Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 3

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2015-04-10 13:38:09+02
Pripomienkovacie fórum č.2 bolo zamknuté a preto zakladám nové, v poradí tretie, aby bolo kde pripomienkovať...
 
pedro81
2018-03-06 09:02:46+01
Skoda ze je tema eglobal uzavreta. Celkom dobre citanie to bolo
 
cinges
2018-03-06 09:22:36+01
príspevok od: Tibor78
Vies, preco by som mal prispievat tunajsim predajcom tovaru, ktori si na to nahadzuju este svoju marzu? To je nieco podobne ako realitne kancelarie, do vsetkeho sa napchaju, a clovek ked si chce kupit byt, alebo iba prenajat tak to nie je mozne bez toho, aby dal mastnu proviziu realitke...Tak to mi vadi, uz vies???
ved uz viem.. Len som si nebol isty, ze na co narazas.. Ci si myslel ako pijavice eglobal, alebo tunajsich obchodnikov..
Ako, osobne mne je to asi jedno.. Svoju techniku asi za 5tisic eur som si nakupil u tamojsich obchodnikov, lebo som nevedel o eglobal.. Inak by som usetril strasne vela penazi.. Na druhu stranu je to moj drahy konicek, nezarabam na tom, takze sa snazim setrit.. Keby na tom zarabam a fotim dobre a kvalitne, tak sa asi nemusim ohanat za par stovkami, ked si na to zarobim za mesiac... A dalej zase, rovnako ako eglobal "kazi" biznis tunajsim obchodnikom, tak isto to musi robit aj bazar.. aj ked samozrejme si tam clovek nemusi vzdy kupit nieco hned na pockanie.. a co sa tyka tunajsich obchodnikov a ich marze.. Aj oni musia z niecoho zit.. Robil som tiez v obchode..ale samozrejme je tiez rozdiel, ked obchod preziva na tom, ze si nahadzuje velke marze, alebo na tom, ze sa snazi robit svoj obchod poriadne a zakaznici sa budu k nemu vracat na zaklade kvality.. Vela obchodnikov zaspalo dobu a stale sa nachadzaju v 90tych rokoch, kedy bol po vsetkom dopyt a ceny si mohli hadzat ake chceli..teraz je to kapitalizmus, clovek musi zacat rozmyslat, snazit sa a konecne zacat aj pracovat..ale to sa mnohym nechce..
 
drotar
2018-03-06 12:50:19+01
Ephoto je sukromny portal a preto jeho rozhodnutie o zruseni nejakej temy sa da respektovat. Dovod rozhodnutia je uz ale ina vec. Kedze si portal chrani vlastny biznis tak musi pocitat aj s tym ze cast predaja mu unika aj cez bazar. Ludia cez bazar nakupuju len z dovodu ze chcu nieco usetrit. A EGC im ponuka bazarove ceny ale za novy tovar. V decembri som si z EGC objednal nove telo a prislo to bez akychkolvek problemov. Nerozumiem obhodnym a dovoznym zakonom ale tovar mi dosiel vo velkej krabici, spolahlivo zabaleny s nalepkou krehke a vobec nebol deklarovany ako balik kancelarskeho papiera. To znamena ze predajca neporusil dovozne zakony inac by to colnica stopla a vyzvala ma na colne konanie ( co sa pravidelne stava pri nakupe cez Ebay ). Problem EGC je skor ten ze podliezaju odporucane ceny ( bezna obchodna praktika vyrobcov ) a pracuju s mensim rabatom ale vecsim obratom. Trh je volny a toto sa bude diat pravidelne pretoze vzdy sa najde niekto kto najde sposob ako sa na trhu presadit. Ziadna regulacia tomu nezabrani. Slov. posta konstatovala enormny narast dovozu tovaru z Ciny. Vsetci tam nakupujeme jedny viac jedny menej. Asi by sme s mali od nich nieco naucit a nie vyplakavat nad niekym kto si nasiel cestu ako predat, ako zarabat. Stranok podobnych EGC sa objavilo viac takze prisun tovaru cez tieto firmy sa nezastavy.
 
