Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Navrh na skvalitnenie ephoto.sk

sachmo
2012-11-13 23:30:14+01
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
16
13
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 00:00:44+01
príspevok od: sachmo
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
V SS sprave som ti svoj nazor podrobne vysvetlil. Nebudem sa tu obhajovat. Nebudem ti ani vyvracat nezmysly na ktorych trvas. Pre vsetkych, ktori maju chut pisat je tu informacia.
Pravidelne zverejnujeme vyzvu, ze hladame spolupracovnikov. Naviac som na ePhote zaviedol funkciu uziovatelskych clankov, kde moze ktorykolvek uzivatel publikovat clanky, bez toho aby musel ziadat redakciu o zverejnenie, pokial neporusuje clanok podmienky portalu.
Vacsina redaktorov a spolupracovnikov redakcie vzisla s uzivatelskej zakladne. Povedali si, ze maju co priniest ostatnym uzivatelom a vacsina je im za to vdacna. Niektori to robia dokonca zadarmo, aj ked nie vzdy sa im dostanu len slova chvaly. A aj ti plateni robia urcite viac, ako je v naplni ich prace. Beru tento portal ako svoj vlastny, nieco viac, nez len internetovy priestor.
Ist z vlastnou kozou na trh pred tisice ludi, nie je lahke a nie kazdy ma na to zaludok. Necudujem sa im, ak obhajuju svoju pracu v komentroch, ak na nich niekto utoci neferovym sposobom, bez pouzitia logickych argumentov.
Ako som ti pisal, ani tebe by sa si nepacilo, keby niekto znevazoval tvoju pracu (niekedy dokonca anonimne ci urazlivo), pritom ti si do toho investoval vela usilia.
Zopakujem aj to co som ti napisal o medziludskych vztahoch. Nikto nie je dokonaly. Medzi ludmi nie su vzdy idealne vstahy, a ani to nejde. Jeden je ti sympaticky, iny nesympaticky, dalsi lahostajny a k inemu mas bezny neosobny vztah. Je to normalne. Neda sa ocakavat, ze si tu budeme vsetci navzajom rozumiet. Na rozdiel od skutocnehosveta, kde sa mozes otocit, na intrnete neikedy musi pretrpiet, ze musis diskutovat s niekym, s kym by si inak neprehodil ani slovo.
Spominas Martina Kozaka. Ano mam iny nazor na veci ako on. Ale nebrani to mne, ani jemu, aby sme si obcas nieco nepochvalili a obcas nieco skriztizovali. Raz sa mozno stretneme v reale a zistime, ze mame toho spolocneho viac nez si myslime. Ale zaial sa "vidame" len na internete a tam sa niektore osobne problemy riesia obtiazne.
Spominas tu a vlastne nepriamo urazas mojich spolupracovnikov. Aj priamo tu menujes Izzina a Mrca. Ani jeden z nich nie je redaktorom a nie je plateni redakciou. Ale su ochotny sa podelit so svojimi skusensotami. Vdaka im za to. Bez nich by bol portal chudobnejsi (a aj bez ostatnych spolupracovnikov). Oni a aj ini su ochotni pomahat, nielen s redakciou, ale aj s inymi aktivitami ePhota, ktore pre vas robime. Najdu si cas a pridu napr. na workshopy, ktore sme pre vas robili (niektore bezplatne). Aj vdaka nim mam dostatok vlastneho materialu, aby sme neuseli len prepisovat to, co niekde vyslo na internete.

Ak su tu uzivatelia, ktori vedia pisat a myslia si, ze maju co ostatnym predat, budem rad, ak sa nam ozvu. Hladame redaktora na trvaly pracovny pomer a aj externych redaktorov. Posledna informacia pre teba. Vzdy som sa snazil, aby toto bol vas portal, aby vy uzivatelia ste vytvarali co najviac obsahu. Viacej autorov, pestrejsi obsah. Ver mi, uz by som si aj rad oddychol od pisania a venoval sa inym aktivitam ePhota (vylety, ePhoto days, vylepsenie funkcionality, riadenie redakcie) a po troch rokoch si vybral konecne aspon den dovolenky.
Ktori si netrufaju na priamu spolupracu, mozu vyuzit sekciu uzivatelskych clankov. Som rad, ze clankov pribude a njiektore su skutocne kvalitne. Niektori z nasich externych redaktorov vzisli prave s tych uzivatelov, ktori pridavali clanky do tejto sekcie.
9
26
 
