Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Link na slnečné clony z papiera

lacikam
2011-07-17 02:23:50+02
Tu : http://www.lenshoods.co.uk/
link na zaujímavé DIY z papiera, pri vytlačení na A4 veľkosť a tvar odpovedajúci originálu. Možnosť vyrobiť alternatívne verzie k originálom - s polepom zo zamatovou fóliou alebo skúsiť iný tvar...
 
veronikaS
2011-07-17 11:45:39+02
zaujímavé, zaujímalo by ma ako to tam drží
 
lacikam
2011-07-17 11:55:25+02
príspevok od: veronikaS
zaujímavé, zaujímalo by ma ako to tam drží
tiež som sa nad tým pozastavil, ale ... popravde, nečítal som to. Len ma zaujalo to, že je tam veľa druhov a typov clon na rôzne objektívy a tiež, že by som si (AK by bolo treba) mohol vyrobiť clonu, ktorú Nikon nerobí - napríklad tú so zamatovou úpravou zvnútra, ak by nastala situácia, že by som ju potreboval.. Daj do obľúbených, nikdy nevieš, kedy sa môže zísť.
 
calven
2011-07-17 12:20:51+02
Na optázku ako to tam drží je jednoduchá odpoveď priamo na stránke:

What's the best way to fit these lens hoods?

After you have cut out the hood and glued it together to form a cone, you should place the tabs over the end of the lens and secure it with an elastic band. This allows the lens hood to be easily removed. You may use black electrical tape or gaffer tape if you desire a more permanent fixture.

Už je to v obľúbených a idem vyskúšať jeden kus na C 10-22
 
rbr69
2011-07-17 12:54:13+02
príspevok od: calven
Na optázku ako to tam drží je jednoduchá odpoveď priamo na stránke:

What's the best way to fit these lens hoods?

After you have cut out the hood and glued it together to form a cone, you should place the tabs over the end of the lens and secure it with an elastic band. This allows the lens hood to be easily removed. You may use black electrical tape or gaffer tape if you desire a more permanent fixture.

Už je to v obľúbených a idem vyskúšať jeden kus na C 10-22
kedze tam su u kazdej vystrihovanky tie uchyty na objektiv, ani som to nemusel citat a predpokladal som prichytenie gumickou ... inak zaujimavy link, tiez vyskusam ... kedysi boli taketo vystrhovanky v casopise ABC (pre pamaetnikov)
 
Kaiman81
2011-07-17 13:15:35+02
Zaujímavé,ale k čomu je to dobré,keď si kúpim plastovú za pár Ečiek.
 
calven
2011-07-17 13:28:19+02
príspevok od: Kaiman81
Zaujímavé,ale k čomu je to dobré,keď si kúpim plastovú za pár Ečiek.
Určite máš pravu, ja sám som si tiež kúpil clonu z ebay, tak ako píšeš za pár €. Ale tu ide skôr o ten zážitok a pocit z tej výroby Nič viac a nič menej od toho neočakávam. Proste je to ako vystrihovánka z ABC, alebo papierový fotoaparát, čo som si sám spravil a leží mi na poličke. Proste hračka...
 
lacikam
2011-07-17 13:40:50+02
príspevok od: Kaiman81
Zaujímavé,ale k čomu je to dobré,keď si kúpim plastovú za pár Ečiek.
no, ja zase viem (a mám osobnú - vlastnú skúsenosť), že najlacnejšie clony na N stoja od 15E, tie lepšie na top objektívy aj trikrát toľko. A o 15E sa tu bežne zjednávajú ľudia, spomeňme si na to, až "to" na nás príde.
 
vlcimak
2011-07-17 14:44:16+02
príspevok od: calven
Na optázku ako to tam drží je jednoduchá odpoveď priamo na stránke:

What's the best way to fit these lens hoods?

After you have cut out the hood and glued it together to form a cone, you should place the tabs over the end of the lens and secure it with an elastic band. This allows the lens hood to be easily removed. You may use black electrical tape or gaffer tape if you desire a more permanent fixture.

Už je to v obľúbených a idem vyskúšať jeden kus na C 10-22
Na Slovensku po slovensky, takze aj ja zopakujem otazku: Ako to tam drzi? Z jazykov ovladam Basic Pascal, Delphi, bohuzial jazyk tohoto kmena mi je trochu neznamy...
 
calven
2011-07-17 17:50:45+02
príspevok od: lacikam
no, ja zase viem (a mám osobnú - vlastnú skúsenosť), že najlacnejšie clony na N stoja od 15E, tie lepšie na top objektívy aj trikrát toľko. A o 15E sa tu bežne zjednávajú ľudia, spomeňme si na to, až "to" na nás príde.
Na Slovensku tak určite stoja. JA som ochotný zaplatiť za veci, ktoré sú toho hodné. Ale dať 20€ za plastový výlisok určite nie. Zvlášť ak ho viem kúpiť za 4$ aj s dopravou z Hong Kongu. Pritom jediný rozdiel medzi Canon a nonCanon je ten nápis...
Ale to je na úplne inú debatu.
 
calven
2011-07-17 17:55:13+02
príspevok od: vlcimak
Na Slovensku po slovensky, takze aj ja zopakujem otazku: Ako to tam drzi? Z jazykov ovladam Basic Pascal, Delphi, bohuzial jazyk tohoto kmena mi je trochu neznamy...
V preklade sa odporúča pripevniť to gumičkou z dôvodu ľahkej demontáže Je možné použiť aj elektrikársku pásku ak má človek záujem o permanentné pripojenie

