Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Vyber z top24

CrazY_Red_FoX
CrazY_Red_FoX 2019-05-17 13:28:33+02
Zdravim. Rad by som sa dozvedel, na akom principe funguje vyber top24. Uz viac krat som si vsimol, ze sa do vyberu dostavaju aj fotky, ktore maju vyrazne menej lajkov ako ine fotky na kritike.

Nie je podla mna celkom idealne, ked sa v top24 objavia kludne aj 2-3 fotky s 2-5 lajkami, ale za poslednych 24hod je na kritike kludne aj 10+ fotiek s omnoho viac lajkami.

Vsimol som si, ze podobna tema bola na fore rozoberana v 2012, tak snad sa odvtedy nieco zmenilo.

Vdaka.
 
blahoslav J B Art
2019-05-22 12:27:29+02
príspevok od: seifi
mimo tému - neviem prečo ale pár dni mi nebeží tlačítko "reagovať" a nevidím ani kto dal palec ? takže reagujem pod príspevkom ...
Blahoslav, súhlasím s tebou, ako by to mohlo byť; ale ide o to, ako to beží dnes tu na ephoto ... proste CRF krúti hlavou nad tým, že topky sú kdesi vzadu v šuplíku a na titulke sú menej hodnotené fotografie; nemám s tým problémy, len by potom bolo dať názov nie TOP24 a jednoducho ČO VYBRAL AUTOMAT; otázky by CRF nemal potom žiadne ... buduj vlasť, posilníš mier
ale ved to ma nazov "Vyber z TOP 24h." nie "TOP24" ... a tie tlacitka funguju, problem bude u teba v pocitadle
 
blahoslav J B Art
2019-05-22 12:38:42+02
ved to ma nazov "Vyber z TOP24h." ... a nie "TOP24"
inak ani mne teraz nepresiel koment ako rakcia na tvoj ... tak to davam este raz nezavisle
 
PeCh
2019-05-22 15:15:57+02
Ono sa to riešili dávnejšie na začiatku, keď táto časť vznikla. Najprv sa tam zobrazovali iba fotky, ktoré mali najviac bodov. Neskôr, vzhľadom na reakcie vo fóre, sa algoritmus zmenil a zobrazujú sa tam fotky aj +/- náhodne, aby mali šancu získať "lajky". Plus sa to v nejakom intervale mení. Raz tam nejaká fotka je, môže získať ďalšie hlasy a o hodinu tam bude iná fotka, aby mala aj tá šancu získať lajky. Podľa mňa je to takto dobre (nevidíme stále tie isté fotky a je to férovejšie voči novým fotkám).
 
fatality
2019-05-22 17:47:05+02
príspevok od: PeCh
Ono sa to riešili dávnejšie na začiatku, keď táto časť vznikla. Najprv sa tam zobrazovali iba fotky, ktoré mali najviac bodov. Neskôr, vzhľadom na reakcie vo fóre, sa algoritmus zmenil a zobrazujú sa tam fotky aj +/- náhodne, aby mali šancu získať "lajky". Plus sa to v nejakom intervale mení. Raz tam nejaká fotka je, môže získať ďalšie hlasy a o hodinu tam bude iná fotka, aby mala aj tá šancu získať lajky. Podľa mňa je to takto dobre (nevidíme stále tie isté fotky a je to férovejšie voči novým fotkám).
nechcem sa hadat,ale myslim,ze je to tak,ako som napisal vyssie..nikdy mi nezacala fotka rotovat vo vybere ak mala pod 10 hlasov..jedine vtedy,ked ich dosiahla,alebo mala netradicny format..
 
seifi
2019-05-22 19:48:48+02
príspevok od: PeCh
Ono sa to riešili dávnejšie na začiatku, keď táto časť vznikla. Najprv sa tam zobrazovali iba fotky, ktoré mali najviac bodov. Neskôr, vzhľadom na reakcie vo fóre, sa algoritmus zmenil a zobrazujú sa tam fotky aj +/- náhodne, aby mali šancu získať "lajky". Plus sa to v nejakom intervale mení. Raz tam nejaká fotka je, môže získať ďalšie hlasy a o hodinu tam bude iná fotka, aby mala aj tá šancu získať lajky. Podľa mňa je to takto dobre (nevidíme stále tie isté fotky a je to férovejšie voči novým fotkám).
nejde o to, či to je takto dobré alebo nie, takto otázka neznela; že to takto chodí vieme, čo sme tu 10 rokov, ale CRF sa pýta, ako to funguje, pretože celý mechanizmus nie je v súlade s názvom; aká TOPka , či výber z TOP, ak má fotografia 2-3 body; to sme tu klesli dosť hlboko
 
seifi
2019-05-22 19:57:20+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ale ved to ma nazov "Vyber z TOP 24h." nie "TOP24" ... a tie tlacitka funguju, problem bude u teba v pocitadle
a pozrel si si galériu TOP ? nechce sa mi tam chodiť teraz, aby som ti dokladoval stav spred 30 sekúnd, ale keď som písal pred pár hodinami príspevok, tak tam bolo 10 fotografií z toho 8 TOP výber na titulke; zakončím to tým, že celé ephoto je dnes v zúženom pohľade o reklame na bavorák X5, a nie čo je a čo nie je v topke
 
