Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Podobna kompozicia -> dovod na zalobu(UK)

philips
2012-01-26 20:01:40+01
zaujimave co sa deje http://www.petapixel.com/2012/01/25/create-a-similarly-composed-photo-in-the-uk-risk-copyright-infringement/
 
transporti686
2012-01-26 20:12:09+01
čo k tomu povedať?
 
niwyiben
2012-01-26 20:12:27+01
niektorí ľudia už nevedia čo by z nudy vymysleli
 
wlad
2012-01-26 20:58:05+01
POZOR ! Ten pripad je podstatne komplikovanejsi - nejde tu len o to, ze niekto zalazoval druheho zato, ze spravil podobnu fotku !

Zalovany typek komercne vyuzival fotografiu (original) bez toho, aby na to mal suhlas od jej autora. Ked sa ten dozadoval napravy, dotycny spravil podobny zaber a s podobnym post-processingom. Teda jednoducho vedome sa snazil kopirovat povodne dielo.

Nejde tu len o tu samotnu fotografiu, ale aj o nasledne upravy, z ktorych to povodne dielo vzniklo.

To rozhodnutie sudcu je teda vcelku pochopitelne. Ked zoberie do uvahy obidve strany sporu, nie je uplne jednoznacne kto ma pravdu.

 
Paulie
2012-01-29 08:05:12+01
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/7944-soud-zakazal-fotky-podobne-jinym-google-pipravuje-globalni-sledovani
 
j.a.r.o.
2012-01-29 10:22:46+01
O pár týždňov možno zakážu aj fotenie modeliek v rovnakých pózach, západov slnka, pohorí za rovnakých svetelných podmienok atď... Som zvedavý, čo potom budeme fotiť?!
 
philips
2012-01-29 10:49:33+01
príspevok od: j.a.r.o.
O pár týždňov možno zakážu aj fotenie modeliek v rovnakých pózach, západov slnka, pohorí za rovnakých svetelných podmienok atď... Som zvedavý, čo potom budeme fotiť?!
pinholkami z prepasovanych zapalkovych alebo cigaretovych skatuliek vnutra svojich ciel
 
Paulie
2012-01-29 10:53:46+01
príspevok od: philips
pinholkami z prepasovanych zapalkovych alebo cigaretovych skatuliek vnutra svojich ciel
???
 
philips
2012-01-29 10:57:10+01
príspevok od: Paulie
???
no pochybujem ze kazdy ma vsetky svoje fotografie 100% originalne a ine ako ostatny, vzdy sa najde zopar podobnych, ked sa to zoberie na hranu, tak skoncime v base....pochopitelne predchodzi komentar bol mysleny s nadsadzkou...
 
corsar
2012-01-29 11:05:39+01
nie len čo budeme fotiť ?! nová dohoda o ochrane autorských práv dokonca zachádza tak ďaleko, že pri vstupe do USA /alebo aj inde/ môžu colníci skontrolovať obsah notebooku, mp3, mobilného telefónu atď, či neobsahujú nelicencované /stiahnuté/ filmy, hudbu obrázky.... svet sa naozaj zbláznil... budeme naozaj ovládaný malou skupinkou "vyvolených" ????? , budú nám kotrolovat aj SD karty z foťákov či nemáme podobné zábery na turistické atrakcie, pózy modeliek ??? nemám nič proti ochrane autorských práv, ale nie za takýchto podmienok, v konečnom dôsledku ako mi môže nejaký súd dokázať úmysel kopírovať nápad ???

sú všeobecne známe foto miesta odkial sú najatraktívnejšie zábery, ako sa dá vyhnúť rovnakému záberu alebo kompozícii ?

... len malý príklad na leteckom dni v Duxforde sme sa dostali do press zóny a bolo tam asi sto fotografov, podotýkam väčśina asi fotila pre rôzne média, budú sa všetci súdiť za podobné kompozície... aj ja som našiel na flickri úplne rovnakú fotku preleitavajúceho lietadla ako mám ja, v prvom momente som si myslel že si ju niekto "požičal" až z exifu mi bolo jasne že je to len náhoda, bude rozhodovť moment cvaknutia ? ak mam o stotinu sekundy neskoršiu reakciu mám smolu a nebudem môcť fotku predať do časopisu.... je to veľmi čudný spôsob "ochrany" autorských práv...
 
Fatty
2012-01-29 11:16:34+01
a výrobca červeného doubledeckera k tomu nemá čo povedať?
na jeho mieste zažalujem obidvoch tajtrlíkov za "neautorizované vyfotenie busu"
Tak!!
a ešte aj british goverment všetkých môže zažalovať za odsaturovanie Big Benu
go ahead
 
corsar
2012-01-29 11:20:36+01
príspevok od: Fatty
a výrobca červeného doubledeckera k tomu nemá čo povedať?
na jeho mieste zažalujem obidvoch tajtrlíkov za "neautorizované vyfotenie busu"
Tak!!
a ešte aj british goverment všetkých môže zažalovať za odsaturovanie Big Benu
go ahead
nie je zlý nápad asi si dám zaregistrovať autorske na BA Hrad a most SNP, to bude peňazí...
 
