Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 3

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2015-04-10 13:38:09+02
Pripomienkovacie fórum č.2 bolo zamknuté a preto zakladám nové, v poradí tretie, aby bolo kde pripomienkovať...
 
Igor Šaffo
2015-04-15 09:18:33+02
ja som nedávno objavil www.photoserver.eu
tam sa mi páči, že pri pridávaní fotky si môžem vybrať - klasické bodovanie (od 1 do 5) - bez bodovania iba koment - alebo anonymné bodovanie
 
Igor Šaffo
2015-04-15 09:21:51+02
nedávno som objavil www.photoserver.eu
tam sa mi páči, že pri pridávaní fotky si môžem vybrať - klasické bodovanie (od 1 do 5) - bez bodovania iba koment - alebo anonymné bodovanie
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-04-15 12:38:58+02
príspevok od: Igor Šaffo
nedávno som objavil www.photoserver.eu
tam sa mi páči, že pri pridávaní fotky si môžem vybrať - klasické bodovanie (od 1 do 5) - bez bodovania iba koment - alebo anonymné bodovanie
bodovanie este urcite budeme riesit. Mali sme bodovanie od 1-7, mali sme aj anonymne bodovanie, bolo mozne urcit, ze fotku nechcem bodovat (nakoniec je to aj teraz, nedate fotku na kritiku). Musime povedat, ze vsetko prinieslo istu vlnu nespokojnosti alebo konfliktov.

Takyto sposob, vzhladom k skusenostiam na slovenskom portali vsak nevidim ako priechodny. Aj vzhladom k foto dna, ktoru by asi takto nebolo mozne vyhodnocovat. Toto bodovanie vsak nepovazujeme za konecny stav. Vitame vsak vsetky navrhy, ktore zaznamenávame a budeme sa nimi zaoberat.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-04-15 12:41:35+02
príspevok od: Stratený Stano
To, že sa nebudú v prehľade TOP24 na titulke zobrazovať fotky, ktoré majú menej ako 10 lajkov, sľubujete napraviť už vyše mesiaca... Napriek tomu sa nič nedeje, náprava neprichádza...
Ako som uz niekolkokrat napisal. Stava sa to najma cez vikend, ked je malo fotiek na topkach.
Vacsinou to korigujem rucne. Musia to vyriesit programatori, ktory sleduju algoritmus a hladaju chybu.
Niekedy to trva kratko inokedy dlhsie. Ked to bude vyriesene zbadate to.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-04-15 12:42:21+02
príspevok od: Marián Kuric
uz velmi davno som toto navrhoval...neujalo sa
Ujalo sa, coskoro to bude k dispozicii pri kazdej fotke. Pracujeme na tom aj kvoli zmenam v galerii.
 
Marián Kuric
2015-04-15 12:44:34+02
príspevok od: admin
Ujalo sa, coskoro to bude k dispozicii pri kazdej fotke. Pracujeme na tom aj kvoli zmenam v galerii.
to ma velmi tesi , nie preto ze som to pisal ja, ale ze je to vazne dobre riesenie, a dakujem
 
bobo222
2015-04-15 12:50:47+02
príspevok od: Stratený Stano
Dnes som sa zaevidoval na český fotoportál www.megapixel.cz.
Zaujalo ma tam, že pri uploadovanej foto si sám autor zvolí kvôli titulke štvorcový výrez svojej fotografie a tiež veľkosť výrezu. Všetky náhľady sú štvorcové a rovnako veľké. Žiadny formát nie je teda uprednostňovaný...
To sa mi páči, to je seriózne...
No, nie vždy je štvorec kompozične vhodný, napríklad na dynamické zábery je vyslovene nevhodný.
Nehovoriac o tom, že ak som komponoval 3:2, tak mám zmeniť kompozíciu celej fotky? To je predsa absurdné.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-04-15 12:57:40+02
príspevok od: bobo222
No, nie vždy je štvorec kompozične vhodný, napríklad na dynamické zábery je vyslovene nevhodný.
Nehovoriac o tom, že ak som komponoval 3:2, tak mám zmeniť kompozíciu celej fotky? To je predsa absurdné.
Ak má ísť na titulku len výrez a nie celá foto, tak si myslím, že je vždy vhodnejšie, aby príslušný výrez urobil samotný autor, akoby to mal za neho náhodne urobiť nejaký algoritmus.

