Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Navrh na skvalitnenie ephoto.sk

sachmo
sachmo 2012-11-13 23:30:14+01
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
 
calven
2012-11-14 15:20:01+01
príspevok od: izzino
Ale meni, lebo bez faktov zavazdzas.
Ako zavádzam? Bol som opravený, overil som si to a priznal chybu.
0
0
 
Deusexmachina
2012-11-14 15:26:53+01
príspevok od: stano66
a Sachmo je kto? Ja by som tiež reagoval, ale keď neviem s kým sa bavím, tak to nebudem robiť.
Stano Jendek
a nie je to jedno v kontexte toho, co sa tu riesi? To, ze ty uverejnis svoju identitu neznamena ze ju musi uverejnit kazdy, keby to prevadzkovatel portalu chcel, tak zrejme neumozni anonymnu registraciu. UZ len dodam dve veci: anonymnych uzivatelov je tu drviva vacsina...nevadi? A druha: Ako mam vediet ze si naozaj Stano Jendek? Lebo take meno si mozem za 5s napisat do profilu aj ja (jasne ze si, bol to priklad ilustrujuci, ze aj neanonymita je len zdanie)
0
0
 
flanker
2012-11-14 15:41:59+01
príspevok od: sachmo
Tak teda nech si to kazdy zvazi sam:
Karol Srnec napisal:
"Nemam ale rad, ked niekto pouziva dvojaky meter. Neraz sa stalo, ze KM skritizoval nejaku moju reportaz, ci clanok. Ma na to pravo a ak to napise dobre, mna to posunie dalej. Ale rovnaky meter by mal pouzivat aj na seba. Tiez nema kazdu fotku na Pulizerovu cenu. Lenze to si neprizna."
Zvazil som.
Moj subjektivny nazor:
Nepride mi to ako "citacie, ktore hovoria o tvojej (p. Srnec) frustracii z kritiky tvojich clankov Martinom Kozakom".
0
3
 
sachmo
2012-11-14 15:44:52+01
príspevok od: mrnousik
mozno ma teraz ukamenujete, ale co by som mozno ja navrhovala, tak urobit kategorie pre fotografie, krajinkari tu sutazia s reportaznikmi, niekoho krajinky nezaujimaju, niekoho nelaka portret, a niekedy sa je tazko preklikat k fotke, co cloveka zaujima, mne to pride, ze v jednej galerii su vystavene malby impresionistov, niekde kubizmus, niekde visi mona lisa, a podobne ... ale fakt to je len napad, nie kritika a viem, ze realizacia by bola narocnejsia, takze vykrik do tmy z mojej strany a K.Srncovu pracu odvedenu na ephoto portali si vazim
Typicka ukazka: napises fajn podnetny nazor, ale ak chces, aby tento nazor bol brany a nie zatrateny, tak (vedome alebo nevedome) musis napisat nieco velebiace Srnca, ephoto, ... To som nikde inde nezazil.
1
2
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:46:06+01
príspevok od: sachmo
Typicka ukazka: napises fajn podnetny nazor, ale ak chces, aby tento nazor bol brany a nie zatrateny, tak (vedome alebo nevedome) musis napisat nieco velebiace Srnca, ephoto, ... To som nikde inde nezazil.
???
0
0
 
jhm1
2012-11-14 15:47:31+01
Sachmo asi pozeral všetky časti Harry Pottera a teraz sa hrá na Dementora! To bude asi aj tá už spomínaná "diagnóza" spomínaného prispievateľa tohto fóra.
1
1
 
sachmo
2012-11-14 15:49:14+01
príspevok od: Karol Srnec
Keby sa Martin Kozak ozval, ze chce pre ePhoto pisat (co nepredpokladam, ma svoje vlastne aktivity), nemam problem jeho clanky uverejnit a aj honorovat. Spor medzi nim a mnou si umelo vybudoval ty.
Ja dokazem spolupracovat aj s ludmi, s ktorymi si nie na 100% rozumiem. Pojou prioritou je portal a rad dam priestor komukolvek, kto ma co jeho uzivatelom co poskytnut. Dokonca aj ty, keby si mi teraz poslal clanok (dostatocne dobry), nemal by som problem ho zverejnit. To ale nevylucuje to, co som ti napisal hned na zaciatku, ze z mojej strany iniciativa nevzide.
Ale ved ty s nim nemusis spolupracovat, nemusis mu platit, ani ho vychvalovat ani nic ine. Profesionalne mu povies, ze jeho clanok by obohatil tento portal a uzivatelia by si to radi precitali, on by sa rozhodol, ci ano alebo nie, a ak ano, tak by ti poslal clanok, niekto tam u vas, asi Muska, by ho naformatoval a nahodil na web a hotovo. Ziadna spolupraca, ziadna pracovna komunikacia, nic podobne.
Tvoje ego to ale nedokaze. A utrpi tym cely portal s vacsinou uzivatelov.
2
1
 
