Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Novy druh fotoaparatov...

wayne
2011-06-22 10:29:41+02
Narazil som na zauijimavy odkaz

http://www.petapixel.com/2011/06/22/lytro-is-developing-a-camera-that-may-change-photography-as-we-know-it/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+PetaPixel+%28PetaPixel%29

Uz min. rok prislo Adobe so sosovkami, ktore toto umoznuju, no zda sa, ze onedhlho sa nieco podobne stane masovo rozsirenou zalezitostou. Kedze je tu konzervativna komunita, predpokladam, ze ti pokrocilejsi podobny technologicky posun odsudia, kedze zabija schopnosti ludi premyslat. Avsak pre konzumneho cloveka je to urcite zaujimava volba. My skusenejsi si o celej zalezitosti budeme mysliet svoje (ci uz dobre alebo zle..).
 
bear
- moderator
2011-06-22 10:40:56+02
Tento system ma jeden problem, velmi male rozlisenie. Svetlo co dopadne cez objektiv sa rozdeli na urcity pocet svetlocitlivych bodov, Ak su ulozene na ploche, rozlisenie je OK, ale ak su ulozene v priestore a aj keby sme mali na hlbku len 50 vrstiev, znizi to rozlisenie 50-nasobne (ak mame 50-megapixelov, dostaneme fotku s rozlisenim 1MP a ro neratam straty svetla pri prechode vrstvami. Aplikovatelne to je mozno na mobily, co maju male senzory a velku hlbku ostrosti, tam mozno budu stacit 3 vrstvy na najbeznejsie pouzivane namety (makro, portret, krajina) a tu to rozlisenie stacit bude a nebude to zdrzovat autofocus.
 
Fatty
2011-06-22 10:59:43+02
príspevok od: bear
Tento system ma jeden problem, velmi male rozlisenie. Svetlo co dopadne cez objektiv sa rozdeli na urcity pocet svetlocitlivych bodov, Ak su ulozene na ploche, rozlisenie je OK, ale ak su ulozene v priestore a aj keby sme mali na hlbku len 50 vrstiev, znizi to rozlisenie 50-nasobne (ak mame 50-megapixelov, dostaneme fotku s rozlisenim 1MP a ro neratam straty svetla pri prechode vrstvami. Aplikovatelne to je mozno na mobily, co maju male senzory a velku hlbku ostrosti, tam mozno budu stacit 3 vrstvy na najbeznejsie pouzivane namety (makro, portret, krajina) a tu to rozlisenie stacit bude a nebude to zdrzovat autofocus.
cha! a myslíš že to bude (cielovej skupine) vadiť? na Facebook je 1Mpx až-až
 
vlcimak
2011-06-22 11:16:44+02
Mozno je to hlupost, len nahlas uvazujem. Nemusi sa vobec znizit rozlisenie, jednoducho pri foteni by sa vyhodnocoval urcity pocet pasiem v priestore. Spolu s kazdym bodom by sa potom ukladala i infotmacia, do ktoreho pasma dany bod patri. Po naslednom "preostrovani" v pocitaci si potom zvolime toto pasmo, zobrazi sa ostro, postupne kazde dalsie pasmo bodov pred nim a za nim bude tym neostrejsie, cim bude od zvoleneho vzdialenejsie. Samozrejme, fotografovat by sa muselo s maximalnym zaclonenim. Ked si vsimnete jeden obrazok, neda sa na nom uplne zaostrit na pozadie, to tiez trochu nappveda tejto teorii. Ale ako hovorim, len som si dovolil nesmelo zauvazovat...
 
wayne
2011-06-22 11:30:43+02
Tak prve digitaly mali tiez 640x480 a dnes maju (tresnem) 4500x3000 pixelov. Ako koncept je to zaujimave, ale ci to oslovi aj skusenejsich fotografov - to neviem. Pokial ti skuseni nebudu Japonci.
 
Jason
2011-06-22 14:58:19+02
http://www.nytimes.com/2011/06/22/technology/22camera.html?_r=3&hp
 
Jacobos
2011-06-22 15:01:47+02
príspevok od: wayne
Narazil som na zauijimavy odkaz

http://www.petapixel.com/2011/06/22/lytro-is-developing-a-camera-that-may-change-photography-as-we-know-it/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+PetaPixel+%28PetaPixel%29

Uz min. rok prislo Adobe so sosovkami, ktore toto umoznuju, no zda sa, ze onedhlho sa nieco podobne stane masovo rozsirenou zalezitostou. Kedze je tu konzervativna komunita, predpokladam, ze ti pokrocilejsi podobny technologicky posun odsudia, kedze zabija schopnosti ludi premyslat. Avsak pre konzumneho cloveka je to urcite zaujimava volba. My skusenejsi si o celej zalezitosti budeme mysliet svoje (ci uz dobre alebo zle..).
dávam do pozornosti: http://goo.gl/
(skracovač dlhých odkazov)
 
