Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Kradeze fotiek - FACEBOOK

Duny
Duny 2011-12-21 23:39:27+01
Dostal som info od uzivatelky ephota a od kamosa z lightharmony, ze moja fotka, ktoru mam zverejnenu len tu na ephote, koluje po facebooku, Ide o fotku stvorcoveho formatu, na ktorej je Spissky hrad, tatry a mesiac v splme. Isto si na nu pametate. Samozrejme nastve to ked si niekto zverejni cudziu fotku a vydava ju za svoju, respektive sa nedohodne s autorom na podmienkach zverejnenia. Z dvoch facebookovych profil uz bola vymazana, na dvoch o ktorych este viem sa nachadza. Ak by ste o niecom este vedeli, prosim hodte mi link do posty.

Zvazujem ci vsetko nevymazat a dalej vkladat uz len s vodoznakom.
Myslim si, ze ephoto by mohlo mat poriesenu ochranu stahovania fotiek zo stranky. Zamedzenie praveho kliku a print screenu sa poriesit da. Co vy nato kompetenty?
 
samusko
2012-10-05 14:29:25+02
príspevok od: dur0
no pozor, kde je v podmienkach uploadu na fb uvedene, ze sa vzdavas prav v prospech celeho sveta?
Citujem "You hereby grant Facebook an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license"
Cize sa vzdavas prav v prospech fb a nie uzivatelov fb, alebo niekoho ineho. Takze uchmatnut foktu z fb je jasne protipravne konanie.
to ze sa vzdas v prospech FB znamena ze sa vzdavas aj prospech celeho svet. Lebo FB sa vzdava v prospech celeho sveta. doporucujem nastudovat - surjektivne,injektivne a bijektivne zobrazenie
 
morseee1
2012-10-05 14:50:39+02
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
 
Bubak.
2012-10-05 15:02:40+02
príspevok od: morseee1
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
Rozdiel je v tom, že keď kradnem ja cudzie, je mi to na úžitok a keď kradne cudzí moje tak je mi to na škodu Starám sa iba o seba, realita v našom svete.
 
Duny
2012-10-05 15:17:37+02
príspevok od: morseee1
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
Tak ako firmy riesia, ze im niekto kradne software, vytvaraju ochrany a zdokonaluju ich, tak aj uzivatelia vkladajuci fotky riesia ochranu pred kradnutim, nechapem co je natom cudne. Sak ludia, kradnu a chrania si uz tisice rokov, vecny kolobeh
 
dur0
2012-10-05 15:30:27+02
príspevok od: samusko
to ze sa vzdas v prospech FB znamena ze sa vzdavas aj prospech celeho svet. Lebo FB sa vzdava v prospech celeho sveta. doporucujem nastudovat - surjektivne,injektivne a bijektivne zobrazenie
take nieco som nepostrehol, v ktorom odstavci pomnienok pouzitia sa facebook vzdava prav v prospech celeho sveta?
 
velecky
2012-10-05 15:39:12+02
príspevok od: morseee1
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
krádež je vždy krádež, to máš pravdu, ale vždy sa posudzujú aj okolnosti / súvislosti. Ak ukradneš niečo, čo potom použiješ pre vlastnú (s-)potrebu, máš nižší trest, ako keď ukradneš niečo, čo potom speňažíš alebo používať na zarábanie peňazí a podobne. Účel je aj v tomto prípade dôležitý (aj keď účel nesvätí prostriedky a krádež ostane vždy krádež.)
 
zloduch
2012-10-05 15:43:27+02
príspevok od: Pentaxfan
Tam je pod fotkou ale podpísaný nejaký Ján Dobrík. To nie si ty?
to teda som ja...napisal som im mail, ze ked uz nemaju v sebe slusnost ma o tom informovat, tak nech tam aspon napisu meno autora fotky...a hop - stalo sa...
 
samusko
2012-10-05 15:50:32+02
príspevok od: dur0
take nieco som nepostrehol, v ktorom odstavci pomnienok pouzitia sa facebook vzdava prav v prospech celeho sveta?
When you publish content or information using the Public setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).


a toto je z Facebook Principles

People should have the freedom to access all of the information made available to them by others. People should also have practical tools that make it easy, quick, and efficient to share and access this information.
 
Peter Olekšák
2012-10-05 17:01:50+02
príspevok od: morseee1
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
Príspevok hodný zamyslenia.
Práve preto používam len legálny soft - Linux, Gimp, RawTherapee, Inkscape, Audacity.

Ale. Napr. štátom (nami všetkými) platený katastrálny portál si pozriete len cez Internet Explorer (Windows). Na základe toho, že Microsoft podplatil štátnych úradníkov, ma donútil kúpiť pre mňa nepotrebný Windows (mám legálny na virtual machine) a na fotky ani iné veci ho vôbec nepotrebujem. Je to zo strany Microsoftu tiež krádež, len vo veľkom a sofistikovaným spôsobom.
 
hranis
2012-10-05 19:15:21+02
príspevok od: samusko
When you publish content or information using the Public setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).


a toto je z Facebook Principles

People should have the freedom to access all of the information made available to them by others. People should also have practical tools that make it easy, quick, and efficient to share and access this information.
Ja to chápem tak, že informácia /fotky/ síce sú prístupné ostatným a môžu ich "použiť", no nikde tieto odstavce nezrušujú autorské práva fotografa. Dokonca sa tam píše, že môžu byť s autorom spájané. Týmto podľa mňa nedávam súhlas na to, aby moje fotografie niekto vydával za svoje.
 
