Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Kradeze fotiek - FACEBOOK

Duny
Duny 2011-12-21 23:39:27+01
Dostal som info od uzivatelky ephota a od kamosa z lightharmony, ze moja fotka, ktoru mam zverejnenu len tu na ephote, koluje po facebooku, Ide o fotku stvorcoveho formatu, na ktorej je Spissky hrad, tatry a mesiac v splme. Isto si na nu pametate. Samozrejme nastve to ked si niekto zverejni cudziu fotku a vydava ju za svoju, respektive sa nedohodne s autorom na podmienkach zverejnenia. Z dvoch facebookovych profil uz bola vymazana, na dvoch o ktorych este viem sa nachadza. Ak by ste o niecom este vedeli, prosim hodte mi link do posty.

Zvazujem ci vsetko nevymazat a dalej vkladat uz len s vodoznakom.
Myslim si, ze ephoto by mohlo mat poriesenu ochranu stahovania fotiek zo stranky. Zamedzenie praveho kliku a print screenu sa poriesit da. Co vy nato kompetenty?
 
Photograph33
2012-03-31 12:57:29+02
ked sa vase foto kradnu znamena to ze fotite vynikajuco , kebyze sa clovek ma vzrusovat na kazdou blbostou tak zahodim fotak alebo svoje foto mam len v PC a aj ten pre istotu zatvorim do trezora a samozrejme odpojim od netu , nazor uzivatela ze uz na net nepridavam na net ziadne foto je pekna blbost..... ...napr 90% uzivatelov Ephota by skakalo radostou, kenyze ich foto je vystavene niekde na nete aj bez podpisu....staci sa pozriet na kritiku.......na 95% fotografii tu clovek ani len neklikne...a este tu niekto vymyslal ze povinne komentovat..... ....chlapci a dievcata, fotit a fotit a este raz fotit.......
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-03-31 13:31:13+02
príspevok od: Photograph33
ked sa vase foto kradnu znamena to ze fotite vynikajuco , kebyze sa clovek ma vzrusovat na kazdou blbostou tak zahodim fotak alebo svoje foto mam len v PC a aj ten pre istotu zatvorim do trezora a samozrejme odpojim od netu , nazor uzivatela ze uz na net nepridavam na net ziadne foto je pekna blbost..... ...napr 90% uzivatelov Ephota by skakalo radostou, kenyze ich foto je vystavene niekde na nete aj bez podpisu....staci sa pozriet na kritiku.......na 95% fotografii tu clovek ani len neklikne...a este tu niekto vymyslal ze povinne komentovat..... ....chlapci a dievcata, fotit a fotit a este raz fotit.......
Nestalo sa mi po prvý krát, že si moju foto "požičali" na nejakú stránku... Domnievam sa však, že v rámci nejakej elementárnej slušnosti by mali o súhlas požiadať a pod foto uverejniť meno autora. Väčšina tak po upozornení aj urobí, ale sú i takí - ako aj posledný prípad - že foto vymažú, ospravedlniť sa ich ani nenapadne a dokonca preventívne zakážu prístup do ich FB profilu...

O povolenie žiadajú zahraniční majitelia stránok, obdržal som už niekoľko žiadostí z USA, mnoho z Čiech, ale zo Slovenska len dve, no len v minulom roku som "načapal" 14 neoprávnených použití mojich fotografíí na slovenských portáloch...
 