lacikam
2012-11-14 00:09:42+01
Pokiaľ sa nemýlim, p. M.Kozák (rišpekt) je (bol?) aj redaktorom (nemenovaného) časopisu, často prispieva aj v iných fórách - prispieva na digiarena.e15.cz. Jeho názory čítam, vyzná sa a má prehľad. Priestor, ktorý chcel, má (blog?) či si ho aj vytvoril (myslím ten priestor). Rozumiem tvojej snahe, ale predstav si situáciu, že by p. Karol Srnec toto oslovenie s ponukou urobil - no p. Kozák by odmietol. Ver, že ak jeden pociťuje averziu, druhý to vníma rovnako - asi sa svojimi "sympatiami" k sebe netaja - čo môžu dokazovať aj kritické komentáre. Nemyslím, že bol šťastný nápad zverejňovať vašu (Ty a K.Srnec) - v súkromnej rovine (na začiatku určite) ponímanú korešpondenciu. Ak by bol vedel, že "to" prienesieš sem - buď by neodpovedal vôbec alebo by (možno) volil niečo viac diplomatické. Každopádne to, ako vyzerá ephoto by malo trápiť hlavne toho, kto to platí (L.Biath). Takže ten by snáď mohol "pokarhať " p. Karola Srnca za neodosobnenie sa pri "správe" jeho WEBu. Pretože, áno - šéfredaktor by sa mal vedieť odosobniť. Ja však nemám pocit, že by tuná bolo nadržiavané menám, ktoré si uviedol. Publikovať môžeš aj TY. Ja napríklad vôbec nepočítam, kto koľko kde písal, a či je na záklae toho protežovaný. Vieš prečo? Pretože sám také ambície nemám. Osobne si myslím, že by si sa mal K. Srncovi za TOTO TU - (hlavne to zverejnenie) ospravedlniť a požiadať o zamknutie, ešte lepšie zmazanie. Kvôli Tebe. A nie preto, že Tvoje "konto" bude zmazané.
8
8
 
LukiK
2012-11-14 00:21:18+01
vobec nerozumiem tvojmu prispevku. Ak by M.Kozak chcel nieco napisat a tak prispiet, tak to moze kludne urobit ako kazdy z nas co sme tu zaregistrovani. Vobec nic mu v tom nebrani....
Nechapem preco si teraz otieras topanky o Karola. Dost ubohe.
9
6
 
uncle_roxor
2012-11-14 00:25:20+01
príspevok od: sachmo
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
"Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi"

Aha, takže nikto z 27,000 registrovaných užívateľov nemôže publikovať článok na ephote, ak nieje kamoš s p. Srncom? Ani cez Komunita > Články užívateľov > Pridať ? Ja ti neviem, podľa mňa to ide. A odkáž aj Michalovi T, že ephoto je tak trochu aj blog Kľudne to skús, rád si prečítam čosi o makre, tam inšpirácie nikdy nieje dosť.
9
6
 
MarianDLL
2012-11-14 00:48:19+01
Pozri Sachmo, chapem, ze sa neuspokojis s tym, ze tento portal je "len" vyborny, ty chces, aby bol najlepsi z najlepsich a najobjektivnejsi z najobjektivnejsich. Preco ti tak zalezi na tom, aby p. Kozak publikoval clanky na tomto fore? Nie je jedno, kde si jeho clanky precitas? Nemajme prehnane velke oci a budme radi, ze vdaka par ochotnym ludom mame skvely portal, nie dokonaly, ale velmi dobry a hlavne, ze je nas.
Mne sa tento portal paci preto, ze je tu akesi jadro prispievatelov - kamaratov a citam ich nazory. Internet je plny inych profesionalnych vecnych a neosobnych portalov, tento je iny a je fajn tak ako je.
8
8
 
Rasty Gibel
2012-11-14 01:17:48+01
K tejto teme sa nevyjadrujem, to asi nema zmysel. Myslim, ze Karol to vysvetlil dost jasne.
9
5
 
Dumaru
2012-11-14 01:57:24+01
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.

