Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Vivian Meier

wayne
2011-01-26 09:44:03+01
Narazil som na Stevov zoznam liniek nahodou http://www.stevehuffphoto.com/2011/01/25/some-tuesday-cool-links-012511/ a mal tam video o Vivian Meier

http://www.youtube.com/watch?v=HWEDOnBfDUI&feature=player_embedded#!

Tak som si ho pozriel a klikol na blog, ktory jej bol venovany:

http://vivianmaier.blogspot.com/

Nikdy som o nej nepocul, no jej fotky, ktore som doteraz nasiel, su ako doteraz neobjaveny poklad :O V street autoroch sa veru nevyznam, no tato reportaz a autorka fakt pripomina milionovy nalez ...
 
mirosz
2011-01-26 10:36:49+01
WOW!
 
panpriatel
2011-01-26 10:55:46+01
JO!
Tato fotografka je totalna parada!
Objavil som ju na jednej stranke pred par tyzdnami. Uzasne street fotky, uprimne, pikantne! Vrelo doporucujem!
Tazko vybrat ktora fotka sa paci najviac! Vsetky maju cosi do seba a 80% su uchvatne. Narodne bohatstvo!
Tieto su fajn (narychlo vybrane):
http://2.bp.blogspot.com/_YUrw6ooCZj4/S1iUOiAxgrI/AAAAAAAAA7o/W4RNAsQvnZY/s1600-h/740.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_YUrw6ooCZj4/S0XpGT0JS0I/AAAAAAAAA7Q/rZrBGI8rfc4/s1600-h/944.jpg
Normalne mam chut si pofotit daky street s TLRkom... Pockame na lepsie pocasie!
 
wayne
2011-01-26 11:28:37+01
Veru, na to ze tie fotky su okolo pol storocia stare su famozne.
 
mirosz
2011-01-26 11:30:54+01
príspevok od: wayne
Veru, na to ze tie fotky su okolo pol storocia stare su famozne.
Presne, ti ludia ako keby boli vtedy nejaki fotogenickejsi
Ale presne taketo fotky dokazu cloveka usmernit a inspirovat, pripadne ulahcit rozhodnutie akej foto sa venovat...
 
lm84sk
2011-01-26 12:37:20+01
Veľmi zaujímavé zábery. Odlišné prostredie, móda, doba pridávajú pre mňa takýmto fotkám pekný nádych nepoznaného.
 
martinagiu
2011-01-26 12:45:04+01
Po pozreti si jej fotiek a videa o nej som zacala fotit street foto pred dvoma tyzdnami.Najlepsie street fotky ake som videla doteraz...Dakujem jej za to...
 
panpriatel
2011-01-26 12:52:44+01
Je to len moj subjektivni pocit ale citim ho dost silno...
Zeny maju velmi zaujimavy postoj k street foteniu a povedal by som ze su svojimi fotoobjektami pozitivne diskriminovany....
Je to len taka drobnost a viem ze najslavnejsi streetaci su muzi ale mam vzdy som to videl tak ze sa zenam musi fotit street lepsie.
Ked fotim muzov na ulici tak citim nejaku nedoveru voci mne... ked fotim zenu na ulici este vetsia nedovera. Ale predstavujem si ze ked foti zena muzou tak si pomyslia \"hej, asi sa jej pacim!\" a ked fotit zena zenu tak si pomysli \"lepsie ako by ma fotil nejaky delikvent a neviem co s tym robyl doma...\".
Trocha nesuvisle ale mam taky pocit ze to tak moze fungovat...
 
martinagiu
2011-01-26 13:01:44+01
Po pozretí jej fotiek a videa o nej som začala fotiť street foto pred dvoma týždňami.Ďakujem jej za to.Jej fotky sú najlepšie street foto aké som doteraz videla...
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-01-26 14:28:21+01
príspevok od: wayne
Veru, na to ze tie fotky su okolo pol storocia stare su famozne.
Tie fotky pozrame s vedomim, ze ich fotil \"niekto\" a hlavne, dycha z nich atmosfera starych cias, kebyze su tie iste zabery odfotene v sucastnosti od no name autora, mozno ich ani nedopozerame do konca, ja len tolko..
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-01-26 14:34:50+01
urcite su tie fotky skvele,ale ako pise Zolec..je kopec neobjavenych ulicnikov
ulice sa netreba bat,nikto ti nic nespravi a ak ano,tak mas smolu,zmazes fotku,ale prave to riziko dodava nadych dobrodruzstva..vzdy treba zvazit situaciu,je to tebe,urcite nebudes fotit bez domaceho sprievodcu v zapadnutych ulickach Marseile
 