PeCh
2019-05-23 06:11:15+02
príspevok od: seifi
a pozrel si si galériu TOP ? nechce sa mi tam chodiť teraz, aby som ti dokladoval stav spred 30 sekúnd, ale keď som písal pred pár hodinami príspevok, tak tam bolo 10 fotografií z toho 8 TOP výber na titulke; zakončím to tým, že celé ephoto je dnes v zúženom pohľade o reklame na bavorák X5, a nie čo je a čo nie je v topke
Vidíš, všetci fotografi a študenti, čo sú tu, si už tú X5 bežia kúpiť. Inak tu reklamu som nevidel. Som teraz na mobile a asi mám správny prehliadač ale reklamu nevidím . Čo už, asi nebudem jazdiť na X5
 
fatality
2019-05-23 19:11:10+02
njak si to v ephote zobrali k srdcu..same +10 vo vybere.. ..
 
seifi
2019-05-24 15:23:41+02
príspevok od: fatality
njak si to v ephote zobrali k srdcu..same +10 vo vybere.. ..
v tejto chvíli na titulke 7 fotografii s bodmi 10 a viac + 1 fotografia 5 bodov; napr. fotografia s názvom 504 s 11 bodmi na titulke nie je; čo je ale zaujímavé, v galerii top fotografie je 8 fotografii, je v nich aj fotografia 504 a nie je tam fotografia s tými 5 bodmi, kvapka kvapôčky, ktorá je na titulke; to znamená, že na titulke sú vyberané fotografie nie len z top galérie ale aj z množiny fotografii 24 hod. ; myslím si, že sa v tom nikto nevyzná , môžme len konštatovať stav ...
pre poriadok veci ešte uvádzam, že v inom čase je v top galérii 10 či 12 fotografii a z toho je 8 na titulke , teraz je situácia iná, na titulke je fotografia, ktorá sa v galerii top nenachádza
 
fatality
2019-05-24 16:15:34+02
príspevok od: seifi
v tejto chvíli na titulke 7 fotografii s bodmi 10 a viac + 1 fotografia 5 bodov; napr. fotografia s názvom 504 s 11 bodmi na titulke nie je; čo je ale zaujímavé, v galerii top fotografie je 8 fotografii, je v nich aj fotografia 504 a nie je tam fotografia s tými 5 bodmi, kvapka kvapôčky, ktorá je na titulke; to znamená, že na titulke sú vyberané fotografie nie len z top galérie ale aj z množiny fotografii 24 hod. ; myslím si, že sa v tom nikto nevyzná , môžme len konštatovať stav ...
pre poriadok veci ešte uvádzam, že v inom čase je v top galérii 10 či 12 fotografii a z toho je 8 na titulke , teraz je situácia iná, na titulke je fotografia, ktorá sa v galerii top nenachádza
mno.. ..
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-30 15:51:16+02
príspevok od: seifi
v tejto chvíli na titulke 7 fotografii s bodmi 10 a viac + 1 fotografia 5 bodov; napr. fotografia s názvom 504 s 11 bodmi na titulke nie je; čo je ale zaujímavé, v galerii top fotografie je 8 fotografii, je v nich aj fotografia 504 a nie je tam fotografia s tými 5 bodmi, kvapka kvapôčky, ktorá je na titulke; to znamená, že na titulke sú vyberané fotografie nie len z top galérie ale aj z množiny fotografii 24 hod. ; myslím si, že sa v tom nikto nevyzná , môžme len konštatovať stav ...
pre poriadok veci ešte uvádzam, že v inom čase je v top galérii 10 či 12 fotografii a z toho je 8 na titulke , teraz je situácia iná, na titulke je fotografia, ktorá sa v galerii top nenachádza
Moja fotka lisok pridanych pred 40 min, 2 lajky a uz je v top24 nema tam co hladat...
 
seifi
2019-05-30 20:07:44+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Moja fotka lisok pridanych pred 40 min, 2 lajky a uz je v top24 nema tam co hladat...
už má 17; ale niekto by ti mohol hrebienok zraziť a povedať ... nebyť toho, že ťa s 2 bodmi vtlačili do topky, tak tých 17 bodov nemáš alebo, že si si pindaním vydobil tlačenku, tak si ťa švoňajú myslím si, že ephoto by si malo s tým urobiť poriadok ... a foto fajn
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-30 20:13:13+02
príspevok od: seifi
už má 17; ale niekto by ti mohol hrebienok zraziť a povedať ... nebyť toho, že ťa s 2 bodmi vtlačili do topky, tak tých 17 bodov nemáš alebo, že si si pindaním vydobil tlačenku, tak si ťa švoňajú myslím si, že ephoto by si malo s tým urobiť poriadok ... a foto fajn
Dakujem no veru, cakam, kedy sa tu taky koment objavi
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()