morseee1
2012-10-05 19:19:43+02
príspevok od: velecky
krádež je vždy krádež, to máš pravdu, ale vždy sa posudzujú aj okolnosti / súvislosti. Ak ukradneš niečo, čo potom použiješ pre vlastnú (s-)potrebu, máš nižší trest, ako keď ukradneš niečo, čo potom speňažíš alebo používať na zarábanie peňazí a podobne. Účel je aj v tomto prípade dôležitý (aj keď účel nesvätí prostriedky a krádež ostane vždy krádež.)
ano, je nieco ine stiahnut fotku a tesit sa z nej doma, a nieco ine z nej napr vyrobit obalku knihy a tu potom predavat ... ale presne tak .. kradez ostane vzdy kradezou...

 
morseee1
2012-10-05 19:30:35+02
príspevok od: Peter Olekšák
Príspevok hodný zamyslenia.
Práve preto používam len legálny soft - Linux, Gimp, RawTherapee, Inkscape, Audacity.

Ale. Napr. štátom (nami všetkými) platený katastrálny portál si pozriete len cez Internet Explorer (Windows). Na základe toho, že Microsoft podplatil štátnych úradníkov, ma donútil kúpiť pre mňa nepotrebný Windows (mám legálny na virtual machine) a na fotky ani iné veci ho vôbec nepotrebujem. Je to zo strany Microsoftu tiež krádež, len vo veľkom a sofistikovaným spôsobom.
tak za toto ti udelujem moj prvy palec na fore .. je to presne tak ako hovoris (pises).


 
Rudolfo
2012-10-05 20:35:42+02
príspevok od: Peter Olekšák
Príspevok hodný zamyslenia.
Práve preto používam len legálny soft - Linux, Gimp, RawTherapee, Inkscape, Audacity.

Ale. Napr. štátom (nami všetkými) platený katastrálny portál si pozriete len cez Internet Explorer (Windows). Na základe toho, že Microsoft podplatil štátnych úradníkov, ma donútil kúpiť pre mňa nepotrebný Windows (mám legálny na virtual machine) a na fotky ani iné veci ho vôbec nepotrebujem. Je to zo strany Microsoftu tiež krádež, len vo veľkom a sofistikovaným spôsobom.
áno potvrdzujem ! kataster portál ide len cez IE,... ach čo už - lobby je lobby a kto viac lobbuje ten viac ryžuje na úkor nás všetkých...
 
samusko
2012-10-05 20:46:04+02
príspevok od: hranis
Ja to chápem tak, že informácia /fotky/ síce sú prístupné ostatným a môžu ich "použiť", no nikde tieto odstavce nezrušujú autorské práva fotografa. Dokonca sa tam píše, že môžu byť s autorom spájané. Týmto podľa mňa nedávam súhlas na to, aby moje fotografie niekto vydával za svoje.
ano, mas pravdu. nedava suhlas vzdavat za svoje, ale dava suhlas na lubovolne pouzitie.
 
quintes
2012-10-05 21:07:12+02
príspevok od: morseee1
Nechapem tuto diskusiu.. Rozculujete sa ze vam niekto kradne fotky,.. je to vase dusevne vlastnictvo a bla, bla bla ...... pritom mnohi z vas sedia za kradnutymi windowsami, pocuvaju stiahnute MP3, pripadne tie fotky upravovali na cracknutom softe ... aky je v tom rozdiel ?
dalsi co ma vsetko koser
 
quintes
2012-10-05 21:10:47+02
A viete co, mna stat "okrada" na tom, ze policajti plateni z mojich dani ma buzeruju, ze chrania degesov viac ako mna, zlodejov detto, poslanci kradnu az tak, ze je to narodny sport, a mne tu bude niekto vycitat, ze mam nelegalny software??? a aky???!!!! windovs??? pisal som im, ze mam zosuchany key co je zospodu na notebooku, ze nedokazem ho dobre precitat, mam kontaktovat vyrobcu notebooku... Je*em ich, pouzijem legalizator, nech si pre mna pridu kludne domov.... Okradam bohatych???
 
alkaline
2012-10-05 21:56:25+02
...hmm...
...každý princíp má svoje ale...
...nečudo...že sa potom občas stratíme...
...zavše aj sami v sebe...



 
Imiy
2012-10-05 23:34:01+02
Pred týzdnom som stiahol jednej babe gatky a mala tam uz aj vodoznak ... urobil som nieco zle ?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-10-05 23:38:30+02
príspevok od: Imiy
Pred týzdnom som stiahol jednej babe gatky a mala tam uz aj vodoznak ... urobil som nieco zle ?
fuckt to bol vodoznak alebo nieco tvrdsie??.)
 
dur0
2012-10-16 13:18:28+02
príspevok od: samusko
When you publish content or information using the Public setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).


a toto je z Facebook Principles

People should have the freedom to access all of the information made available to them by others. People should also have practical tools that make it easy, quick, and efficient to share and access this information.
http://www.stockphotosecrets.com/questions-answers/can-i-use-photos-from-facebook.html
 
Strana 6 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()