Hmm, ja zasa neovládam ani jeden z Tebou spomenutých jazykov. Teda okrem základov BASIC-u. Ale do kmeňov, kde sa hovorí takýmito jazykmi na dovolenku asi nepôjdem...
 
vlcimak
2011-07-17 18:05:15+02
príspevok od: calven
V preklade sa odporúča pripevniť to gumičkou z dôvodu ľahkej demontáže Je možné použiť aj elektrikársku pásku ak má človek záujem o permanentné pripojenie

Hmm, ja zasa neovládam ani jeden z Tebou spomenutých jazykov. Teda okrem základov BASIC-u. Ale do kmeňov, kde sa hovorí takýmito jazykmi na dovolenku asi nepôjdem...
Dakujem za preklad. V jednoduchosti je krasa, menej je niekedy viac a neviem ake mudrosti sa este zvyknu pouzivat a ja sa ich drzim, v tomto pripade je to vsak dost provizorne riesenie a estetika by nemala ist bokom za kazdu cenu. Nepotrpim si na to, ako posobim so svojou fotovybavou na okolie ked fotim, ale na gumicky a lepiace pasky na fotoaparate asi v nasich koncinach nie sme odkazani.
 
calven
2011-07-17 18:16:08+02
príspevok od: vlcimak
Dakujem za preklad. V jednoduchosti je krasa, menej je niekedy viac a neviem ake mudrosti sa este zvyknu pouzivat a ja sa ich drzim, v tomto pripade je to vsak dost provizorne riesenie a estetika by nemala ist bokom za kazdu cenu. Nepotrpim si na to, ako posobim so svojou fotovybavou na okolie ked fotim, ale na gumicky a lepiace pasky na fotoaparate asi v nasich koncinach nie sme odkazani.
Plne súhlasím. Toto je skôr takéto to kutilstvo, na ktoré človek musí mať náturu a chuť. Ja som si to vyskúšal, fuguje to ale za originál clonu to rozhodne meniť nebudem...
Jedine ak by som si niekedy požičal nejaký objektív a potreboval by som k nemu na dve hodinky slnečnú clonu
 
Kaiman81
2011-07-17 18:25:09+02
príspevok od: calven
Určite máš pravu, ja sám som si tiež kúpil clonu z ebay, tak ako píšeš za pár €. Ale tu ide skôr o ten zážitok a pocit z tej výroby Nič viac a nič menej od toho neočakávam. Proste je to ako vystrihovánka z ABC, alebo papierový fotoaparát, čo som si sám spravil a leží mi na poličke. Proste hračka...
ano len hracka,lebo pri práci by ma to omedzovalo....
 
Kaiman81
2011-07-17 18:26:42+02
príspevok od: lacikam
no, ja zase viem (a mám osobnú - vlastnú skúsenosť), že najlacnejšie clony na N stoja od 15E, tie lepšie na top objektívy aj trikrát toľko. A o 15E sa tu bežne zjednávajú ľudia, spomeňme si na to, až "to" na nás príde.
Treba vedieť nakupovať,niesom blázon aby som kupoval clonu origo za 20E a viac,keď môžem mať to samé len nie origo za 3,50E aj s cestou na ebay...
 
lu_boss
2011-07-17 18:55:03+02
príspevok od: calven
Na Slovensku tak určite stoja. JA som ochotný zaplatiť za veci, ktoré sú toho hodné. Ale dať 20€ za plastový výlisok určite nie. Zvlášť ak ho viem kúpiť za 4$ aj s dopravou z Hong Kongu. Pritom jediný rozdiel medzi Canon a nonCanon je ten nápis...
Ale to je na úplne inú debatu.
... a este sa lisi tym, ze nema z vnutornej strany zamat ten nonCanon.
 
calven
2011-07-17 19:05:27+02
príspevok od: lu_boss
... a este sa lisi tym, ze nema z vnutornej strany zamat ten nonCanon.
Áno, máš pravdu. Ale až budem taký dobrý fotograf, že mi chýbajúci zamat na vnútornej strane clony bude spôsobovať jedinú nedokonalosť na fotkách, tak potom si pred samým sebou budem vedieť zdôvodním aj 50€ za clonu...
 
Kaiman81
2011-07-17 19:26:20+02
príspevok od: lu_boss
... a este sa lisi tym, ze nema z vnutornej strany zamat ten nonCanon.
Určite? dáš za to aj ruku do ohna?
 
lu_boss
2011-07-17 19:29:13+02
príspevok od: Kaiman81
Určite? dáš za to aj ruku do ohna?
No, mam original dve, tie ho maju, co som videl nonCanon clony, tak tam ten zamat nebol.
Ale to neznamena, ze neexistuje nonCanon, ktory ho ma - len som sa esteo existencii takeho na vlastne oci nepresdvecil
 
Kaiman81
2011-07-17 19:31:35+02
príspevok od: lu_boss
No, mam original dve, tie ho maju, co som videl nonCanon clony, tak tam ten zamat nebol.
Ale to neznamena, ze neexistuje nonCanon, ktory ho ma - len som sa esteo existencii takeho na vlastne oci nepresdvecil
Tak tá moja non canon ho má...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()