Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Povolenie na fotografovanie na MS v hokeji 2011

combat113
2011-05-06 19:35:48+02
Dnes 06.05.2011 o 14.00 som zachytil informáciu na STV3 o tom že po dlhých ťahaniciach usporiadatelia šampionátu povolili nosenie fotoaparátov a ich používanie na hokejových štadiónoch. Jediné obmedzenie platí, že to nesmú byť profesionálne prístroje. Ale kto to z kontrolórov pri vstupe rozpozná. Aj tak je to ale dobrá správa a dúfam že sa oplatí zobrať foťák, je to taká pridaná hodnota.
Asi by bolo dobre nebrať tie najväčšie stroje, ale urobiť kompromis...
Takže prajem všetkým fotografom a fanúšikom hokeja lovu zdar.
 
javelin
2011-05-06 20:08:25+02
Nebrať Fajnpix od fudži...to vypadá jako profi
 
PeCh
2011-05-06 20:13:37+02
No ja si tam chcem zobrať Canon 550D s Canon 70-200/2.8. Som zvedavý, čo mi na to povedia .
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 20:16:26+02
príspevok od: javelin
Nebrať Fajnpix od fudži...to vypadá jako profi
no ved toto ale taky kapsac SZ 30 je na MS akuwrat
 
combat113
2011-05-06 20:53:50+02
Ale myslím že keby som zobral svoj N90 a k tomu nejakú dlhšiu rúru, tak by to bolo v pohode...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 21:00:34+02
príspevok od: combat113
Ale myslím že keby som zobral svoj N90 a k tomu nejakú dlhšiu rúru, tak by to bolo v pohode...
jasnééé . Ale taky aj fon a tele na to tak to by šlo

 
upir13
- moderator
2011-05-06 21:07:02+02
príspevok od: PeCh
No ja si tam chcem zobrať Canon 550D s Canon 70-200/2.8. Som zvedavý, čo mi na to povedia .
nepustia ti... jedine co je dovolene su kompakty a ultrazoomy. kedze so 70-200 tam beha kazdy druhy fotak, ktory ma na lavom ramene 3kilo a na pravom 4kilo. tak sekuritaci poznaju. Cize so zrkadlom by som neodporucal
 
bloody
2011-05-06 22:17:54+02
vcera som bol a v poho som sa dostal z D300 a 18-135
 
wlad
2011-05-06 22:46:54+02
no vys*at sa im na cely sampionat...
 
Bubak.
2011-05-06 22:58:05+02
Podľa toho ako to kontrolujú...keď som bol naposledy v Steel Aréne v KE na koncert, stáli vonku SBSkari a prehľadávali iba tašky. A keďže mám veľkú bundu, tak som telo D90 zavesil na krk a 18-105 som strčil do vrecka...našťastie si nevšimli nič
 
combat113
2011-05-06 23:42:32+02
Ja by som to riskol i keď po dnešnej prehre našich mám už hokeja dosť...
 
haluzart
2011-05-07 15:12:16+02
Zdravím hokejových fotofanúšikov a prikladám aktuálnu skúsenosť (6.5.2011 - Steel Aréna). Na zápas CAN-USA som sa s fotoaparátom v pohode dostal. Pri večernom zápase SWE-FRA však už mali sekuriťáci viac času na dôslednú osobnú prehliadku a navyše som žiaľ natrafil na agilnejšieho typa. Môj D40+55-200VR bol tak označený ZA VEĽKÝ FOTOAPARÁT s PROFESIONÁLNOU OPTIKOU a vstup mi nebol umožnený. Tento vojín argumentoval asi tak, že v takto veľkom foťáku môže byť ukryté napr. odpaľovacie zariadenie. Po uschovaní profifoťáku „pípalo“ stále úplne všetko. Príčinou bol papierik od žuvačky. Žartom som poznamenal, že „hmm … to bude asi tá bomba k tomu odpalovaciemu zariadeniu“, na čo mi bolo rázne vysvetlené: „A nepoužívajte slovo bomba, to je šírenie poplašnej správy!!!“. Počas zápasu Švédsko – Francúzko (pravda... už trocha nuda) som sa snažil dopátrať presnej špecifikácie VEĽKÝ FOTOAPARÁT. Vedúci Security (náčelník, plukovník či tak něco) Marek Ondrejka neustále opakoval niečo o ich internej smernici a že v Steel Aréne sa foťiť vôbec nesmie, že je to na vstupenke a aj piktograme v hale. Na argument, že je to v rozpore s aktuálou situáciou (viď. link nižšie) a že okolo ľudia veselo cvakajú úplne všetko a všetkým sa opakovala pesnička „A veľkom foťáku“, rozprávka „O tom ako bol podobný -profík- ako ja vyvedený z arény, predvedený na políciu a musel vymazať všetky fotky z karty“. Pani Kučerová (hovorkyňa, komunikačné oddelenie – presne si tú funkciu nepamätám) na ktorú mi bol daný kontakt až po dlhom dožadovaní sa nejakého oficiálneho vysvetlenia či podania sťažnosti mi nakoniec až na druhý pokus „prezistila“, že veľké foťáky s profesionálnou optikou …. a TAK URČITE spomenula aj slovo ZRKADLOVKY aktuálne do Steel Arény nepatria. Len škoda, že mi nikto nebol schopný potvrdiť profesionalitu mojej fotovýbavičky písomne. Určite by tak stúpla na cene a mohol by som profi-D40-tku výhodne predať a zakúpiť niečo viac amatérskejšie … D7000 napr. ….. alebo ajfón
Podľa tohto:
http://www.iihf.com/sk/channels-11/iihf-world-championship-wc11/news/news-singleview-2011/article/fans-can-bring-cameras-into-the-arenas.html?tx_ttnews[backPid]=4977&cHash=18c41a2fbe
by malo byť jedno či chcem ako fanúšik foťiť s nejakým mydielkom alebo rovno s D300+nejakou dlhšou trubkou. Nuž, je škoda, že si fanúšik a platiaci zákazník nemôže spraviť spomienkové fotečky z majstrovstiev sveta. Ja iný než tento foťák (kompakt či fotiaci mobil) nemám. Z fotečkami z Kanady som ale ako hobby fotograf mimoriadne spokojnučký. Našťastie ich nesmiem publikovať, lebo profesionálnu kritiku by isto neuniesli
>>>> Za mňa je to tak 50:50. Proste kto ho má veľký môže mať problém Profícky sa tváriace Fudžiny možno tiež
Športu a foteniu zdar
 