rk.
2012-03-31 13:34:37+02
príspevok od: Photograph33
ked sa vase foto kradnu znamena to ze fotite vynikajuco , kebyze sa clovek ma vzrusovat na kazdou blbostou tak zahodim fotak alebo svoje foto mam len v PC a aj ten pre istotu zatvorim do trezora a samozrejme odpojim od netu , nazor uzivatela ze uz na net nepridavam na net ziadne foto je pekna blbost..... ...napr 90% uzivatelov Ephota by skakalo radostou, kenyze ich foto je vystavene niekde na nete aj bez podpisu....staci sa pozriet na kritiku.......na 95% fotografii tu clovek ani len neklikne...a este tu niekto vymyslal ze povinne komentovat..... ....chlapci a dievcata, fotit a fotit a este raz fotit.......
pokial si niekto nezela mat svoje prace vyvesene mimo nejakej stranky, tak je to cisto jeho rozhodnutie ... kopa ludi ma pocit, ze vsetko co mozu nejako stiahnut na internete sa automaticky stava ich ... a pritom ked si pozries, tak vacsina fotografov nema absolutne nic proti zverejnovaniu svojich fotiek pokial je uvedeny autor. pokial si da fotograf pracu (v pripade napr. krajinky) so vstavanim skoro rano, vyslapom na miesto, nafotenim a postprocesom, tak si zasluzi byt pod svojou fotkou podpisany ... a nie este obhajovat toho, co ramik/podpis oreze a zavesi to kde chce ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-04-01 21:33:10+02
Kritizoval som prístup slovenských prevádzkovateľov webových stránok, ale musím si tento názor trochu poopraviť, takúto nečakanú správu som dostal včera do pošty:

Dobry den,
touto cestou sa Vam chceme uprimne ospravedlnit za hrubu chybu, ktoru urobil nas admin tym, ze uverejnil Vasu fotografiu na facebooku HumnoTatry. Chyba sa stala z dovodu jeho nezodpovedneho konania, preto Vas chcem touto cestou uistit, ze z toho budu vyvodene dosledky. Boli by sme velmi neradi, ak by ste kvoli tejto chybe zanevreli na Humno.

Velmi radi by sme Vam touto cestou ponukli kompenzaciu formou volnej konzumacie u nas.

Este raz sa ospravedlnujeme a prajeme Vam vela uspechov.

S pozdravom
Michal
Humno Tatry Team

Nad takýmto prístupom naozaj klobúk dole...
 
zloduch
2012-10-05 10:44:14+02
mne sa to dnes stalo prvykrat, moju fotku uverejnenu na mojom FB profile pouzili bez mojho vedomia a suhlasu komercne a to cez portal halo.sk Jasne ze pod fotkou nie je meno autora ale len "facebook". neviem sa dostat k ziadnemu kontaktu na hocikoho z tej redakcie a tak sa pytam vas - je to v poriadku? myslim pravne, pretoze eticky isto nie. vdaka.
 
samusko
2012-10-05 11:09:45+02
príspevok od: zloduch
mne sa to dnes stalo prvykrat, moju fotku uverejnenu na mojom FB profile pouzili bez mojho vedomia a suhlasu komercne a to cez portal halo.sk Jasne ze pod fotkou nie je meno autora ale len "facebook". neviem sa dostat k ziadnemu kontaktu na hocikoho z tej redakcie a tak sa pytam vas - je to v poriadku? myslim pravne, pretoze eticky isto nie. vdaka.
nechcem sa sklamat, ale ak das foto na FB tak FB ju moze zadarmo posunut dalej bez tvojho suhlasu. vid FB current terms. to ze tam nie je tvoje meno je tvoj problem lebo si ho na foto nedal
 
netmouse
2012-10-05 11:18:45+02
príspevok od: zloduch
mne sa to dnes stalo prvykrat, moju fotku uverejnenu na mojom FB profile pouzili bez mojho vedomia a suhlasu komercne a to cez portal halo.sk Jasne ze pod fotkou nie je meno autora ale len "facebook". neviem sa dostat k ziadnemu kontaktu na hocikoho z tej redakcie a tak sa pytam vas - je to v poriadku? myslim pravne, pretoze eticky isto nie. vdaka.
Zloduch a ktora je tvoja?
 