Zmienený portál má len štvorcové náhľady, takže užívateľ sa musí prispôsobiť... Samotná foto je však po rozkliknutí už v pôvodnom formáte...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-04-15 12:59:55+02
príspevok od: admin
Ako som uz niekolkokrat napisal. Stava sa to najma cez vikend, ked je malo fotiek na topkach.
Vacsinou to korigujem rucne. Musia to vyriesit programatori, ktory sleduju algoritmus a hladaju chybu.
Niekedy to trva kratko inokedy dlhsie. Ked to bude vyriesene zbadate to.
Takže ručná korekcia je možná...? Mám pocit, že sa kdesi uvádzalo, že je to výlučne záležitosť algoritmu...
 
kakadu
2015-04-16 10:25:10+02
príspevok od: Stratený Stano
Takže ručná korekcia je možná...? Mám pocit, že sa kdesi uvádzalo, že je to výlučne záležitosť algoritmu...
tie komenty od admina su na urovni niekoho kto o ephoto.sk vie len, ze je to nieco na internete.
Nakoniec kto povedal, ze pod nickom admin sem nepise nejaka "sekretarka".

Poslite sem este zopar liniek na nejake konkurencne servre nech to zase zamknu


 
seifi
2015-04-16 10:33:17+02
príspevok od: kakadu
tie komenty od admina su na urovni niekoho kto o ephoto.sk vie len, ze je to nieco na internete.
Nakoniec kto povedal, ze pod nickom admin sem nepise nejaka "sekretarka".

Poslite sem este zopar liniek na nejake konkurencne servre nech to zase zamknu


a ešte kecáme mimo témy, a to je hrozba, na ephoto prestanú stíhať, a bude ozaj zamknuté ;

navrhujem založiť tému ... bútľavá vrba... a tam si budeme môcť písať podľa chuti, teda aj pripomienky, a to potom bude zrušiť ťažšie, iba ak by zašli po rady do parlamentu, tam majú iné ťahy
 
blahoslav J B Art
2015-04-16 16:22:06+02
dalsia z moznosti je, ze ephoto zamkne forum pre neplatiacich clenov s basic kontom, ako to bolo pred nejakym casom ... a kvoli par trololom nebudu mat ini sancu bezplatne poziadat o radu v pripade nejakeho problemu
 
duroslav
2015-04-16 17:00:01+02
A ďalší vedľajší efekt bude ten, že neplatiaci basic-ovia aj keby chcú tak nebudú môcť na fóre nikomu poradiť.
 
kakadu
2015-04-17 14:38:23+02
príspevok od: duroslav
A ďalší vedľajší efekt bude ten, že neplatiaci basic-ovia aj keby chcú tak nebudú môcť na fóre nikomu poradiť.
najlepsie by bolo, keby cela stranka ephoto.sk hned aj s uvodnou strankou bola pristupna len platiacim clenom, Ved co toto ako je, ze si sem pride hocikto nejaky trololo a vypisuje si tu hocico zatazuje databazu, robi trafic, srandu z admina a nic za to neda.

To akoze zadarmo, ma vlastne tu navacsiu srandu neplatic ???

A ten kto zaplati nema nic moc naviac, ked si to tak vezmeme len zopar clankov, ktore su urovnou na spodnej hranici toho co clovek najde na nete. Takze je to zaujimave, len pre zopar nestastnikov ktori nedokazu citat inak ako po lovensky a veria ze toto tu je maximum informacii co mozu dostat o fotografii.

Okamzite zamknut a spoplatnit !
 
alexmenti
2015-04-17 14:58:54+02
s tým platením, ako naznačil kakadu, súhlasím, dnes už nie je nič zadara...chceš čítať?, pozerať?, komentovať?, kritizovať?, chváliť?, lajkovať?, učiť sa?, alebo len tak byť súčasťou ephota?....tak zaplať a hotovo!...čistá práca, odbudne lacných vŕtačov, čo tu nemajú ani jednu fotku, len prebytok žlče....
 