francesco
2018-03-06 15:20:34+01
príspevok od: drotar
Ephoto je sukromny portal a preto jeho rozhodnutie o zruseni nejakej temy sa da respektovat. Dovod rozhodnutia je uz ale ina vec. Kedze si portal chrani vlastny biznis tak musi pocitat aj s tym ze cast predaja mu unika aj cez bazar. Ludia cez bazar nakupuju len z dovodu ze chcu nieco usetrit. A EGC im ponuka bazarove ceny ale za novy tovar. V decembri som si z EGC objednal nove telo a prislo to bez akychkolvek problemov. Nerozumiem obhodnym a dovoznym zakonom ale tovar mi dosiel vo velkej krabici, spolahlivo zabaleny s nalepkou krehke a vobec nebol deklarovany ako balik kancelarskeho papiera. To znamena ze predajca neporusil dovozne zakony inac by to colnica stopla a vyzvala ma na colne konanie ( co sa pravidelne stava pri nakupe cez Ebay ). Problem EGC je skor ten ze podliezaju odporucane ceny ( bezna obchodna praktika vyrobcov ) a pracuju s mensim rabatom ale vecsim obratom. Trh je volny a toto sa bude diat pravidelne pretoze vzdy sa najde niekto kto najde sposob ako sa na trhu presadit. Ziadna regulacia tomu nezabrani. Slov. posta konstatovala enormny narast dovozu tovaru z Ciny. Vsetci tam nakupujeme jedny viac jedny menej. Asi by sme s mali od nich nieco naucit a nie vyplakavat nad niekym kto si nasiel cestu ako predat, ako zarabat. Stranok podobnych EGC sa objavilo viac takze prisun tovaru cez tieto firmy sa nezastavy.
Az na to, ze toto nema spolocne nic s volnym trhom. Na volnom trhu platia rovnake pravidla pre vsetkych. A presne ako pises, ze nepoznas dovozne zakony, inak by si nenapisal taku vec, ze predajca neporusil dovozne zakony. Nikde nie je napisane, ze ti colnica nemoze dodatocne vyrubit clo a dph a aj pokutu. Kupil som tam aj ja nejake veci, ale tvarit sa, ze to ok je smiesne.
 
marianr
2018-03-06 16:15:53+01
Colnica do toho nemá čo hovoriť nie? Je to deklarované ako EU obchod a majú mať sklad v európe a tovar preclený. Na druhej strane nenašiel som kde, ale ak tovar príde do 3 dní, musí byť v EU. Našiel som len adresu office v nejakom ťan pin kumlun.

To isté veľký čínsky obchod s modelmi (lietadlá na diaľkové ovládanie a tak), urobili warehouse v Eu, ceny sú s daňou a je pokoj.
 
drotar
2018-03-06 18:23:37+01
TO francesco : ak som nieco kupoval z obchodov mimo unie a cena prekrocila dovozne limity, tak na 90 % mi to colnica stopla a vyzvala ma colne konanie. Tovar mi vydali az po colnom vysporiadani ci uz DPH alebo cla. Ak EGC svoj tovar posiela z uzemia unie tak asi je to colne osetrene, pretoze si nedokazme predstavit, ze by pri takom obchode colnica nezadrzala aspon nieco. Nedocital so sa nikde o problémoch s dorucenim z EGC. Takze reci o dodatocnom vyrubeni cla su mimo. marianr tu spomina internetovy obchod pre modelarov ale ten na to ide inac. Overenym zákazníkom ponuka moznost vystavenie tkz colnej faktury kde si zakaznik sam nastavi vysku zlavy tak aby podliezol dovozne limity. Toto je ale o inom, pretoze tam vedome kazdy kto to takto pouziva pacha danovy podvod. O taychto praktikach colnice vedia a pri colnom konani im uz nestaci nejaka faktura ale ziadaju aj bankovy vypis z ktorého je jasne kolko stal dovezeny tovar. Ak by tu nebol volny trh tak sa tu cinsky obchodníci nebudu unuvat s nejakym predajom a na rozdiel od nasich obchodnikov si hladaju cesty ako predat svoj tovar. Niektori legalne iny nie a je na kazdom spotrebitelovi kde a za kolko nakupi. V obchode moralizovanie neplati obchod sa riadi financnymi pravidlami, obratom a ziskom.
 