sachmo
2012-11-14 15:51:24+01
príspevok od: Martin Brojo
Neviem či si si to prečítal celé, on tvrdí, že to či nejaké sorry "kravina" na tomto portáli funguje a spája to s kvalitou tohto portálu. Co je spájanie funkcionality s kvalitou. To sú dve iné veci, ak by išlo o portál ktorý by mal ukazovať schopnosť programátorov beriem, ale tu ide o fotografický portála, ktorého kvalitu predovšetkým udávajú odborné články, fotografie a pod, určite nie niečo také ako hodnotí sachmo. Takže to čo som mu napísal by bolo presne o rovnakej logike akú použil on, navyše ak si všimneš som rovno napísal že nebudem takto uvažovať aj ja.
Takze ak si kupis auto a o tyzden ti prestanu svietit svetla, tak budes tvrdit ze auto je kvalitne, len nesvietia svetla?
0
0
 
Marcel Rebro
2012-11-14 15:53:20+01
príspevok od: sachmo
Ale ved ty s nim nemusis spolupracovat, nemusis mu platit, ani ho vychvalovat ani nic ine. Profesionalne mu povies, ze jeho clanok by obohatil tento portal a uzivatelia by si to radi precitali, on by sa rozhodol, ci ano alebo nie, a ak ano, tak by ti poslal clanok, niekto tam u vas, asi Muska, by ho naformatoval a nahodil na web a hotovo. Ziadna spolupraca, ziadna pracovna komunikacia, nic podobne.
Tvoje ego to ale nedokaze. A utrpi tym cely portal s vacsinou uzivatelov.
musím reagovať : Ty máš vešteckú guľu keď si dovolíš tvrdiť že "nemusis mu platit"? Alebo si snáď agent zastupujúci MK? Ty EGO ... bež na vzduch, prospeje Ti to!
0
0
 
Dumaru
2012-11-14 15:53:39+01
Možno má zakladateľ témy nad posteľou poster vyššie často spomínaného pána, v ruke bábiku voodoo šéfredaktora, rozhodí kostičky a zvolá: Aj tak ťa dostanem do ePhoto
0
2
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:53:42+01
príspevok od: sachmo
Ale ved ty s nim nemusis spolupracovat, nemusis mu platit, ani ho vychvalovat ani nic ine. Profesionalne mu povies, ze jeho clanok by obohatil tento portal a uzivatelia by si to radi precitali, on by sa rozhodol, ci ano alebo nie, a ak ano, tak by ti poslal clanok, niekto tam u vas, asi Muska, by ho naformatoval a nahodil na web a hotovo. Ziadna spolupraca, ziadna pracovna komunikacia, nic podobne.
Tvoje ego to ale nedokaze. A utrpi tym cely portal s vacsinou uzivatelov.
Prečo berieš seba za užívateľov? Ty si jeden užívateľ, nie viac. Možno ak by bola požiadavka na redakciu zo strany väčšieho počtu užívateľov tak to riešiť budú oni. Ak by mali takto individuálne riešiť všetko, tak nemajú čas ani napísať článok, lebo každý by mal požiadavku na iného fotografa. Staráš sa do interných vecí redakcie do ktorých ťa nič nie je a ešte s tým ideš aj na verejnosť.

Dostal si návod, ako dostať článok ktorý tak strašne chceš na tento portál. Tak ak ti on tak strašne ide, môžeš sa realizovať. Už vieš ako. Len by ma zaujímalo, ak p. Kozák odmietne napísať článok pre ephoto, či to tiež budeš riešiť na fóre a budeš na neho útočiť.
0
0
 
sachmo
2012-11-14 15:56:18+01
príspevok od: Marcel Rebro
musím reagovať : Ty máš vešteckú guľu keď si dovolíš tvrdiť že "nemusis mu platit"? Alebo si snáď agent zastupujúci MK? Ty EGO ... bež na vzduch, prospeje Ti to!
Jasne, ze nemusi platit. Oslovi ho a povie mu vyssie spominane s tym, ze by to bolo bez naroku na honorar (kedze Srnec spominal, ze sa to tu robi zadara). Na zaklade toho by sa MK rozhodol. Na to predsa nepotrebujem vestecku gulu.
0
0
 