Matyooo
2011-05-07 16:24:34+02
Zdravim vsetkych, tiez pridam trosku vlastnej skusenosti. Bol som na 2 zapasoch v Steelke. Sice som cital spravy o tom, ze bolo organizatormi dovolene zobrat si fotak na stadion, na prvy zapas (CAN-SUI) som si povedal, ze ho radsej neberem so sebou, ze nebudem provokovat a popripade si komplikovat zbytocne svoju cestu na stadion. Som si povedal, ze pokukam co a jak tam maju ludia a na druhy zapas uvidim. Pytal som sa aj jedneho organizatora co bol na schodoch na tribune, par minut som tam s nim kecal a mi to tak vysvetlil, ze ano mozu sa aj zrkadlovky nosit, ale nemozu byt velke a hlavne objektiv nemoze posobit velkym (profesionalnym) dojmom. Ukazal mi prstom na jedneho typka (co mimochodom aj toho organizatora fotil par minut predtym), mal Canon 550D myslim + 50/1.8, a povedal mi ze take je v pohode, ale potom ukazal na typka co mal Nikon D90 + 18-105 a ze ten bol za nim tiez sa toto pytat bo vraj mal problemy uz pri vstupe, ze ho moc nechceli pustit dnuka. Potom som si tam pocas zapasu vsimal divakov a bezne mali ludia tie "male" zrkadlovky so setakmi. Takze dalsi den som si na moj druhy zapas (SWE-USA) uz dosniesol aj ja fotak, pre istotu som zaparkoval blizko keby nahodou mi to nepreslo aby som rychlo zbehol k autu, ale absolutne ziaden problem nebol pri vstupe a ani potom organizatori dnuka nerobili problemy. Mal som Nikon D3000 + 35/1.8 so sebou, kedze s ostatnymi mojimi objektivmi by som aj tak moc nenafotil dnuka kvoli svetlu. Takze moja rada (aspon pre Steelku): vacsie telo typu Nikon D90 a Canon 50D nevadi, ale objektiv nesmie byt "velky", odporucam len dake male pevne sklo brat a max jedno! a zavesit na krk (nenosit daku velku brasnu dnuka).
 
combat113
2011-05-07 17:04:17+02
Je to tak že vydali usmernenie, ale aj tak asi záleží od soby pri kontrole. Nerozumejú tomu ako som písal na začiatku vlákna, nakoniec je dobrá taktika skúsiť pri najhoršom sa vrátiť a uschovať foťák v aute, alebo zobrať niečo menšie. Možno je to posledná možnosť pre mnohých spraviť si fotočku na šampionáte u nás...
 
