Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Kradeze fotiek - FACEBOOK

Duny
Duny 2011-12-21 23:39:27+01
Dostal som info od uzivatelky ephota a od kamosa z lightharmony, ze moja fotka, ktoru mam zverejnenu len tu na ephote, koluje po facebooku, Ide o fotku stvorcoveho formatu, na ktorej je Spissky hrad, tatry a mesiac v splme. Isto si na nu pametate. Samozrejme nastve to ked si niekto zverejni cudziu fotku a vydava ju za svoju, respektive sa nedohodne s autorom na podmienkach zverejnenia. Z dvoch facebookovych profil uz bola vymazana, na dvoch o ktorych este viem sa nachadza. Ak by ste o niecom este vedeli, prosim hodte mi link do posty.

Zvazujem ci vsetko nevymazat a dalej vkladat uz len s vodoznakom.
Myslim si, ze ephoto by mohlo mat poriesenu ochranu stahovania fotiek zo stranky. Zamedzenie praveho kliku a print screenu sa poriesit da. Co vy nato kompetenty?
 
jojooff
2012-10-16 13:33:50+02
tie vodoznaky maju nieco do seba .. co tak zrobit shop ak niekto chce nech si kupi za par eur a hotovo.. kludne spoplatnit download cez paypal napr. a hotovo. na sukromne ucely spravit obch podmienky s ktorymi musi suhlasit a vybavco. akonahle sa foto objavi v nejakom biznise.. sudit sa.. inak sa lad nepohne.
spravime si tu poriadok len nemajme tie hubee plne prazdnych reci ... .. pardon.. ze to hovorim prav ja co sa medzi elitu tuna ani neradim. ehm
 
hyperon
2012-10-16 14:41:20+02
nemyslim ze je to take jednoduche, zriadit spoplatnovanie za stahovanie obrazkov.... keby to tak bolo, tak by sa to uz asi zaviedlo. skor by som navrhoval dat logo ephoto.sk cez kazdu pridanu fotografiu. degraduje sa tym sa tym sice obsah fotky, ale myslim ze nejaku vypovednu hodnotu takto upravena fotka nestrati.
 
S3030150
2012-10-16 15:08:58+02
príspevok od: hyperon
nemyslim ze je to take jednoduche, zriadit spoplatnovanie za stahovanie obrazkov.... keby to tak bolo, tak by sa to uz asi zaviedlo. skor by som navrhoval dat logo ephoto.sk cez kazdu pridanu fotografiu. degraduje sa tym sa tym sice obsah fotky, ale myslim ze nejaku vypovednu hodnotu takto upravena fotka nestrati.
to by slo
 
morgoth
2012-10-17 00:01:18+02
príspevok od: hyperon
nemyslim ze je to take jednoduche, zriadit spoplatnovanie za stahovanie obrazkov.... keby to tak bolo, tak by sa to uz asi zaviedlo. skor by som navrhoval dat logo ephoto.sk cez kazdu pridanu fotografiu. degraduje sa tym sa tym sice obsah fotky, ale myslim ze nejaku vypovednu hodnotu takto upravena fotka nestrati.
Nie.

Kto velmi chce, nech si prida watermark sam. Kto to nevie - www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/editacia-fotografii/adobe-lightroom-3-4cast--vodoznak/

Mozno ako volitelna moznost pri uploade fotky (tak ako je napr na dA), mna osobne vsak taketo (velke) watermarky iba otravuju.
 
blahoslav J B Art
2012-10-17 00:32:47+02
príspevok od: hyperon
nemyslim ze je to take jednoduche, zriadit spoplatnovanie za stahovanie obrazkov.... keby to tak bolo, tak by sa to uz asi zaviedlo. skor by som navrhoval dat logo ephoto.sk cez kazdu pridanu fotografiu. degraduje sa tym sa tym sice obsah fotky, ale myslim ze nejaku vypovednu hodnotu takto upravena fotka nestrati.
alebo traba uploadovat na ephoto iba nepodarene fotky /a takych je tu pozehnane/, tie nikto nebude stahovat
 
viking81
2012-10-17 06:56:28+02
príspevok od: blahoslav J B Art
alebo traba uploadovat na ephoto iba nepodarene fotky /a takych je tu pozehnane/, tie nikto nebude stahovat
ja tu fotky davam (podarene aj nepodarene) v rozliseni do 1000pix na dlshiu stranu...to nech si stiahne ktokolvek....vacsi vytlacok z toho neurobi ani kebyze sa zabije...teda pokial si to neda spravir nejakej CSI
 
qwak
2012-10-17 08:43:46+02
watermarky cez vsetky fotky niesu dobry napad...zijeme v 21 storoci, vsetko digi sa "kradne" - a kym si z toho niekto nerobi biznis a netvrdi ze to je jeho praca tak mi to dako extra nevadi...
 
zloduch
2012-10-17 10:37:39+02
príspevok od: qwak
watermarky cez vsetky fotky niesu dobry napad...zijeme v 21 storoci, vsetko digi sa "kradne" - a kym si z toho niekto nerobi biznis a netvrdi ze to je jeho praca tak mi to dako extra nevadi...
ale vacsinou je z toho biznis...pripadne zlodej tvrdi, ze je to jeho praca...pripadne kombinacia
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()