Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Obťažujúca reklama na ephoto.sk

Hakuna Matata
2020-04-06 10:24:04+02
Karol & redakcia,

je v záujme redakcie zväčšovať reklamnú plochu a obťažovať návštevníkov ephoto.sk reklamným smogom? Dnes som si chcel pozrieť náhodnú fotografiu z titulnej stránky (sekcia Na kritiku) a po kliknutí na ňu sa môj pohľad utopil v reklamnom závoji.
1/ týka sa toto marketingové obťažovanie aj predplatiteľov alebo aj oni sú na tom rovnako?
2/ čierny podklad portálu prestáva dávať zmysel
3/ je tento spôsob poskytovania marketingového priestoru naozaj správna forma, ktorá zabráni bankrotu ephoto.sk?

Nech sa páči, v prílohách screenshot s animáciou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
 
bobo222
2020-04-06 11:02:30+02
Inak reklamu ako prostriedok príjmov beriem, ale ten poletujúci Vajda čo je v polke stránky a nejde dať na bok ma tiež pekne štve, radšej prepnem na české servre. Ak je toto účelom, podarilo sa.
 
seifi
2020-04-06 11:27:18+02
príspevok od: Hakuna Matata
Karol & redakcia,

je v záujme redakcie zväčšovať reklamnú plochu a obťažovať návštevníkov ephoto.sk reklamným smogom? Dnes som si chcel pozrieť náhodnú fotografiu z titulnej stránky (sekcia Na kritiku) a po kliknutí na ňu sa môj pohľad utopil v reklamnom závoji.
1/ týka sa toto marketingové obťažovanie aj predplatiteľov alebo aj oni sú na tom rovnako?
2/ čierny podklad portálu prestáva dávať zmysel
3/ je tento spôsob poskytovania marketingového priestoru naozaj správna forma, ktorá zabráni bankrotu ephoto.sk?

Nech sa páči, v prílohách screenshot s animáciou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
navrhoval by som ako je dnes moderne vyrúbiť daň za vypnutie reklamy, podobné poplatky tu boli a sú, netreba sa toho báť :
za socializmu dobrý časopis predávali v sete so Závermi zjazdu
SME dnes ponúka za poplatok vypnutie reklamy
treska v obch. reťazcoch za príplatok bez pridanej vody
a s tým, že odsúdili tú babu čo púšťala susedom na ulici árie od 6.00 do 22.00 svitá na lepšie časy
 
landov
2020-04-06 11:31:43+02
Pouzivam uz roky Adblock Plus a ziadne reklamy ma neobtazuju na ziadnej stranke...Doporucujem !
 
fatality
2020-04-06 12:49:44+02
príspevok od: landov
Pouzivam uz roky Adblock Plus a ziadne reklamy ma neobtazuju na ziadnej stranke...Doporucujem !
a pre android?
 
caver
2020-04-06 13:34:25+02
príspevok od: fatality
a pre android?
Opera
 
poqy
2020-04-06 13:40:50+02
príspevok od: Hakuna Matata
Karol & redakcia,

je v záujme redakcie zväčšovať reklamnú plochu a obťažovať návštevníkov ephoto.sk reklamným smogom? Dnes som si chcel pozrieť náhodnú fotografiu z titulnej stránky (sekcia Na kritiku) a po kliknutí na ňu sa môj pohľad utopil v reklamnom závoji.
1/ týka sa toto marketingové obťažovanie aj predplatiteľov alebo aj oni sú na tom rovnako?
2/ čierny podklad portálu prestáva dávať zmysel
3/ je tento spôsob poskytovania marketingového priestoru naozaj správna forma, ktorá zabráni bankrotu ephoto.sk?

Nech sa páči, v prílohách screenshot s animáciou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Podľa mňa dotaz je na mieste ale redakcia a karol úspešne ser.... ignorujú tieto dotazy systematicky niekoľko rokov.
 
z80
2020-04-06 13:50:25+02
príspevok od: fatality
a pre android?
Treba pouzit prehliadac so vstavanym Adblockerom napriklad Ghostery alebo Brave. Pouzivam aj na Androide aj na iOS.
 
