Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Dodatočné uverejnenie zdroja fotografie v časopise

Tristo
2012-07-25 13:55:25+02
Slovenský týždenník uverejnil mnou vytvorenú fotografiu vo svojom článku bez môjho súhlasu a bez uvedenia zdroja. (bola skopírovaná z môjho blogu). Navyše z nej odstránili podpis. Chcem požadovať ospravedlnenie a dodatočné uvedenie zdroja v nasledujúcom čísle tohto časopisu. Má redakcia povinnosť mi vyhovieť aj bez súdu?
 
Deusexmachina
 
martin9113
2012-07-25 14:03:52+02
príspevok od: Tristo
Slovenský týždenník uverejnil mnou vytvorenú fotografiu vo svojom článku bez môjho súhlasu a bez uvedenia zdroja. (bola skopírovaná z môjho blogu). Navyše z nej odstránili podpis. Chcem požadovať ospravedlnenie a dodatočné uvedenie zdroja v nasledujúcom čísle tohto časopisu. Má redakcia povinnosť mi vyhovieť aj bez súdu?
bojim sa ze budes tahat za kratsi koniec.
 
werdza
2012-07-25 14:11:06+02
Máš to ťažké. Pravdepodobne ak sa im budeš snažiť dať o sebe vedieť a chcieť sa mimosúdne dohodnúť, ťa budú ignorovať a celé sa to bude vliecť.
 
Deusexmachina
2012-07-25 14:17:19+02
ak niekoho takeho poznas, porad sa s pravnikom. ja by som im zrejme ako prve poslal rovno nieco ako predzalobnu vyzvu. ziadne "ako sa dohodneme", ale rovno" toto chcem a ak nie, bude sud". so spinami sa inak neda. raz moju fotku bez suhlasu pouzili na bilboard, ale kedze sa zucastnila istej sutaze, kde ako je na svk zvykom si organizator uzurpoval prava na uverejnenie, tak som bol v horsej pozicii. nakoniec som to nechal tak a viac s danym subjektom nespolupracoval.
 
tomis.ales
2012-07-25 15:40:12+02
Pravo na to rozhodne mas. Aj ked,....sme na Slovensku.
 
samo
2012-07-25 16:30:02+02
Nemas na disku nelegalne ani jeden soft resp. mp3 alebo video?
nie -> tvrdo do nich, nedaj im vydychnut, pokial sa to nevyriesi
ano -> kasli na to a rozmyslaj, ci tiez nezmenis svoj pristup k praci inych

P.S. Pokial ide o blog na u nejakeho media resp. blogovacej sluzby; nesuhlasisl si pred jeho zakladanim s niecim takym, ze vsetky fotografie a texty z neho mozu byt zverejnovane dalej bez naroku na honorar a suhlasu autora?
 
Imiy
2012-07-25 16:50:53+02
príspevok od: Tristo
Slovenský týždenník uverejnil mnou vytvorenú fotografiu vo svojom článku bez môjho súhlasu a bez uvedenia zdroja. (bola skopírovaná z môjho blogu). Navyše z nej odstránili podpis. Chcem požadovať ospravedlnenie a dodatočné uvedenie zdroja v nasledujúcom čísle tohto časopisu. Má redakcia povinnosť mi vyhovieť aj bez súdu?
... nie len to , žiadaj vyplatenie autorského honoráru - máš na to plné právo
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-25 23:20:46+02
príspevok od: Imiy
... nie len to , žiadaj vyplatenie autorského honoráru - máš na to plné právo
jess
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-25 23:26:30+02
príspevok od: Tristo
Slovenský týždenník uverejnil mnou vytvorenú fotografiu vo svojom článku bez môjho súhlasu a bez uvedenia zdroja. (bola skopírovaná z môjho blogu). Navyše z nej odstránili podpis. Chcem požadovať ospravedlnenie a dodatočné uvedenie zdroja v nasledujúcom čísle tohto časopisu. Má redakcia povinnosť mi vyhovieť aj bez súdu?
aj ked sme na slovensku tak im naloz mas na to pravo a aj narok posli im mail ze ti ukradli fotku a ziadas za nu normalnu cenu nie sme v usa ze si povies ze chces pol miliona ide o to ze aka bola dolezita napr uvediem kolega predal jednemu nemenovanemu denniku fotku harmana za 500 eciek bolo to malo lebo to nikto iny nemal ale ked si povies ze chces 50 eciek za fotku uverejnenu bez tvojho suhlasu tak to bude ok nebudu sa s tebou sudcovat
 
Kaiman81
2012-07-25 23:45:01+02
príspevok od: Imiy
... nie len to , žiadaj vyplatenie autorského honoráru - máš na to plné právo
za +- 20,- e sa neoplatí naťahovať, mňa by skôr na tom sralo to ze podpis dali preč, čiže je to neoprávnená manipulácia...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-25 23:52:19+02
príspevok od: Kaiman81
za +- 20,- e sa neoplatí naťahovať, mňa by skôr na tom sralo to ze podpis dali preč, čiže je to neoprávnená manipulácia...
natahovat ?si ma rozosmial...netreba sa natahovat len im posle ponuku a vlastne mas pravdu tomu platku sa neoplati natahovat
 
tomis.ales
2012-07-26 09:53:19+02
Mne tiez ukradli fotku a dali ju do casopisu. Islo to ale cez prostrednika, ktoremu to nedoslo, ze by mal mat suhlas autora a uviest jeho meno. Nastvalo ma ale ze pod fotku dali autora nejaku agenturu alebo priamo ich, ako casopis.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()