jhm1
2012-11-14 15:57:04+01
príspevok od: sachmo
Ale ved ty s nim nemusis spolupracovat, nemusis mu platit, ani ho vychvalovat ani nic ine. Profesionalne mu povies, ze jeho clanok by obohatil tento portal a uzivatelia by si to radi precitali, on by sa rozhodol, ci ano alebo nie, a ak ano, tak by ti poslal clanok, niekto tam u vas, asi Muska, by ho naformatoval a nahodil na web a hotovo. Ziadna spolupraca, ziadna pracovna komunikacia, nic podobne.
Tvoje ego to ale nedokaze. A utrpi tym cely portal s vacsinou uzivatelov.
No nie som si istý, že KS je v tomto vlákne ten, kto si tu hladká svoje ego. Tie Tvoje teoretické úvahy sú "úžasné". "Ty by si....", "On by....", "My by sme si....", "Oni by si...."! Ak si dospelý muž a nie "14-ročný puberťák", tak by si mal vyhľadať odbornú pomoc. A nemám na mysli tu na ephoto.sk! Podotýkam, že "nevelebím" KS! Nepoznám ho, nikdy som sa s ním nestretol.
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:57:26+01
príspevok od: sachmo
Takze ak si kupis auto a o tyzden ti prestanu svietit svetla, tak budes tvrdit ze auto je kvalitne, len nesvietia svetla?
ok, takže čo podľa teba určuje kvalitu portálu? počet užívateľov, alebo čo?
0
0
 
sachmo
2012-11-14 15:57:50+01
príspevok od: Martin Brojo
Prečo berieš seba za užívateľov? Ty si jeden užívateľ, nie viac. Možno ak by bola požiadavka na redakciu zo strany väčšieho počtu užívateľov tak to riešiť budú oni. Ak by mali takto individuálne riešiť všetko, tak nemajú čas ani napísať článok, lebo každý by mal požiadavku na iného fotografa. Staráš sa do interných vecí redakcie do ktorých ťa nič nie je a ešte s tým ideš aj na verejnosť.

Dostal si návod, ako dostať článok ktorý tak strašne chceš na tento portál. Tak ak ti on tak strašne ide, môžeš sa realizovať. Už vieš ako. Len by ma zaujímalo, ak p. Kozák odmietne napísať článok pre ephoto, či to tiež budeš riešiť na fóre a budeš na neho útočiť.
A kolko uzivatelov ziadalo, aby tu Rebro pisal clanok?
3
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:59:23+01
príspevok od: sachmo
A kolko uzivatelov ziadalo, aby tu Rebro pisal clanok?
Čo to s tým má spoločné?
0
0
 
sachmo
2012-11-14 16:00:08+01
príspevok od: jhm1
No nie som si istý, že KS je v tomto vlákne ten, kto si tu hladká svoje ego. Tie Tvoje teoretické úvahy sú "úžasné". "Ty by si....", "On by....", "My by sme si....", "Oni by si...."! Ak si dospelý muž a nie "14-ročný puberťák", tak by si mal vyhľadať odbornú pomoc. A nemám na mysli tu na ephoto.sk! Podotýkam, že "nevelebím" KS! Nepoznám ho, nikdy som sa s ním nestretol.
a to je tvoja teoreticka uvaha, ze "... by si mal ..."?
0
0
 
Timotej Jančár
2012-11-14 16:00:18+01
príspevok od: sachmo
Jasne, ze nemusi platit. Oslovi ho a povie mu vyssie spominane s tym, ze by to bolo bez naroku na honorar (kedze Srnec spominal, ze sa to tu robi zadara). Na zaklade toho by sa MK rozhodol. Na to predsa nepotrebujem vestecku gulu.
Základ plodnej diskusie je čítanie s porozumením. Zdá sa mi však, že si prehliadol prvú časť karolovho príspevku veď tam jasne napísal, že keby sa MK ozval s tým, že má článok, šéfredaktor nemá problém ho zverejniť. Tak o čom hovoríš? Moja percepcia je asi ochudobnená o nejakú dimenziu, ktorú nikto z nás nevidí.....a pokiaľ ide o podnetné názory - vo fóre je celá kategória nesúca názov návrhy a pripomienky určená užívateľským postrehom, nie velebeniu redakcie....
A v podstate ešte som na 7mich stranách diskusie nepochopil o čo Ti vlastne ide? Chceš tu Kozákove články, alebo s achceš navážať do redakcie, či robiť nejakú súkromnú revolúciu?? MK má prsty aj klávesnicu, keby chcel, tak sa vyjadrí sám. Očividne však Teba aj toto vlákno odignoroval. Nestačí Ti ešte?
0
0
 
jhm1
2012-11-14 16:01:22+01
Sachmo berieš tabletky presne podľa toho, ako Ti predpísal psychiater? Sa mi zdá, že si zase pár dní vysadil dávku. Skús to dobehnúť prosím.
0
0
 
sachmo
2012-11-14 16:02:36+01
príspevok od: Martin Brojo
ok, takže čo podľa teba určuje kvalitu portálu? počet užívateľov, alebo čo?
napisal som povodne toto "Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk". Takze hovoril som o kvalite prace timu. Treba to este viac rozobrat?
0
0
 
Strana 7 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()