JohnNewton
2020-04-07 08:16:51+02
príspevok od: Hakuna Matata
Karol & redakcia,

je v záujme redakcie zväčšovať reklamnú plochu a obťažovať návštevníkov ephoto.sk reklamným smogom? Dnes som si chcel pozrieť náhodnú fotografiu z titulnej stránky (sekcia Na kritiku) a po kliknutí na ňu sa môj pohľad utopil v reklamnom závoji.
1/ týka sa toto marketingové obťažovanie aj predplatiteľov alebo aj oni sú na tom rovnako?
2/ čierny podklad portálu prestáva dávať zmysel
3/ je tento spôsob poskytovania marketingového priestoru naozaj správna forma, ktorá zabráni bankrotu ephoto.sk?

Nech sa páči, v prílohách screenshot s animáciou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Nerozumiem, sťažuješ sa na niečo čo si môžeš podľa vlastného uváženia vypnúť ? Spôsobov je dosť.
 
seifi
2020-04-07 12:00:19+02
príspevok od: JohnNewton
Nerozumiem, sťažuješ sa na niečo čo si môžeš podľa vlastného uváženia vypnúť ? Spôsobov je dosť.
Som si spomenúl za socíka na stojacich v rade u výčapu na pivo. Tí poslední v rade posielali do prdele tých, ktorým už čapovali ale žiadali za svoje prachy riadne dočapovať pivo . Karol sa smeje ako ti krčmárky
 
Hakuna Matata
2020-04-16 10:00:48+02
Ďakujem Karolovi aj redakcii, aj žiadna odpoveď je odpoveď.

Je to už druhý krát, čo som šéfredaktora upozornil na veci, ktoré mi na ephoto vadia. Prvý krát mi drzo zmazal komentár upozorňujúci na hádam 20 gramatických chýb v 1 jeho článku s odkazom, že jemu ide o obsah a nemá čas riešiť takéto postrehy.

Teraz pánovi šéfredaktorovi ďakujem, že namiesto odpovede na môj podnet som si mohol napríklad prečítať ako fotografuje odlomenú halúzku čerešne vo svojej kuchyni... (stĺpček šéfredaktora z minulého týždňa).

Keď si človek začne dávať veci do súvisu, tak ho neprekvapí, že ephoto je celé roky v hrozných účtovných stratách. Redakciu nebudem už viac zaťažovať takýmito otázkami. Zrejme pracujú na dôležitejších veciach.

Všetkým ostatným diskutujúcim ďakujem za rady a prajem všetko dobré.
 
blahoslav J B Art
2020-04-16 10:34:43+02
príspevok od: Hakuna Matata
Ďakujem Karolovi aj redakcii, aj žiadna odpoveď je odpoveď.

Je to už druhý krát, čo som šéfredaktora upozornil na veci, ktoré mi na ephoto vadia. Prvý krát mi drzo zmazal komentár upozorňujúci na hádam 20 gramatických chýb v 1 jeho článku s odkazom, že jemu ide o obsah a nemá čas riešiť takéto postrehy.

Teraz pánovi šéfredaktorovi ďakujem, že namiesto odpovede na môj podnet som si mohol napríklad prečítať ako fotografuje odlomenú halúzku čerešne vo svojej kuchyni... (stĺpček šéfredaktora z minulého týždňa).

Keď si človek začne dávať veci do súvisu, tak ho neprekvapí, že ephoto je celé roky v hrozných účtovných stratách. Redakciu nebudem už viac zaťažovať takýmito otázkami. Zrejme pracujú na dôležitejších veciach.

Všetkým ostatným diskutujúcim ďakujem za rady a prajem všetko dobré.
Tak ako, nainštaloval si si Adblock, či nie?
 
