Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ostrost fotografie +biely ramik

keimin
2016-01-02 10:08:13+01
zdravim vas vsetkych. chodim tu uz nejaky cas a potreboval by som vediet dve veci s ktorymi si neviem rady:
1. preco je fotka v nahlade a aj po rozkliknuti vyrazne rozostrena , az po kliknuti na zobrazit original je to ok. ked si tu istu fotku prezeram v prehliadaci obrazkov napr. Zoner tak to rozostrenie nepozorujem.

2. ked kliknem na zobrazit original fotka je ostra ale okolo nej snehovo biely ram ktory je aspon pre mna velmi rusivy. neda sa nejak zmenit farba toho oramovania na ciernu ? nikde som to nenasiel

vdaka,
Tomas
 
tomis.ales
2016-01-03 02:07:23+01
Moje fotky su v "mojom" zariadeni a v "mojom" programe ako aj v nahlade tak aj po rozkliknuti ostre a bez bieleho ramceka.
 
keimin
2016-01-03 09:57:03+01
príspevok od: tomis.ales
Moje fotky su v "mojom" zariadeni a v "mojom" programe ako aj v nahlade tak aj po rozkliknuti ostre a bez bieleho ramceka.
vdaka za odpoved. nainstaloval som si ine prehliadace a fakt je to velky rozdiel.
Opera - najhorsia, fotky zobrazuje neostre a po kliku na zobrazit original je fotka ok ale s bielym pozadim.
Chrome - ostre fotky a po kliku na zobrazit original je fotka s bielym pozadim
Firefox - ostre fotky a pozadie cierne aj pri zobrazeni originalu.

nechapem, lebo ziadne nastavenia som v prehliadacoch nemenil. ale nevadi budem teda pouzivat Firefox.
diik
 
Ľuboš Capcara
2016-01-03 12:54:22+01
Z prvého príspevku sa ani divá srnka nedovtípi či popisuješ problém z tohto webu, zoneru alebo iného prehliadača fotiek... Po druhom mi to je jasnejšie.

Náhľad nikdy nebude taký ostrý ako rozkliknutý snímok. Niektoré pokročilé fotoweby to dokážu no ephoto má väčšie problémy s ktorými sa ešte musí popasovať.

Farba pozadia pri prezeraní holého obrázku (cez priamy odkaz) zavisí od použitého prehliadača. Existujú však rozlíšenia, ktoré vedia tú farbu zmeniť. Stačí pogoogliť.

Trocha OT ale až teraz som si všimol, že ephoto rozkliknutý obrázok umelo zväčšuje oproti originálu. To degraduje technickú kvalitu obrázku. Deje sa to len u mňa? Web prezerám na 2560x1440 rozlíšení
 
millan
2017-11-07 11:37:42+01
Ja som si všimol to isté (rozlíšenie monitora 1920x1080). Aj po rozkliknutí aj po po kliknutí na zobraziť originál je obrázok väčší ako originál. Dal som si tú prácu a odmeral to, lineárne zväčšenie je 1,25x. Dosť sa tým stráca ostrosť. To sa s tým naozaj nič nedá robiť a nikomu to nevadí?
 
fatality
2017-11-07 13:26:11+01
príspevok od: millan
Ja som si všimol to isté (rozlíšenie monitora 1920x1080). Aj po rozkliknutí aj po po kliknutí na zobraziť originál je obrázok väčší ako originál. Dal som si tú prácu a odmeral to, lineárne zväčšenie je 1,25x. Dosť sa tým stráca ostrosť. To sa s tým naozaj nič nedá robiť a nikomu to nevadí?
da..windows..ovladaci panel-->vsetky polozky-->obrazovka-->text 100% nie 125%..a prestane ti vsetko zvacsovat 1.25x ☺
 
K1000
2017-11-07 23:22:26+01
príspevok od: millan
Ja som si všimol to isté (rozlíšenie monitora 1920x1080). Aj po rozkliknutí aj po po kliknutí na zobraziť originál je obrázok väčší ako originál. Dal som si tú prácu a odmeral to, lineárne zväčšenie je 1,25x. Dosť sa tým stráca ostrosť. To sa s tým naozaj nič nedá robiť a nikomu to nevadí?
Tiež sa mi niečo podobné stávalo, ale potom som si všimol že mám web stránku zazoomovanú na 150% (Google Chrome na PC). Nemáš niečo podobné? Alebo rovno obrazovku vo Windowse zazoomovanú, ako písal Fatality.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()