francesco
2018-03-06 18:33:12+01
príspevok od: drotar
TO francesco : ak som nieco kupoval z obchodov mimo unie a cena prekrocila dovozne limity, tak na 90 % mi to colnica stopla a vyzvala ma colne konanie. Tovar mi vydali az po colnom vysporiadani ci uz DPH alebo cla. Ak EGC svoj tovar posiela z uzemia unie tak asi je to colne osetrene, pretoze si nedokazme predstavit, ze by pri takom obchode colnica nezadrzala aspon nieco. Nedocital so sa nikde o problémoch s dorucenim z EGC. Takze reci o dodatocnom vyrubeni cla su mimo. marianr tu spomina internetovy obchod pre modelarov ale ten na to ide inac. Overenym zákazníkom ponuka moznost vystavenie tkz colnej faktury kde si zakaznik sam nastavi vysku zlavy tak aby podliezol dovozne limity. Toto je ale o inom, pretoze tam vedome kazdy kto to takto pouziva pacha danovy podvod. O taychto praktikach colnice vedia a pri colnom konani im uz nestaci nejaka faktura ale ziadaju aj bankovy vypis z ktorého je jasne kolko stal dovezeny tovar. Ak by tu nebol volny trh tak sa tu cinsky obchodníci nebudu unuvat s nejakym predajom a na rozdiel od nasich obchodnikov si hladaju cesty ako predat svoj tovar. Niektori legalne iny nie a je na kazdom spotrebitelovi kde a za kolko nakupi. V obchode moralizovanie neplati obchod sa riadi financnymi pravidlami, obratom a ziskom.
Tieto reci nie su mimo. Boli pripady aj z egc kde to zadrzali colnici, bolo to v teme kym ju nezmazali. Urcite obchadzaju zakon. Nebudem sa tu rozpisovat, kaslem na to, lebo take hluposti o hladani cesty snazivych cinskych obchodnikoch uz radsej ani nebudem citat. Ani sa necudujem, ved u nas velebit zlodejov je normalne.
 
drotar
2018-03-06 18:57:41+01
Zacina sa tu do toho miesat politika tak na zaver iba jedno. Kamarat ma svoj biznis postaveny na dovoze tovaru z Ciny a dari sa mu aj vdaka tomu, ze cinsky obchodníci a vyrobcovia pristupia na obchodne zmluvy o akých sa vecsine slovenských vyrobcov ani nesniva. A to len preto aby sa dostali na trh, pretoze velmi dobre chapu, ze jeden nepredany kontajner na slovensko je minus x dolarov na ich konte. A nazyvat to podporov zlodejov je trosku mimo. Venujme sa radsej foteniu a obchod nechajme obchodnikom. Howgh.
 
seifi
2018-03-28 17:45:55+02
Rachel so 4 v TOPke a chlapík od Emila so 16 lajkami kdesi v spodnom šuplíku; nepripomína vám hra ephota niečo z politiky ?
 
Paulie
2018-04-03 06:51:05+02
A to som si niekolko rokov myslel, že som na fotoportáli.
 
pittoo
2018-04-03 10:27:07+02
príspevok od: Paulie
A to som si niekolko rokov myslel, že som na fotoportáli.
aj mne prišla táto správa pozor na virusy
 
Brandy
2018-04-03 10:55:21+02
aj mne
 
Krtko fotografom
2018-04-03 11:16:30+02
príspevok od: Brandy
aj mne
Ani ja nie som výnimka. Aj mne to prišlo.
 
katarinabukerova
2018-04-03 13:38:58+02
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci na tému "Fotografia v súčasných médiách". Zaberie Vám to naozaj len chvíľku

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.

Dotazník - VPLYV FOTOGRAFIE V SÚČASNÝCH MÉDIÁCH:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePnrBs1WycsBEkJAcokCOTcc0yjeImgGQdkmSKPeyyHFQNRw/viewform
 
pittoo
2018-04-03 15:39:44+02
príspevok od: katarinabukerova
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci na tému "Fotografia v súčasných médiách". Zaberie Vám to naozaj len chvíľku

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.

Dotazník - VPLYV FOTOGRAFIE V SÚČASNÝCH MÉDIÁCH:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePnrBs1WycsBEkJAcokCOTcc0yjeImgGQdkmSKPeyyHFQNRw/viewform
NESPAMUJ!
 
pittoo
2018-04-03 15:40:05+02
Vymažte ten spam!!!
 