A čuduješ sa p. Srncovi? Keď niekto, kto môže prispieť skúsenosťami ako uznávaný fotograf najmä akčnej fotografie namiesto konštruktívnej kritiky len zvrzá fotku autora a my ktorí začíname s fotením potom ani nevieme, čoho sa vlastne máme vyvarovať a čo je zle. Veľa ľudí zabúda na to, že aj oni začínali kedysi fotiť a nezaškodilo by im trochu viac empatie a ochoty pomôcť, prípadne nebrať všetko tak tragicky. Veď keď nejde o život, nejde o nič,,,
9
6
 
Dumaru
2012-11-14 02:12:45+01
A keďže je téma "Návrh na skvalitnenie ephoto" tiež ma niečo napadlo už dávnejšie: Dookola sa tu rozoberajú najmä zrkadlovky a objektívy a každá druhá téma je rovnaká. Čo tak vymyslieť niečo ako tabuľku alebo databázu, kde by boli vedľa seba zrkadlovky a objektívy rovnakej značky alebo triedy s fotografiou v hlavičke a jednoduchým porovnaním plusov a mínusov, od lowendu až po profi triedu plus dole odkazy na technické parametre a cenu napr na heureke? Prípadne percentuálne ohodnotenie od majiteľov techniky. Len také zjednodušené porovanie, ktoré by bolo zreteľné aj pre začiatočníkov, ako foťák alebo objektív vyzerá, základné vlastnosti, v čom je dobrý v danej kategórii a v čom zaostáva, ťukne si na odkazy a vie presnejšie technické informácie prípadne ako sa aktuálne cenovo pohybuje,,,
8
5
 
Dumaru
2012-11-14 02:22:00+01
Oprava: Aby to nebolo kontraproduktívne, cena by bola nalinkovaná napr na Ephotoshop,,,
7
2
 
sachmo
2012-11-14 06:08:15+01
príspevok od: lacikam
Pokiaľ sa nemýlim, p. M.Kozák (rišpekt) je (bol?) aj redaktorom (nemenovaného) časopisu, často prispieva aj v iných fórách - prispieva na digiarena.e15.cz. Jeho názory čítam, vyzná sa a má prehľad. Priestor, ktorý chcel, má (blog?) či si ho aj vytvoril (myslím ten priestor). Rozumiem tvojej snahe, ale predstav si situáciu, že by p. Karol Srnec toto oslovenie s ponukou urobil - no p. Kozák by odmietol. Ver, že ak jeden pociťuje averziu, druhý to vníma rovnako - asi sa svojimi "sympatiami" k sebe netaja - čo môžu dokazovať aj kritické komentáre. Nemyslím, že bol šťastný nápad zverejňovať vašu (Ty a K.Srnec) - v súkromnej rovine (na začiatku určite) ponímanú korešpondenciu. Ak by bol vedel, že "to" prienesieš sem - buď by neodpovedal vôbec alebo by (možno) volil niečo viac diplomatické. Každopádne to, ako vyzerá ephoto by malo trápiť hlavne toho, kto to platí (L.Biath). Takže ten by snáď mohol "pokarhať " p. Karola Srnca za neodosobnenie sa pri "správe" jeho WEBu. Pretože, áno - šéfredaktor by sa mal vedieť odosobniť. Ja však nemám pocit, že by tuná bolo nadržiavané menám, ktoré si uviedol. Publikovať môžeš aj TY. Ja napríklad vôbec nepočítam, kto koľko kde písal, a či je na záklae toho protežovaný. Vieš prečo? Pretože sám také ambície nemám. Osobne si myslím, že by si sa mal K. Srncovi za TOTO TU - (hlavne to zverejnenie) ospravedlniť a požiadať o zamknutie, ešte lepšie zmazanie. Kvôli Tebe. A nie preto, že Tvoje "konto" bude zmazané.
To, ze M. Kozak prispieva inde je dovod,preco uz nemusi sem? Toto tu je len masturbaren pre ososby, ktore sa (mozno vdaka svojim "kvalitam") nevedia uplatnit inde?
14
7
 
sachmo
2012-11-14 06:09:16+01
príspevok od: uncle_roxor
"Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi"

Aha, takže nikto z 27,000 registrovaných užívateľov nemôže publikovať článok na ephote, ak nieje kamoš s p. Srncom? Ani cez Komunita > Články užívateľov > Pridať ? Ja ti neviem, podľa mňa to ide. A odkáž aj Michalovi T, že ephoto je tak trochu aj blog Kľudne to skús, rád si prečítam čosi o makre, tam inšpirácie nikdy nieje dosť.
Preco takto nepridavaju clanky aj 'kvalitky' ako Muska, Prazenica, Rebro,...?
7
8
 
sachmo
2012-11-14 06:12:57+01
príspevok od: Dumaru
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.