Misoo79
2012-01-29 11:32:25+01
príspevok od: corsar
nie je zlý nápad asi si dám zaregistrovať autorske na BA Hrad a most SNP, to bude peňazí...
Prosím ťa, keď už, tak poriadne. Chcelo by to autorské práva na fotenie vzduchu a slnečného svetla.
 
Fatty
2012-01-29 11:37:39+01
príspevok od: Misoo79
Prosím ťa, keď už, tak poriadne. Chcelo by to autorské práva na fotenie vzduchu a slnečného svetla.
a daň z využívania fotónov...plošne v celej EU
kto nepreukáže doklad o zaplatení, budú mu fotóny blokované "špeciálnym filtrom" na ktorý sa vypíše akože transparentný tender a najlacnejšia ponuka vyhrá
 
Misoo79
2012-01-29 11:40:19+01
príspevok od: Fatty
a daň z využívania fotónov...plošne v celej EU
kto nepreukáže doklad o zaplatení, budú mu fotóny blokované "špeciálnym filtrom" na ktorý sa vypíše akože transparentný tender a najlacnejšia ponuka vyhrá
Vidím, že o nápady nemáme núdzu. Ták hurá na to, teda ak nás redakcia ePhota nezažaluje za to, že to rozoberáme na ich fóre
 
keko
2012-01-29 11:40:52+01
Ked Slovensko podpise ACTA, tak vam pri nastupovani do vlaku budu kukat do zadku, ci nahodou nemate pokresleny kus papiera, co sa podoba na nieco, na co si tucny a bohaty american narokuje autorske prava. Zda sa, ze je to pochopitelne. Naopak, odrbavanie DPH je uplne vporiadku.
 
philips
2012-01-29 11:55:43+01
príspevok od: corsar
nie len čo budeme fotiť ?! nová dohoda o ochrane autorských práv dokonca zachádza tak ďaleko, že pri vstupe do USA /alebo aj inde/ môžu colníci skontrolovať obsah notebooku, mp3, mobilného telefónu atď, či neobsahujú nelicencované /stiahnuté/ filmy, hudbu obrázky.... svet sa naozaj zbláznil... budeme naozaj ovládaný malou skupinkou "vyvolených" ????? , budú nám kotrolovat aj SD karty z foťákov či nemáme podobné zábery na turistické atrakcie, pózy modeliek ??? nemám nič proti ochrane autorských práv, ale nie za takýchto podmienok, v konečnom dôsledku ako mi môže nejaký súd dokázať úmysel kopírovať nápad ???

sú všeobecne známe foto miesta odkial sú najatraktívnejšie zábery, ako sa dá vyhnúť rovnakému záberu alebo kompozícii ?

... len malý príklad na leteckom dni v Duxforde sme sa dostali do press zóny a bolo tam asi sto fotografov, podotýkam väčśina asi fotila pre rôzne média, budú sa všetci súdiť za podobné kompozície... aj ja som našiel na flickri úplne rovnakú fotku preleitavajúceho lietadla ako mám ja, v prvom momente som si myslel že si ju niekto "požičal" až z exifu mi bolo jasne že je to len náhoda, bude rozhodovť moment cvaknutia ? ak mam o stotinu sekundy neskoršiu reakciu mám smolu a nebudem môcť fotku predať do časopisu.... je to veľmi čudný spôsob "ochrany" autorských práv...
to s tymi mp3 malo byt vsade, nakoniec to bude len tam kde to budu vyzadovat v konkretnej krajine.
 
Fatty
2012-01-29 11:59:26+01
príspevok od: keko
Ked Slovensko podpise ACTA, tak vam pri nastupovani do vlaku budu kukat do zadku, ci nahodou nemate pokresleny kus papiera, co sa podoba na nieco, na co si tucny a bohaty american narokuje autorske prava. Zda sa, ze je to pochopitelne. Naopak, odrbavanie DPH je uplne vporiadku.
pokial viem, časť o kontrolách na hraniciach sa práve do ACTA nedostala...
čo ale neznamená že v nej nie sú zase iné chuťovky
 
keko
2012-01-29 12:47:00+01
príspevok od: Fatty
pokial viem, časť o kontrolách na hraniciach sa práve do ACTA nedostala...
čo ale neznamená že v nej nie sú zase iné chuťovky
Ano, a ja by som chcel verit, ze Slovensko tento zakon nepodpise.
 
miki33
2012-01-30 07:49:55+01
rozuslenie: http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/7944-soud-zakazal-fotky-podobne-jinym-google-pipravuje-globalni-sledovani#.TyXg52otjYG.facebook
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()