Paulie
2018-04-03 20:04:26+02
príspevok od: pittoo
aj mne prišla táto správa pozor na virusy
Nemám vo zvyku klikať na každú hovadinu, len som sa prihlásil po dlhšom čase a hneď toto. Už som si myslel, že mi niečo uniklo ohladom ephota.
 
kwido
2018-04-10 14:56:00+02
príspevok od: katarinabukerova
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci na tému "Fotografia v súčasných médiách". Zaberie Vám to naozaj len chvíľku

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.

Dotazník - VPLYV FOTOGRAFIE V SÚČASNÝCH MÉDIÁCH:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePnrBs1WycsBEkJAcokCOTcc0yjeImgGQdkmSKPeyyHFQNRw/viewform
 
RichPhoto
2018-05-09 15:51:06+02
otazka na ephoto:

planujete v blizkej buducnosti zmodernizovat a funkcionalitu, temy a ine na ephoto/mojweb?? Mam cez vas urobenu stranku uz zopar rokov (tema Simple Light), ale zacina ma hnevat, ze namiesto toho, aby sa to zlepsovalo, sa to zacina zhorsovat.

1. Napr. kedysi pred nahratim fotiek do galerie som si premenoval a ocisloval fotky hromadne cez LR pri exporte a tu mi ich nahralo s tym nazvom a zoradilo presne podla nazvu. Teraz dam nahrat fotky, nazov sa zmeni pri kazdej foto na nepochopitelny mix pismen a cisiel (asi 30 znakovy nazov), ktore musim nasledne prepisovat + rozhadze im poradie, takze ich musim manualne usporiadat (zrovna vcera sa mi toto dialo pri galerii s 250 fotkami)

2. Pri popise fotky je limit na urcity pocet znakov, ktory mi velakrat nestaci a preto sa musim uspokojit s uplne inym popisom, ako som planoval. Neda sa toto obmedzenie aspon zvojnasobit? Niekedy jednoducho potrebujem dat dlhsi popis.

3. Dalej ma hneva, ze stranky sa hrozne zle pozeraju cez smartfony a tablety. Galeria je
nepozeratelna, kedze kazdu foto otvori samostatne a je treba sa vratit spat a otvorit dalsiu foto + vsimol som si, ze ak je v galerii popis galerie, tak je viditelny len na PC a nie na smartfone ci tablete.

4. Editor textu pri pisani blogu/clanku vyzera byt ako tak schopny (bol update-nuty), ale editor pri napr. popise galerie, alebo inde je hrozny. Neda sa cez neho vlozit foto do textu, aj ked je tam ta moznost, no nefunguje. Viete ho vymenit aspon za editor, ktory sa nachadza pri pisani blogu?

5. V zalozke Obsah webu su sice 3 moduly pre vlastny obsah, ale nemozem si moct vybrat aky obsah. Co ak chcem dalsiu galeriu? Nemozem, pretoze je to predvolene ako "blog" a edituje sa s tym nefunkcnym editorom popisanym vyssie, takze vkladanie fotiek je nemozne.

6. Ked v zalozke Clanky kliknem na foto k clanku, hodi ma to vzdy na home page a nie k clanku. Musim kliknut na nazov clanku, az potom ma to presmeruje na clanok. Dam ruku do ohna, ze v minulosti to nerobilo.

Ked som mal par krat problem s funkcionalitou, vzdy som pisal priamo na podporu. Dokonca mi viac krat bolo prislubene, ze sa na modernizacii a funkcnosti pracuje. Od vtedy ale preslo uz vela casu a stale sa nic nezmenilo. Vlastne ano, vid bod 1
Bol by som vdacny za odpoved od kompetentnych, pretoze zvazujem, ze si zaplatim vlasntnu domenu a hosting a ukoncim trapenie s webom cez ephoto.

Vopred dakujem.
 
marianr
2018-05-09 17:38:31+02
Ja platím doménu + hosting 20,- eur ročne, gallery je zadarmo, nie je čo váhať.
 
Strana 37 z 47
1 2 ... 35 36 37 38 39 ... 46 47
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()