PeCh
2020-04-16 10:48:58+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Tak ako, nainštaloval si si Adblock, či nie?
U nás vo firme inštalujú Adblock ako default. Inak v dnešnej dobe je Adblock nevyhnutnosť. Ľutujem toho, kto si ho nevie alebo nemôže nainštalovať.

Ale je to chyba celého biznisu okolo reklám, že vďaka agresivite to dotlačili tak ďaleko. Viem, že každý si chce dať reklamu na hocijakú blbosť (majú na to peniaze), ale riešenie nie je znižovať cenu reklamy, aby jej mohlo byť čo najviac, ale naopak zvýšiť cenu reklamy tak, aby jej mohlo byť tak málo, aby ľuďom nevadila. Potom ju budú viacej akceptovať a hlavne viacej vnímať (keď je na stránke jedna reklama, tak si ju skôr všimneš, ako keď ich je tam 10). A keď nejaká stránka žobre, aby si človek vypol adblock, tak idem inde.
 
jan21
2020-04-16 16:28:26+02
príspevok od: PeCh
U nás vo firme inštalujú Adblock ako default. Inak v dnešnej dobe je Adblock nevyhnutnosť. Ľutujem toho, kto si ho nevie alebo nemôže nainštalovať.

Ale je to chyba celého biznisu okolo reklám, že vďaka agresivite to dotlačili tak ďaleko. Viem, že každý si chce dať reklamu na hocijakú blbosť (majú na to peniaze), ale riešenie nie je znižovať cenu reklamy, aby jej mohlo byť čo najviac, ale naopak zvýšiť cenu reklamy tak, aby jej mohlo byť tak málo, aby ľuďom nevadila. Potom ju budú viacej akceptovať a hlavne viacej vnímať (keď je na stránke jedna reklama, tak si ju skôr všimneš, ako keď ich je tam 10). A keď nejaká stránka žobre, aby si človek vypol adblock, tak idem inde.
Ja by som navrhoval (aj som to niekde prezentoval) aby sa platila
> DAŇ ZA REKLAMU <
a to za každu podľa media poplatok (cm2, sekunda,....) to sa da technicky doriešiť.
Ved napr. bilboardy a reklama okolo ciest je v niektorých štatoch zakázaná a aj ine formy reklamy su potlačané.
napr: krajina pod Alpami, krasna krajina množstvo pamiatok a služieb a bez externých veľkých násilných reklám.
 
seifi
2020-04-16 19:34:54+02
príspevok od: jan21
Ja by som navrhoval (aj som to niekde prezentoval) aby sa platila
> DAŇ ZA REKLAMU <
a to za každu podľa media poplatok (cm2, sekunda,....) to sa da technicky doriešiť.
Ved napr. bilboardy a reklama okolo ciest je v niektorých štatoch zakázaná a aj ine formy reklamy su potlačané.
napr: krajina pod Alpami, krasna krajina množstvo pamiatok a služieb a bez externých veľkých násilných reklám.
áno, človek vníma krajinu, preciťuje ju, aj zastaví aby si dušu pookrial; prekročím hranice do ČR a po kilometri čo to ? ... aha, niet reklamných tabúľ, ukazujú sa zákutia , lúky, človek si všíma ľudí na poli, ... A to nám vykladali v ´92 o blahobyte na SK bez kameňa zvanom Praha ... a dnes vidím, že to nebolo a nie je v Prahe, ale v ľuďoch ... darmo Jánošík nesedel na úrade vlády
 
poqy
2020-04-16 19:45:43+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Tak ako, nainštaloval si si Adblock, či nie?
Keď Vám niekto bude schválne prdieť pod nosom dáte si na nos štipec, alebo ho upozorníte aby to nerobil?
 
blahoslav J B Art
2020-04-16 21:58:51+02
príspevok od: poqy
Keď Vám niekto bude schválne prdieť pod nosom dáte si na nos štipec, alebo ho upozorníte aby to nerobil?
Ja mam nainstalovany Adblock, takze ten stipec funguje na hociktorej internetovej stranke ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()