A čuduješ sa p. Srncovi? Keď niekto, kto môže prispieť skúsenosťami ako uznávaný fotograf najmä akčnej fotografie namiesto konštruktívnej kritiky len zvrzá fotku autora a my ktorí začíname s fotením potom ani nevieme, čoho sa vlastne máme vyvarovať a čo je zle. Veľa ľudí zabúda na to, že aj oni začínali kedysi fotiť a nezaškodilo by im trochu viac empatie a ochoty pomôcť, prípadne nebrať všetko tak tragicky. Veď keď nejde o život, nejde o nič,,,
Tak sa pozri, ako konstruktivne pomahaju zaciatocnikom tie tvoje modly ako HM p. Srnec.
6
8
 
sachmo
2012-11-14 06:18:35+01
príspevok od: MarianDLL
Pozri Sachmo, chapem, ze sa neuspokojis s tym, ze tento portal je "len" vyborny, ty chces, aby bol najlepsi z najlepsich a najobjektivnejsi z najobjektivnejsich. Preco ti tak zalezi na tom, aby p. Kozak publikoval clanky na tomto fore? Nie je jedno, kde si jeho clanky precitas? Nemajme prehnane velke oci a budme radi, ze vdaka par ochotnym ludom mame skvely portal, nie dokonaly, ale velmi dobry a hlavne, ze je nas.
Mne sa tento portal paci preto, ze je tu akesi jadro prispievatelov - kamaratov a citam ich nazory. Internet je plny inych profesionalnych vecnych a neosobnych portalov, tento je iny a je fajn tak ako je.
Ano, a s tymi 'kamaratmi' je dobre byt za dobre, aby ti fotky a nazory v diskusiach neskritizovali a neominuskovali. Ste tu ako babky demokratky vehementne zastavajuce sa svojho velkeho Muftiho. Vidiet to v kazdej diskusii - Srnec napise prispevok, a hned ma 15 +, a je uplne jedno co tam napise, aj keby napisal, ze cokolada najlepsie chuti s horcicou.
V psychologii mas sa tomu hovori Aschov efekt.
6
14
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-11-14 06:41:19+01
príspevok od: sachmo
Ano, a s tymi 'kamaratmi' je dobre byt za dobre, aby ti fotky a nazory v diskusiach neskritizovali a neominuskovali. Ste tu ako babky demokratky vehementne zastavajuce sa svojho velkeho Muftiho. Vidiet to v kazdej diskusii - Srnec napise prispevok, a hned ma 15 +, a je uplne jedno co tam napise, aj keby napisal, ze cokolada najlepsie chuti s horcicou.
V psychologii mas sa tomu hovori Aschov efekt.
tak retardov ako si ty mam naysamradsey
13
5
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 06:43:41+01
príspevok od: sachmo
Ano, a s tymi 'kamaratmi' je dobre byt za dobre, aby ti fotky a nazory v diskusiach neskritizovali a neominuskovali. Ste tu ako babky demokratky vehementne zastavajuce sa svojho velkeho Muftiho. Vidiet to v kazdej diskusii - Srnec napise prispevok, a hned ma 15 +, a je uplne jedno co tam napise, aj keby napisal, ze cokolada najlepsie chuti s horcicou.
V psychologii mas sa tomu hovori Aschov efekt.
Asi by bolo velmi tazke sa zamysliet, ci chyba nie je v tebe? Naviac stale tu diskutujem s anonymom.
11
8
 