wayne
2011-01-26 14:36:51+01
príspevok od: zolec
Tie fotky pozrame s vedomim, ze ich fotil \"niekto\" a hlavne, dycha z nich atmosfera starych cias, kebyze su tie iste zabery odfotene v sucastnosti od no name autora, mozno ich ani nedopozerame do konca, ja len tolko..
To by som netvrdil, rad si pozriem aj tvorbu sucasnych autorov, aj ked vacsinou su to len random ludia, no ich praca je urcite kvalitna. To, ze tieto fotky doplna zaujimavy pribeh autorky je len maly bonus, ceresnicka na torte. Fascinuje ma, ako dokazal odfotit krajinu Ansel Adams, ludia, co sa ho snazia napodobnovat ho nedokazu okopirovat... Tak isto v tych casoch pravdepodobne relativne nenapadna zena (fotografii nebola urcite venovana taka masova pozornost ako dnes, a urcite neboli povazovani za uchylov a teroristov), dokazala zachytit perfektne atmosfericke snimky svojej doby.

Ak ta to poburuje, kludne mozes Vivien Maierovu prehliadnut, nikto ti to nebude mat za zle.
 
wayne
2011-01-26 14:40:11+01
príspevok od: istvic
urcite su tie fotky skvele,ale ako pise Zolec..je kopec neobjavenych ulicnikov
ulice sa netreba bat,nikto ti nic nespravi a ak ano,tak mas smolu,zmazes fotku,ale prave to riziko dodava nadych dobrodruzstva..vzdy treba zvazit situaciu,je to tebe,urcite nebudes fotit bez domaceho sprievodcu v zapadnutych ulickach Marseile
Mozno je, mozno nie je, ja som sa s podobnym pribehom stretol prvy raz, nuz som sa on podelil.
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-01-26 14:41:09+01
príspevok od: wayne
To by som netvrdil, rad si pozriem aj tvorbu sucasnych autorov, aj ked vacsinou su to len random ludia, no ich praca je urcite kvalitna. To, ze tieto fotky doplna zaujimavy pribeh autorky je len maly bonus, ceresnicka na torte. Fascinuje ma, ako dokazal odfotit krajinu Ansel Adams, ludia, co sa ho snazia napodobnovat ho nedokazu okopirovat... Tak isto v tych casoch pravdepodobne relativne nenapadna zena (fotografii nebola urcite venovana taka masova pozornost ako dnes, a urcite neboli povazovani za uchylov a teroristov), dokazala zachytit perfektne atmosfericke snimky svojej doby.

Ak ta to poburuje, kludne mozes Vivien Maierovu prehliadnut, nikto ti to nebude mat za zle.
Nic ma nepoburuje, aj mne sa tie fotky pacia, no trvam na tom, co som napisal
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-01-26 14:43:12+01
príspevok od: wayne
Mozno je, mozno nie je, ja som sa s podobnym pribehom stretol prvy raz, nuz som sa on podelil.
aj mne sa pacia,fotografie su skvele
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-01-26 14:46:29+01
príspevok od: wayne
Mozno je, mozno nie je, ja som sa s podobnym pribehom stretol prvy raz, nuz som sa on podelil.
A dobre si spravil + aj to videjko čo si hore prilepil...sú perfektné
Dík.
 
wayne
2011-01-26 15:02:21+01
príspevok od: zolec
Nic ma nepoburuje, aj mne sa tie fotky pacia, no trvam na tom, co som napisal
No na druhej strane, kto dnes odfoti taketo streetovky? Urcite nie kazdy, dnes su uz ludia ini, zmagoreni terorizmom a podobne...
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-01-26 15:21:41+01
príspevok od: wayne
No na druhej strane, kto dnes odfoti taketo streetovky? Urcite nie kazdy, dnes su uz ludia ini, zmagoreni terorizmom a podobne...
nestretol som sa este na ulici s teroristickymi i naladami..a to som uz fotil rozne po svete..
takze treba mat iba to oko a cit pre fotku
 
wayne
2011-01-26 15:43:01+01
príspevok od: istvic
nestretol som sa este na ulici s teroristickymi i naladami..a to som uz fotil rozne po svete..
takze treba mat iba to oko a cit pre fotku
tak ano, rozne miesta, rozni ludia... 50 rokov dozadu to vsak bolo predsalen ine
 
panpriatel
2011-01-26 15:57:15+01
Mam pocit ze v dnesnych casoch sa ludia bud objektivu boja alebo ho ignoruju... A hlavne ta ignoracia mi velmi vadi na fotkach. Velmi sa mi pacia fotky napriklad bressona koli tomu ze su na jednej strane sontanne a bezprostredne a na druhej strane na nich ludia otvorene komunikuju s fotografom.
Aj s fotiek Vivian Meier je to citit.
rozhodne by som jej tvorbu nezjednodusoval tym ze \"v takej dobe je hracka nafotit take fotky\". Ano.. Doba bola fotogenicka ale predsa len keby som taketo fotky videl nafotene roku 2011 len by boli luda inak obleceny tak by som nimi bol rovnako nadseny.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()