Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Väčší limit na upload fotiek

GP
GP 2011-09-26 23:36:11+02
Som za to aby s limit na uploadovanie jednej fotky zvýšil z 500kB na 1mB (alebo podobne).
Jednak budú fotky vyzerať omnoho lepšie keď nebudú degradované slabým bitratom a bude sa dať posúdiť lepšie TK. A jednak som dnes natrafil na fotku, ktorú mi proste nedokáže soft zmenšiť pod 500kB ani keby som neviem čo robil.

Proste si myslím, že je dobré mať väčší limit na fotky. Pri dnešných rýchlych internetových pripojeniach to iste nebude predstavovať pre užívateľov problém a pre redakciu dúfam tiež nie - predpokladám, že server nejde na maximum svojej vyťažiteľnosti.
 
total empty
2011-09-27 23:32:37+02
príspevok od: myn
Mne sa zdá limit 500 kB až až.

1) Fotky na webe sa asi skoro vždy pozerajú na monitore a ten väčšinou nemá extra rozlíšenie, čiže fotku je nutné zmenšovať. Naviac, nie každý má rýchle pripojenie.

2) Fotka zmenšená na 1000x667 pixelov má 2MB nekomprimovaná. Vzhľadom na to, je 500 kB dosť a stačí aj na väčšie rozmery.

3) Je otázne, či možnosť vyššieho rozlíšenia využije dosť ľudí. Niektorí určite, ale nie každý chce dať na internet 2 MPix fotky, ktoré sa dajú aj tlačiť.
Maš pravdu, ale potom kritika takej fotky nemôže byť objektívna-stopy kompresie sa ukážu,niekedy viac,inokedy menej.
Keď ti niekde inde na inom serveri odmietnú zverejniť fotku pre stopy komresie a iné nežiadúce artefaktý ako je zrno,či vágnosť, potom pochopíš o čom to je.
 
wlad
2011-09-28 00:32:09+02
príspevok od: total empty
Maš pravdu, ale potom kritika takej fotky nemôže byť objektívna-stopy kompresie sa ukážu,niekedy viac,inokedy menej.
Keď ti niekde inde na inom serveri odmietnú zverejniť fotku pre stopy komresie a iné nežiadúce artefaktý ako je zrno,či vágnosť, potom pochopíš o čom to je.
jpeg artefakty na 500KB fotke s rozlisenim 1mpix nedostanes nikdy
 
viking81
2011-09-28 07:27:11+02
príspevok od: total empty
Nič nepletiem,chceš posudzovať a kritizovať fotky,ale tie sa dosť odlišujú od originálu,takže potom kritika je odveci a neopodstatnena a neobjektívna.
Porovnaj si original z tým čo tu vložiš-nevidíš rozdiel?
Niektore fotky či grafiky sa komprimáciou tak doserú,že vyzerajú strašne.
Nie na všetký fotky vplýva komprimácia deštruktívne, alebo na niektoré viac,na niektoré menej.
Žiadná 300 kilova fotka nemôže vyzerať perfektne- skús si ju zvätčiť alebo rovno vytlač na A4.
Uvedom si, že z fotky ktorá má 4000 pix na dlhšej strane urobíš len1000pix, a jpeg stiahneš na "low" aby si sa vmestil do 500kilo.
Chceš tvrdiť,že to nemá dopad na kvalitu a celkovú vizuálnu stránku fotky?
Veď práve o tom je to vlákno-o možnosti vkladať kvalitnejšie fotky, a ty môžeš vedieť komprimovať ako chceš dobré, ale zázrak nevykonáš.
hmm.... a co tak fotku zmensit a az potom nasledne upravovat ? doladit kontrast a farby ? pak jemne doostrit ? a ak fotka nevyzera ako rovnako upraveny original...tak to potom nevies...a o tej zmene co popisujes....uvedom si ze tak ako fotku vidis ti na monitore tak to si jeden jediny...kazdy ma inak nastaveny monitor...iny jas...kontrast....takze u dvoch ludi nebudu tie fotky nikdy rovnake !!! to po prve a po druhe...dost zalezi aj na prehliadaci ako zobrazuje fotky....takze je jedno ci fotka by mala 1000 pix alebo 10000 pix na dlhsej strane...proste je jedno akz tu je limit...preto 500kB na fotku s 1000pix na dlhsej strane je az az !!! a kto tvrdi ze nie....tak nevie tie fotky upravovat a ten kto chce ukazat aj origo fotku tak do popisu hodi link kde si ju moze clovek pozriet..
 
