kúpila HSBC za jednu libru, ja by som dal aj dve
 
flico.sk
2023-09-25 14:34:51+02
Dpreview prežilo a hľadá spolupracovníkov, ak by mal niekto záujem ...

https://www.dpreview.com/news/5151645501/dpreview-is-hiring-test-scene-photographer-freelance-writers-and-community-manager
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()