Heat22
2012-11-14 06:51:26+01
príspevok od: sachmo
Ano, a s tymi 'kamaratmi' je dobre byt za dobre, aby ti fotky a nazory v diskusiach neskritizovali a neominuskovali. Ste tu ako babky demokratky vehementne zastavajuce sa svojho velkeho Muftiho. Vidiet to v kazdej diskusii - Srnec napise prispevok, a hned ma 15 +, a je uplne jedno co tam napise, aj keby napisal, ze cokolada najlepsie chuti s horcicou.
V psychologii mas sa tomu hovori Aschov efekt.
A vy trpíte akým reflexom? Pavlovovým?
8
4
 
Tomáš Muška
2012-11-14 07:02:21+01
príspevok od: sachmo
Preco takto nepridavaju clanky aj 'kvalitky' ako Muska, Prazenica, Rebro,...?
sachmo... láska... napíš článok, my sa v redakcii len potešíme
10
7
 
juve16
2012-11-14 07:32:20+01
príspevok od: Dumaru
A keďže je téma "Návrh na skvalitnenie ephoto" tiež ma niečo napadlo už dávnejšie: Dookola sa tu rozoberajú najmä zrkadlovky a objektívy a každá druhá téma je rovnaká. Čo tak vymyslieť niečo ako tabuľku alebo databázu, kde by boli vedľa seba zrkadlovky a objektívy rovnakej značky alebo triedy s fotografiou v hlavičke a jednoduchým porovnaním plusov a mínusov, od lowendu až po profi triedu plus dole odkazy na technické parametre a cenu napr na heureke? Prípadne percentuálne ohodnotenie od majiteľov techniky. Len také zjednodušené porovanie, ktoré by bolo zreteľné aj pre začiatočníkov, ako foťák alebo objektív vyzerá, základné vlastnosti, v čom je dobrý v danej kategórii a v čom zaostáva, ťukne si na odkazy a vie presnejšie technické informácie prípadne ako sa aktuálne cenovo pohybuje,,,
technické parametre máš v shope a to hodnotenie na každom druhom portáli eshopov po nete. Navyše, ide o veľmi subjektívne veci. Keď si raz kúpim techniku za dve ťažko zarobené výplaty, tak ju budem logicky vychvaľovať do nebies.
Ja som názoru, že kto má záujem kúpiť fototechniku, tak si toho veľa naštuduje a hľadá infošky, toto čo píšeš, tu fakt netreba.
Skôr by som uvítal viac článkov a praktickom použití techniky v rôznych situáciách. Objavujú sa tu pravidelne, čo chválim. Ale týchto vecí nikdy nie je dosť. Karol sa v ostatnom čase veľmi zlepšil a kvalita týchto článkov išla hore, trebárs naposledy ma zaujal ten článok a fotení motorky z auta ....
9
4
 
Martin P
2012-11-14 07:43:36+01
Sachmo
uz v tej prvej hned chvalabohu zamazanej teme som ti napisal ze mas publikovat a ze si to tu radi vsetci precitame ked si taky odbornik
preco sa stale skyvas za pana Kozaka
co je on nesvojpavny? ze mu musis robit advokata? poziadal ta o to?
neverim
podla mna nepoznas osobne ani jednu stranu a neverim ze by si si trufol takto drzo vystupovat osobne z oci do oci
zosmiesnovanie urazanie spoza klavesnice anonymne machrovanie to svedci o nie moc vyvinutom moralnom vnutre jedinca
skus osobne povedat len zlomok tych invektiv ktore tu kydas na ostatnych do oci panom ktorych meno beries do ust teda do prstov a narabas s nimi akoby to nebolo nic iba zhluk pismen
to su ludia so svojimi zivotmi tak ako si ty clovek a mas svoj zivot tak sa ukaz a neskryvaj sa za anonymitu internetu vyjdi s kozou na trh predved sa nech vieme ze si taky dobry ze tvoje kriticke az urazlive slova maju nejake opodstatnenie a ze si najlepsi a nie len velkohuby zbabely nevyrovnany zakomplexovany jedinec ktory ked ho nikto nevidi a nepozna tak je majster sveta

pod von a daj si ferovku hocijaku aj pastnu s tebou napadadanymi osobami
nemyslim si ze mas na to gule a uz teraz duplom nie ked vies co poniektori tebou dehonestovani jedinci dokazu so superom urobit na zinenke
tak co ?
13
6
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()