Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Autorske Prava na popis produktu

misek
2012-10-25 00:34:18+02
Ako Fotograf mam aj v ponuke vytlacky fotografii canvasy zaramovane fotky...atd. Povedzme ,ze to objednavam u tlaciarenskej firmy XY ,ktora ma svoju webovu stranku so vsetkymi ponukanymi produktami a ma k nim popis produktu . Mozem tento text skopirovat a pouzit ho vo svojom cenniku v pripade ,ze pouzivam v podstate ich vyrobky?
 
Triton
2012-10-25 01:57:54+02
príspevok od: misek
Ako Fotograf mam aj v ponuke vytlacky fotografii canvasy zaramovane fotky...atd. Povedzme ,ze to objednavam u tlaciarenskej firmy XY ,ktora ma svoju webovu stranku so vsetkymi ponukanymi produktami a ma k nim popis produktu . Mozem tento text skopirovat a pouzit ho vo svojom cenniku v pripade ,ze pouzivam v podstate ich vyrobky?
nerozumiem mozno otazke, ale co stym maju autorske prava? Autorske pravo ma suvis s vysledkom dusevnej tvorivej cinnnosti, ale popis produktu to ee, sem nepatri. Bol by som mudrejsi keby som mozno vedel viac podrobnosti, ale na prvy pohlad sa mi zda ze toto nema nic spolocne s autorksmy pravom.
 
Slavo Jancisin
2012-10-25 08:21:05+02
tiež vo svojom cenníku mám výrobky nemenovanej tlačiarenskej firmy ... aspoň mailom som od nich dostal na to súhlas ... pre istotu.
 
misek
2012-10-25 17:33:08+02
príspevok od: Slavo Jancisin
tiež vo svojom cenníku mám výrobky nemenovanej tlačiarenskej firmy ... aspoň mailom som od nich dostal na to súhlas ... pre istotu.
..ano zrovna som dostal mail od spolocnosti kde sa vyjadrili ,ze mozem pouzivat obrazky aj text uvadzany na ich webovych strankach ,ale len v pripade ak budu oznacovany ako vyrobcovia oni . Text nesmie byt v ziadnom pripade formulovany tak aby zakaznik nemal pocit ,ze som vyrobca ja sam )
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()