Marcel Rebro
2015-04-17 15:11:39+02
príspevok od: alexmenti
s tým platením, ako naznačil kakadu, súhlasím, dnes už nie je nič zadara...chceš čítať?, pozerať?, komentovať?, kritizovať?, chváliť?, lajkovať?, učiť sa?, alebo len tak byť súčasťou ephota?....tak zaplať a hotovo!...čistá práca, odbudne lacných vŕtačov, čo tu nemajú ani jednu fotku, len prebytok žlče....
A papagáj si bude môcť papagájovať zas len doma v klietke - kým mu na ňu pán domáci nehodí prikrývku. Tak si to myslel?
 
Marcel Rebro
2015-04-17 15:14:55+02
príspevok od: kakadu
najlepsie by bolo, keby cela stranka ephoto.sk hned aj s uvodnou strankou bola pristupna len platiacim clenom, Ved co toto ako je, ze si sem pride hocikto nejaky trololo a vypisuje si tu hocico zatazuje databazu, robi trafic, srandu z admina a nic za to neda.

To akoze zadarmo, ma vlastne tu navacsiu srandu neplatic ???

A ten kto zaplati nema nic moc naviac, ked si to tak vezmeme len zopar clankov, ktore su urovnou na spodnej hranici toho co clovek najde na nete. Takze je to zaujimave, len pre zopar nestastnikov ktori nedokazu citat inak ako po lovensky a veria ze toto tu je maximum informacii co mozu dostat o fotografii.

Okamzite zamknut a spoplatnit !
Papagáj a ty odkiaľ vieš aká je úroveň spoplatnených článkov po lovensky písaných?
 
ViktorV
2015-04-17 15:23:43+02
Fúha, tu sa dá zadarmo napísať komentár. Tak to využijem. Mal by som napísať niečo, čo tu ešte nebolo. Ale čo tu ešte nebolo? No nič, môžte si to tu zase zamknúť, už tu asi bolo všetko.
A ak by predsa len mal niekto záujem,napr. o moju vzácnu radu, rád mu to napíšem aj tou správou akože súkromnou.
Jáááj, predsa len to tu nebolo, resp. som si nevšimol.
Želám veľa krásnych fotiek všetkým, pohodu, úsmev a zábavu pri fotení alebo len tak v živote.
No a už to sploplatnite.
 
alexmenti
2015-04-17 15:24:03+02
príspevok od: Marcel Rebro
A papagáj si bude môcť papagájovať zas len doma v klietke - kým mu na ňu pán domáci nehodí prikrývku. Tak si to myslel?
papagájom deka, ako antistresová pomôcka dokázateľne pomáha...a pre tie chocholaté druhy je zvlášť účinná...ale s tým platením, tak prečo nie?...myslíš, že ten, kto rádovo investuje stovky, ba tisíce eur do fototechniky nenájde zvyšných pár eur na konto?...nikde som nečítal, že ephoto je charitatívne spoločenstvo....
 
Marcel Rebro
2015-04-17 15:32:51+02
príspevok od: alexmenti
papagájom deka, ako antistresová pomôcka dokázateľne pomáha...a pre tie chocholaté druhy je zvlášť účinná...ale s tým platením, tak prečo nie?...myslíš, že ten, kto rádovo investuje stovky, ba tisíce eur do fototechniky nenájde zvyšných pár eur na konto?...nikde som nečítal, že ephoto je charitatívne spoločenstvo....
Skúsim "odpovedať" otázkou. Myslíš, že ten, kto rádovo investuje stovky, ba tisíce eur do HiFi techniky / domáceho kina nenájde zvyšných pár eur na to aby počúval / pozeral len legálne zakúpený obsah?
Ľudia si žiaľ dnes vážia len materiálne / hmatateľné veci. Každý chápe že za kilo múky, zlata, cementu musí zaplatiť. Ale platiť za články na webe, hudbu, filmy, fotky? Čo si pipi?
 
Strana 2 z 47
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()