Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ako funguje systém TOP 24

Usamma
Usamma 2012-07-01 15:57:20+02
Ahojte chcel by som sa spýtať ako vlastne funguje systém TOP 24 fotiek? Ak dobre chápem princíp bodovania tak je to jednoduchý rebríček na základe počtu bodov.
Ale ako sa ukázalo tak to neni úplne tak príklad dnešná fotka rybárika na 1.mieste má menej hodnotení respektíve bodov ako druhá v poradí a stále je na prvom mieste. Ako je to možné ?
Ďakujem za odpovede
 
samophoto
2012-07-02 20:54:43+02
príspevok od: Stratený Stano
Že aká reklama...
Mile rád i nabudúce.
0
0
 
jerry
2012-07-03 07:29:42+02
príspevok od: Stratený Stano
Top24 funguje dobre, Foto dňa funguje blbo (sorry redakcia za výraz, ale taká je moja mienka...)...
Keďže som jeden z najčastejších kritikov tohto systému, ozrejmím, ako to funguje:

Do Top24 sa foto dostanú na základe počtu bodov. Tam je algoritmus jasný a nedá sa voči nemu nič namietať...
Foto dňa sa stáva foto, ktoré o polnoci 24.00 dosiahne najviac bodov. Pokiaľ je počet bodov zhodný s inou foto, má prednosť tá, ktorá na "zber" bodov mala menej času, teda bola pridaná neskôr. Aby sa ako-tak schoval polnočný princíp, ktorý je tiež kritizovaný, nabehne táto "víťazná" foto na titulku až niekedy o tretej či štvrtej ráno (toto som neodsledoval, lebo vtedy spím... )

Tak sa môže stať aj to, čo sa stalo dnes: Na titulke je foto rybárika, ktorá mala o polnoci najviac bodov. Foto jeleňa bolo v ten deň pridané až o cca 20.00 hod. a o polnoci ešte nemalo dostatok bodov na to prvé miesto. Po polnoci však tieto body foto jeleňa dostalo, dokonca toľko, že v Top24 rybárika predbehla, ale pozíciu Foto dňa už nemôže dosiahnúť. lebo po 24 hodinách od pridania foto do kritiky z Top24 vypadáva...

Nie sú v tom žiadne špekulácie, ani snaha redakcie vyhlasovať len svojich favoritov... Je to nedomyslený systém, ktorý uprednostňuje tých, ktorí pridajú svoje fotografie tesne po polnoci - vtedy majú najviac času na zbieranie bodov a teda i väčšiu šancu uspieť ako Foto dňa... Žiaľ, mnohí toto využívajú, ale nedá sa nič namietať, čo je povolené, nie je zakázané...

Navrhoval som, aby sa Foto dňa nevyhlasovalo hneď na druhý deň, je to nelogické, ale aby sa vyhlásilo až na deň tretí, ako to je napr. na www.fotoaparat.cz, aby všetci užívatelia mali rovnaké 24 hodinové šance... Žiaľ, redakcia tieto návrhy neberie do úvahy a dodnes sa toto nerieši...
Viac krat som si vsimol,ze to vobec takto nefunguje ako pises ,teda ze fotka o 24:00 ,ktora ma najviac bodov bude aj fotkou dna. Vid vcerajsia polnoc. Fotka od morgotha Elfka mala o 2 laiky viac ako dnesna fotka dna od Rerichu a asi o 0:30 vypadla z topky ,lebo bola dana na kritiku o 0:15 . Ja som mal prednedavnom takisto fotku dna a o polnoci moja fotka bola takisto az na druhom mieste ako p.Rerichu a na moje prekvapenie bola rano fotkou dna. Takze ten cas,ked sa fotka stava fotografiou dna , bude asi posunuty na neskor
0
0
 
morgoth
2012-07-03 07:35:50+02
príspevok od: jerry
Viac krat som si vsimol,ze to vobec takto nefunguje ako pises ,teda ze fotka o 24:00 ,ktora ma najviac bodov bude aj fotkou dna. Vid vcerajsia polnoc. Fotka od morgotha Elfka mala o 2 laiky viac ako dnesna fotka dna od Rerichu a asi o 0:30 vypadla z topky ,lebo bola dana na kritiku o 0:15 . Ja som mal prednedavnom takisto fotku dna a o polnoci moja fotka bola takisto az na druhom mieste ako p.Rerichu a na moje prekvapenie bola rano fotkou dna. Takze ten cas,ked sa fotka stava fotografiou dna , bude asi posunuty na neskor
O polnoci sme mali rovnako hlasov... Mal som sa tiez nechat zapisat do zoznamu na foto dna
Alebo sa teda vyberaju az neskor
0
0
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-07-03 09:28:07+02
príspevok od: jerry
Viac krat som si vsimol,ze to vobec takto nefunguje ako pises ,teda ze fotka o 24:00 ,ktora ma najviac bodov bude aj fotkou dna. Vid vcerajsia polnoc. Fotka od morgotha Elfka mala o 2 laiky viac ako dnesna fotka dna od Rerichu a asi o 0:30 vypadla z topky ,lebo bola dana na kritiku o 0:15 . Ja som mal prednedavnom takisto fotku dna a o polnoci moja fotka bola takisto az na druhom mieste ako p.Rerichu a na moje prekvapenie bola rano fotkou dna. Takze ten cas,ked sa fotka stava fotografiou dna , bude asi posunuty na neskor
To čo som povedal, za tým si stojím. Nie je pravda, že o polnoci mala foto od Morgotha o dva lajky viac ako od Řeřichu. Obaja mali zhodne po 38 lajkov. Foto od Řeřichu bola pridaná neskôr, až ráno, foto od Morgotha bola pridaná po polnoci - prednosť teda mala Řeřichova foto, ktorá bola na kritiku pridaná neskôr...
Kvôli kobtrole si tieto moje fakty môžeš overiť na zdrojovýchj stránkach oboch fotografií...
0
0
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-07-03 09:34:02+02
príspevok od: morgoth
O polnoci sme mali rovnako hlasov... Mal som sa tiez nechat zapisat do zoznamu na foto dna
Alebo sa teda vyberaju az neskor
Rozhodujúcim je stav o 24.00. Obe foto mali po 38 lajkov. Tvoja foto však bola na kritiku pridaná o 00:15:32, Řeřicha pridal foto na kritiku o 06:06:22. Mal teda menej času na zbieranie bodov a preto jeho foto dostala automaticky prednosť...
0
0
 
jozkovicz
2012-07-03 09:44:14+02
zdravim,

kde sa da najst ta kategoria top 24 ? dik
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-03 10:39:55+02
K Fotografii dna sa cokoro podrobnejsie vyjadrim a prednesiem aj navrh na zmenu hodnotenia.
0
3
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()