viking81
2011-09-28 07:28:32+02
príspevok od: total empty
Maš pravdu, ale potom kritika takej fotky nemôže byť objektívna-stopy kompresie sa ukážu,niekedy viac,inokedy menej.
Keď ti niekde inde na inom serveri odmietnú zverejniť fotku pre stopy komresie a iné nežiadúce artefaktý ako je zrno,či vágnosť, potom pochopíš o čom to je.
ked tam tie stopy kompresie mas...tak to nevies dobre skomprimovat....radsej sa to nauc a mas svaty pokoj
 
viking81
2011-09-28 07:30:58+02
príspevok od: wlad
jpeg artefakty na 500KB fotke s rozlisenim 1mpix nedostanes nikdy
opet sa pod to podpisujem ! neviem ci to tu ludia upravuju vo windowsackom skicary alebo kde ale ja som s tymto nikdz problem nemal...a ked mi po zmenseni a doostreni nieco vyskoci napr na modrej oblohe alebo rozostrenom pozadi...prebehnem tu oblast rozostrovacim stetcom (snad chapete co myslim) nastavenym dost jemne a po chvilke je po probleme
 
lu_boss
2011-09-28 08:41:47+02
Ja si tiez myslim, ze 500k je bohate dost.
Ale ine som chcel - notoricky problem hodnotenia - ak by chcel niekto naozaj hodnotit objektivne, museli by byt rovnake podmienky - t.j. rovnaka velkost fotografie na jednom a tom istom mediu, jedno a to iste miesto hodnotenia, jedni a ti isti hodnotiaci... To za prve.
Za druhe - vyznenie fotografie je diametralne odlisne na papieri s rozmerom 45x30 cm, ako na PC vo velkosti 900x600 px. No rozhodne nesuhlasim s nazorom, ze zmena rozmeru a komprimacia (ak je nutna) tak zasadne zmeni fotku, ze poskodi autora v strate urovne. To je naivna predstava.
Tretia vec - takych 900x600 px je pri zobrazeni 1:1 na monitore velkost vacsia nez 15x10 cm (u mna na monitere je to dokonca viac ako 20x15 cm). Dlhe roky mali bezne fotky rozmer 13x9 cm a stacili.
A mimochodm, prilozena forka ma 112 kb, ma niekto pocit, ze "straca" detaily ?
 
Fatty
2011-09-28 15:58:48+02
príspevok od: lu_boss
Ja si tiez myslim, ze 500k je bohate dost.
Ale ine som chcel - notoricky problem hodnotenia - ak by chcel niekto naozaj hodnotit objektivne, museli by byt rovnake podmienky - t.j. rovnaka velkost fotografie na jednom a tom istom mediu, jedno a to iste miesto hodnotenia, jedni a ti isti hodnotiaci... To za prve.
Za druhe - vyznenie fotografie je diametralne odlisne na papieri s rozmerom 45x30 cm, ako na PC vo velkosti 900x600 px. No rozhodne nesuhlasim s nazorom, ze zmena rozmeru a komprimacia (ak je nutna) tak zasadne zmeni fotku, ze poskodi autora v strate urovne. To je naivna predstava.
Tretia vec - takych 900x600 px je pri zobrazeni 1:1 na monitore velkost vacsia nez 15x10 cm (u mna na monitere je to dokonca viac ako 20x15 cm). Dlhe roky mali bezne fotky rozmer 13x9 cm a stacili.
A mimochodm, prilozena forka ma 112 kb, ma niekto pocit, ze "straca" detaily ?
matematik vo fotolabe:
-chcete štandardné 9x13?
-117. prečo sa pýtate???
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()