zloduch
2012-10-05 11:21:40+02
brano deak sa uci text objimajuc janku lieskovsku
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-05 11:34:31+02
moje fotky su na fb portaloch: pekne fotky ako titulka + saleny východ titulka ( nastasie vsade je uvedene aj moje meno)
 
norulakp
2012-10-05 11:58:56+02
Moja skusenost stara 1 tyzden. Fotil som koncert. Upravil som fotku, dal som si na nu logo. Poslal som link s albumom spevacke, ktora tam vystupovala. Po troch dnoch som sam zistil, ze moju fotku si spevacka vyvesila na FB. Fotka bola orezana, bez podpisu. Nebol pri nej uvedeny ani autor. Tak som ju kontaktoval, ze teda, by mohla uploadnut fotku s podpisom alebo nech uvedie autora. Myslim, ze je to elemntarna slusnost, ked tu fotku dostala zadarmo. Odpoved prisla po 2 dnoch, ze tu "fotku nahral na FB jej manazer, ze mu to povie! ". Dodnes nedoslo k naprave. Realita po slovensky.
 
Koritko_Erik
2012-10-05 12:03:55+02
kvoli týmto veciam si dávam podpis na fotku a možem riešit príjemnejšie veci pekný deň
 
S3030150
2012-10-05 13:09:50+02
príspevok od: Duny
Dostal som info od uzivatelky ephota a od kamosa z lightharmony, ze moja fotka, ktoru mam zverejnenu len tu na ephote, koluje po facebooku, Ide o fotku stvorcoveho formatu, na ktorej je Spissky hrad, tatry a mesiac v splme. Isto si na nu pametate. Samozrejme nastve to ked si niekto zverejni cudziu fotku a vydava ju za svoju, respektive sa nedohodne s autorom na podmienkach zverejnenia. Z dvoch facebookovych profil uz bola vymazana, na dvoch o ktorych este viem sa nachadza. Ak by ste o niecom este vedeli, prosim hodte mi link do posty.

Zvazujem ci vsetko nevymazat a dalej vkladat uz len s vodoznakom.
Myslim si, ze ephoto by mohlo mat poriesenu ochranu stahovania fotiek zo stranky. Zamedzenie praveho kliku a print screenu sa poriesit da. Co vy nato kompetenty?
pravy klik, print screen, blokovanie java scriptu .. zbytocne. ked sa raz nieco zobrazi na obrazovke, je mozne to v zobrazenych rozmeroch ulozit. cokolvek.

jedina moznost je bud silna vodotlac cez ksicht/hlavny objekt, alebo to nepublikovat, pretoze tu sa proste kradne, mame predsa istoty
 
Pentaxfan
2012-10-05 13:28:01+02
príspevok od: zloduch
brano deak sa uci text objimajuc janku lieskovsku
Tam je pod fotkou ale podpísaný nejaký Ján Dobrík. To nie si ty?
 
Pentaxfan
2012-10-05 13:29:54+02
príspevok od: Koritko_Erik
kvoli týmto veciam si dávam podpis na fotku a možem riešit príjemnejšie veci pekný deň
Cez celú fotku?
 
Pentaxfan
2012-10-05 13:33:28+02
príspevok od: norulakp
Moja skusenost stara 1 tyzden. Fotil som koncert. Upravil som fotku, dal som si na nu logo. Poslal som link s albumom spevacke, ktora tam vystupovala. Po troch dnoch som sam zistil, ze moju fotku si spevacka vyvesila na FB. Fotka bola orezana, bez podpisu. Nebol pri nej uvedeny ani autor. Tak som ju kontaktoval, ze teda, by mohla uploadnut fotku s podpisom alebo nech uvedie autora. Myslim, ze je to elemntarna slusnost, ked tu fotku dostala zadarmo. Odpoved prisla po 2 dnoch, ze tu "fotku nahral na FB jej manazer, ze mu to povie! ". Dodnes nedoslo k naprave. Realita po slovensky.
Ako pise S3030150, treba si davat normalne priesvitny vodoznak krizom cez celu fotku. Teda ak tam chces mat urcite svoje meno. Lebo z rohu sa da kusok vzdy odrezat a vacsinou to fotke nevadi. Len by som sa pripravil asi na to, ze ju s takym velkym vodoznakom nebudu chciet uverejnit.
 