AnnoMally13
2011-06-22 15:56:20+02
príspevok od: Jacobos
dávam do pozornosti: http://goo.gl/
(skracovač dlhých odkazov)
Podporujem Slovenske vyrobky :

www.dopice.sk

 
dodo_bb
2011-06-22 16:18:42+02
Neviem, či je to vecou konzervativizmu Skôr vecou, že niekto cvakne čokoľvek, potom si pokliká po obrázku, aby našiel nejakú atmosféru a potom to bude vydávať za bohovské umenie Už dávno existujú softvéry, ktoré skladajú hudbu a dokonale Ti ju prehrajú. Vie to už hocaký strihací soft a ešte sa aj snaží ho aspoň sčasti prispôsobiť deju vo videu. Napriek tomu ľudia stále chodia na koncerty, kde hrajú nedokonalí ľudia svoje nedokonalé skladby a tieto umelé melódie nikto nevydáva za umeleckú skladbu a nevydáva na CD
V tom skôr bude ten rozdiel a nie v konzervativizme či modernosti
 
haplo602
2011-06-22 17:15:10+02
http://en.wikipedia.org/wiki/Plenoptic_camera

Zda sa, ze to je uz minimalne druha firma toho typka co za tym stoji a snazi sa z toho nieco vytrieskat.
 
Marek Janicko
2011-06-22 17:16:58+02
Podla mna perfektny napad a technologia, ktora sa uchyti ihned. A marketingovo to bude, ako uragan tu. Dnes uz maju problem co napisat na bilbord pri kompaktoch v podstate rovnaky text ako cez CTRL+C a V.
Pokial tomu vychytaju muchy tak verim tomu, ze sa to do profi zrkadloviek takisto dostane. A pokial to nebude obmedzovat pri foteni, tak kazdy profi fotograf a hlavne svadobny si tuto funkciu zapne.

Dnes sa moze kazdy profik tvarit, ze to bude pre nich zbytocne, ale okamzite odpadne problem s front a back focusom. A ta pohoda pri reportaznej fotke, kedy clovek ma strach, ci to zachytil tak, ako chcel.

Nechajme sa prekvapit. Dufam, ze len prijemne.
 
total empty
2011-06-22 20:49:02+02
3D srandičky na úpravu a hry z fotkami v mobile.
 
Nameless
2011-06-22 21:33:51+02
príspevok od: dodo_bb
Neviem, či je to vecou konzervativizmu Skôr vecou, že niekto cvakne čokoľvek, potom si pokliká po obrázku, aby našiel nejakú atmosféru a potom to bude vydávať za bohovské umenie Už dávno existujú softvéry, ktoré skladajú hudbu a dokonale Ti ju prehrajú. Vie to už hocaký strihací soft a ešte sa aj snaží ho aspoň sčasti prispôsobiť deju vo videu. Napriek tomu ľudia stále chodia na koncerty, kde hrajú nedokonalí ľudia svoje nedokonalé skladby a tieto umelé melódie nikto nevydáva za umeleckú skladbu a nevydáva na CD
V tom skôr bude ten rozdiel a nie v konzervativizme či modernosti
Pred par rokmi ked prisli prve digitalne fotoaparaty a uprava fotiek vo photoshope si toto mozno hovorili nasi otcovia ktori fotili na kinofilm a fotky si doma sami vyvolavali
Kazdopadne tiez sa mi to nepaci a urcite to bude mat vela much(zo zaciatku)
 
wayne
2011-06-22 21:43:04+02
príspevok od: Jacobos
dávam do pozornosti: http://goo.gl/
(skracovač dlhých odkazov)
poznam aj bit.ly, z.pe, a niekolko dalsich, no v tom opojeni z novinky som sem pastol celu linku, ani som si neuvedomil aka je dlha. odpust, uz to neurobim.

dobre som do scitania napisal, ze neovladam pracu s pc.
 
Mattvo
2011-06-23 03:35:53+02
Tak ako bolo napísané ak sa tomu naozaj vychytajú muchy tak sa to môže uchytiť. Ono to podľa mňa nie je taký zlý nápad. Ak sa to ujme tak sa min. veľa "guľometčíkov" zmení na "snaiprov" a kopa neostrých fotiek na FB sa z "absolútne nepozerateľných" zmení aspoň na "nepozerateľné". Bohužiaľ tak ako wayne napísal je dosť možné, že s príchodom už nebudú ľudia musieť rozmýšľať nad zaostrením/rozostrením toho a toho, pretože sa to bude dať spraviť aj potom + každý si to bude môcť upraviť aj podľa svojho gusta.
 
tomis.ales
2011-06-23 09:17:40+02
Je to mrtvo narodene decko, tak ako WAP pre rokmi. Este prejde vela rokov kym sa to v prfofi ako tak ujme. Ak vobec. To uz budu mat zrkadlovky 100Mpx.
Tato kravina je zalozena na snimani viacero vrstiev v jednom case. Cize ak bude vrstiev 10, tym klesne rozlisenie aj svetelnost na 1/10. Cize absolutne nepouzitelna kravina. Urcite si to ale najde svoje vyuzitie. Ale iba vtedy, ak to bude cenovo dostupne (o com pochbujem, kedza avizovana cena je medzi 1 a 10000 dolarov). Pouzivatelia skutocnych fotoaparatov sa teda urcite nemusia bat.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-06-23 09:34:05+02
chodte http://dopice.sk/yB ..srandujem..to co za nazov stranky..hahaha
 
vlcimak
2011-06-23 10:10:53+02
Podobne pochybovacne nazory vsak boli i ked prislo automaticke zaostrovanie a mnozstvo inych vylepseni, ze to uz konci klasicka fotografia a fotit bude moct kde-kto, to su tu sami mladi, ktori to nezazili, alebo mame taku kratku pamat...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()