kozakm
2011-05-07 18:10:58+02
Zbytečně se rozčilujete, bývá to tak všude... a spoléhat na to, že zrovna sekuriťáka ukecáte nebo že vás nebude kontrolovat je risk.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-05-07 20:09:15+02
príspevok od: haluzart
Zdravím hokejových fotofanúšikov a prikladám aktuálnu skúsenosť (6.5.2011 - Steel Aréna). Na zápas CAN-USA som sa s fotoaparátom v pohode dostal. Pri večernom zápase SWE-FRA však už mali sekuriťáci viac času na dôslednú osobnú prehliadku a navyše som žiaľ natrafil na agilnejšieho typa. Môj D40+55-200VR bol tak označený ZA VEĽKÝ FOTOAPARÁT s PROFESIONÁLNOU OPTIKOU a vstup mi nebol umožnený. Tento vojín argumentoval asi tak, že v takto veľkom foťáku môže byť ukryté napr. odpaľovacie zariadenie. Po uschovaní profifoťáku „pípalo“ stále úplne všetko. Príčinou bol papierik od žuvačky. Žartom som poznamenal, že „hmm … to bude asi tá bomba k tomu odpalovaciemu zariadeniu“, na čo mi bolo rázne vysvetlené: „A nepoužívajte slovo bomba, to je šírenie poplašnej správy!!!“. Počas zápasu Švédsko – Francúzko (pravda... už trocha nuda) som sa snažil dopátrať presnej špecifikácie VEĽKÝ FOTOAPARÁT. Vedúci Security (náčelník, plukovník či tak něco) Marek Ondrejka neustále opakoval niečo o ich internej smernici a že v Steel Aréne sa foťiť vôbec nesmie, že je to na vstupenke a aj piktograme v hale. Na argument, že je to v rozpore s aktuálou situáciou (viď. link nižšie) a že okolo ľudia veselo cvakajú úplne všetko a všetkým sa opakovala pesnička „A veľkom foťáku“, rozprávka „O tom ako bol podobný -profík- ako ja vyvedený z arény, predvedený na políciu a musel vymazať všetky fotky z karty“. Pani Kučerová (hovorkyňa, komunikačné oddelenie – presne si tú funkciu nepamätám) na ktorú mi bol daný kontakt až po dlhom dožadovaní sa nejakého oficiálneho vysvetlenia či podania sťažnosti mi nakoniec až na druhý pokus „prezistila“, že veľké foťáky s profesionálnou optikou …. a TAK URČITE spomenula aj slovo ZRKADLOVKY aktuálne do Steel Arény nepatria. Len škoda, že mi nikto nebol schopný potvrdiť profesionalitu mojej fotovýbavičky písomne. Určite by tak stúpla na cene a mohol by som profi-D40-tku výhodne predať a zakúpiť niečo viac amatérskejšie … D7000 napr. ….. alebo ajfón
Podľa tohto:
http://www.iihf.com/sk/channels-11/iihf-world-championship-wc11/news/news-singleview-2011/article/fans-can-bring-cameras-into-the-arenas.html?tx_ttnews[backPid]=4977&cHash=18c41a2fbe
by malo byť jedno či chcem ako fanúšik foťiť s nejakým mydielkom alebo rovno s D300+nejakou dlhšou trubkou. Nuž, je škoda, že si fanúšik a platiaci zákazník nemôže spraviť spomienkové fotečky z majstrovstiev sveta. Ja iný než tento foťák (kompakt či fotiaci mobil) nemám. Z fotečkami z Kanady som ale ako hobby fotograf mimoriadne spokojnučký. Našťastie ich nesmiem publikovať, lebo profesionálnu kritiku by isto neuniesli
>>>> Za mňa je to tak 50:50. Proste kto ho má veľký môže mať problém Profícky sa tváriace Fudžiny možno tiež
Športu a foteniu zdar
to je fajn ze si spokojnučký, dufam ze si mal dneska pekny dníček
 
haluzart
2011-05-07 21:06:21+02
príspevok od: tomatito
to je fajn ze si spokojnučký, dufam ze si mal dneska pekny dníček
kks.: Tak Určitě. SiPišVoeNeAsi ale ešte spokojnučkejší budem keď vyhráme hokejíček, dám si chlebíček, čajíček a pribináček, pozrem Večerníček a budem mať aj krásny sníček. A ešte pekný víkendíček Ti prajem a naďalej veľa peknučkých fotečiek pavúčikov a mušeniek
 
Marcel Rebro
2011-05-07 22:27:24+02
SLOVENSKÓÓÓ
 
haluzart
2011-05-07 22:29:18+02
príspevok od: haluzart
kks.: Tak Určitě. SiPišVoeNeAsi ale ešte spokojnučkejší budem keď vyhráme hokejíček, dám si chlebíček, čajíček a pribináček, pozrem Večerníček a budem mať aj krásny sníček. A ešte pekný víkendíček Ti prajem a naďalej veľa peknučkých fotečiek pavúčikov a mušeniek
.... aaaspoň nemusím štrikovať svetríček
Česč. Nech vyhrá najlepší
 
KESKOSENI
2011-05-07 22:47:54+02
zbytočna téma.........
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()