rk.
2012-10-05 13:47:43+02
príspevok od: zloduch
mne sa to dnes stalo prvykrat, moju fotku uverejnenu na mojom FB profile pouzili bez mojho vedomia a suhlasu komercne a to cez portal halo.sk Jasne ze pod fotkou nie je meno autora ale len "facebook". neviem sa dostat k ziadnemu kontaktu na hocikoho z tej redakcie a tak sa pytam vas - je to v poriadku? myslim pravne, pretoze eticky isto nie. vdaka.
Bohuzial tu tahas za kratsi koniec. Tym, ze si fotku uploadol na FB si sa podla ich podmienok pouzivania vzdal svojich autorskych prav a fotka moze byt dalej sirena (aj predavana) bez tvojho vedomia a suhlasu.

Ina by bola situacia, keby tvoju fotku nahral niekto iny na Facebook, tam by si bol v prave a mohol by si kontaktovat Facebook, ze niekto cudzi zverejnil tvoj copyrightovany material.
 
dur0
2012-10-05 13:57:10+02
príspevok od: rk.
Bohuzial tu tahas za kratsi koniec. Tym, ze si fotku uploadol na FB si sa podla ich podmienok pouzivania vzdal svojich autorskych prav a fotka moze byt dalej sirena (aj predavana) bez tvojho vedomia a suhlasu.

Ina by bola situacia, keby tvoju fotku nahral niekto iny na Facebook, tam by si bol v prave a mohol by si kontaktovat Facebook, ze niekto cudzi zverejnil tvoj copyrightovany material.
no pozor, kde je v podmienkach uploadu na fb uvedene, ze sa vzdavas prav v prospech celeho sveta?
Citujem "You hereby grant Facebook an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license"
Cize sa vzdavas prav v prospech fb a nie uzivatelov fb, alebo niekoho ineho. Takze uchmatnut foktu z fb je jasne protipravne konanie.
 
norulakp
2012-10-05 13:59:51+02
príspevok od: dur0
no pozor, kde je v podmienkach uploadu na fb uvedene, ze sa vzdavas prav v prospech celeho sveta?
Citujem "You hereby grant Facebook an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license"
Cize sa vzdavas prav v prospech fb a nie uzivatelov fb, alebo niekoho ineho. Takze uchmatnut foktu z fb je jasne protipravne konanie.
tiez som presne toho isteho nazoru. Neznamena, ze nahratim fotky na FB, si ju moze kadekto stiahnut a sirit ju dalej do sveta.
 
Marek Janicko
2012-10-05 14:22:59+02
Chlapci, chlapci, ked budete takto uvazovat, ako uvazujete, skoncite ako Van Gogh v svojom case. Chudobny a za cely zivot predane iba dva obrazy. Snad raz niekto objavi tu vasu fotku ukradnutu a zapotrosenu niekde na servri a spravi z vas znamych po celom svete a niekto sa na Vasej fotke nabali v hodnote milionov eur. A Vam co ostane?
 
samusko
2012-10-05 14:24:04+02
príspevok od: norulakp
tiez som presne toho isteho nazoru. Neznamena, ze nahratim fotky na FB, si ju moze kadekto stiahnut a sirit ju dalej do sveta.
ano mate pravdu, ale licencia FB ju prakticky volne dovoluje sirit/stiahnut. treba si to predstavit tak ze v momente ked tam nahras obrazkom (datovou informaciu) tak sa vzdavas prav - facebook moze lubovolne disponovat tj. moze ho volne sirit dalej. Povodne prava na fotku mas ty, ale len na tu co mas u seba doma, to co je na FB ti uz "nepatri" - to ze to vyzera tak isto ako to co mas doma , na to nezalezi.
 
Strana 5 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()