Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotenie v kostole /nie svadba ani nic podobne/

NIKON D666
2013-02-14 10:49:31+01
Počul som že v kostoloch sa vôbec nesmie fotiť, hlavne kôli tomu že blesk poškodzuje maľby ale bez blesku by som mohol ?
 
atti
2013-02-14 10:58:00+01
Neviem v akom kostole by si rád fotil, ale v tých, kde som fotil svadby, mi používanie blesku nezakazovali. Ideálne je informovať sa u farára.
 
valec86
2013-02-14 10:58:46+01
zalezi co ti prikazuje spravca majetku a pamiatkovy ustav. ano su fresky ktore sa nesmu fotit, napr v sixtinskej kaplnke v Rime.

zase ked fotis v novom kostole vo valalikoch pan kaplan bude iba rad. cize to asi zalezi na okolnostiach
 
DodoFot
2013-02-14 11:01:42+01
príspevok od: NIKON D666
Počul som že v kostoloch sa vôbec nesmie fotiť, hlavne kôli tomu že blesk poškodzuje maľby ale bez blesku by som mohol ?
vzdy sa pytam kastelana, co mozem a co nemozem, kam mozem lozit a kam urcite nie, ci je mozne pouzit blesk /aj ked ho nepouzivam, ale pre istotu/. je to individualne, vzdy sa informuj v danom kostole.
 
Ferdo
2013-02-14 11:07:02+01
Mna kostolnik nahanal po dome sv. alzbety v kosiciach aj ked som foti bez blesku
 
NIKON D666
2013-02-14 11:10:49+01
príspevok od: Ferdo
Mna kostolnik nahanal po dome sv. alzbety v kosiciach aj ked som foti bez blesku
a chytil ?
 
Neschopko
2013-02-14 11:12:49+01
príspevok od: Ferdo
Mna kostolnik nahanal po dome sv. alzbety v kosiciach aj ked som foti bez blesku
A nebola náhodou pri vchode taká tabuľka, kde bol prečiarknutý foťáčik?
Oni väčšinou to pri vchode oznámia, ak nechcú, aby tam niekto fotil. Ešte je dobré rozlúštiť, čo je pri tom napísané Na Sicílií sa mi stalo, že som bol najprv sklamaný z toho, že sa nemôže fotiť v jednom nádhernom kostole a až neskôr som zistil, že to platí len počas bohoslužieb, no moja znalosť talianskeho jazyka bola na nulovej úrovni ...
Takže, ako tu bolo napísané, treba sa opýtať ...
 
Ferdo
2013-02-14 11:15:55+01
príspevok od: Neschopko
A nebola náhodou pri vchode taká tabuľka, kde bol prečiarknutý foťáčik?
Oni väčšinou to pri vchode oznámia, ak nechcú, aby tam niekto fotil. Ešte je dobré rozlúštiť, čo je pri tom napísané Na Sicílií sa mi stalo, že som bol najprv sklamaný z toho, že sa nemôže fotiť v jednom nádhernom kostole a až neskôr som zistil, že to platí len počas bohoslužieb, no moja znalosť talianskeho jazyka bola na nulovej úrovni ...
Takže, ako tu bolo napísané, treba sa opýtať ...
mozno bola, nevsimol som si... fotili tam aj ini.. aj s bleskami ale ja som mal najvacsi fotak, asi preto som uja kostolnika zaujal...
 
slavmiro
2013-02-14 12:04:25+01
príspevok od: Ferdo
mozno bola, nevsimol som si... fotili tam aj ini.. aj s bleskami ale ja som mal najvacsi fotak, asi preto som uja kostolnika zaujal...
ako kde, tabulky sleduj pozorne, vacsinou je zakazany stativ niekedy aj blesk.
 
Ferdo
2013-02-14 12:35:47+01
príspevok od: slavmiro
ako kde, tabulky sleduj pozorne, vacsinou je zakazany stativ niekedy aj blesk.
slavmiro ja uz peknych par rokov v kostoloch fotim zasadne cez sobas a bez blesku a stativu Odpoved by som skor smeroval na uzivatela NIKON 666
 
total empty
2013-02-14 12:36:54+01
Ja som fotil vo Vatikáne bez blesku na dlhšie časy a foťak som dával na zabradlia a rymsi a stoly,aj na zem,expozícia cez odpočet.Občas som ho postavil na malý gorilapod. Inák tam neustále behala ochranka černochov ktorý upozorňovali všetkých "no photo", prípadne ťa mohli aj vyviesť a mal by si zbytočné problémy To isté som robil v San Gabriele, munifikovaného svätca v sklenenej truhle nemôžeš len tak cvakať,pokiaľ na to nejdeš tajne z rozumom.
 
phototomas
2013-02-14 12:52:24+01
Ja som sa osobne nestretol s tým, že by mi bolo u nás fotenie zakázané. Na svadbách je to samozrejmosť, ale tiež sa vždy radšej opýtam. Mimo toho, vždy sľúbil duchovnému nejakú tú fotku a kľudne mi kostol otvoril a počkal kým dofotím.

V anglicku mi počas obradu fotiť nedovolil. A to tam nevesta zaplatila ,,faktúru,, v hodnote 500GBP. Takže iný kraj iný mrav. Nakoniec po sobáši som si mohol nafingovať pár póz a bolo...
 
CambalJozef
2013-02-14 13:30:47+01
s každého kostola hlavnve v malom Rime v TRNAVE ma slušne vyhodili ale stihol som tak dva krat vždy cvak....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-14 13:42:42+01
Ak chces kostol nafotit poriadne, musis mat cas. Ten ziskas len tak, ze sa na foteni dohodnes. My mse tak fotili Dom sv. Martina. Dohodli sme sa s fararom. Potom sme mohli fotit aj z miest, kam sa inak nedostanes.
Inak to bude vzdy nahoda, ci mozes alebo nie. Ci si nejaky zaber pre seba ukradnes. Ci bude vobec ostry. Samozrejme na dovolenke, navsteve cudzieho mesta, musis pocitat s tym, ze fotky nemusis priniest.
Vzdy to bude na tom, kolko casu a energie obetujes pre to, aby si mohol fotit.
 
vd
2013-02-14 14:11:09+01
blesky poskodzuju malby to som pocul aj ja niekolko krat, ale za poplatok som tam mohol fotit - svadby. tak neviem kde je pravda a kde rozum
 
seifi
2013-02-14 14:24:00+01
príspevok od: Ferdo
Mna kostolnik nahanal po dome sv. alzbety v kosiciach aj ked som foti bez blesku
Na Slovensku je situácia nevyspytateľná, v Kežmarku ma z kostola vyhnali, v Štiavnici v pohode; pri tom nefotievam s bleskom; katolíci sú v úvodzovkách tmári, s tými nehneš, evanjelíci ľudskejší prístup v každom smere; Taliani majú výhrady voči foteniu vo výnimočných prípadoch, Assisi, Loreto, apod.;
 
DodoFot
2013-02-14 16:44:33+01
príspevok od: vd
blesky poskodzuju malby to som pocul aj ja niekolko krat, ale za poplatok som tam mohol fotit - svadby. tak neviem kde je pravda a kde rozum
ten poplatok bol asi do fondu na rekonstrukciu poskodenych malieb bleskami
 
marcof
2013-02-14 16:54:08+01
príspevok od: total empty
Ja som fotil vo Vatikáne bez blesku na dlhšie časy a foťak som dával na zabradlia a rymsi a stoly,aj na zem,expozícia cez odpočet.Občas som ho postavil na malý gorilapod. Inák tam neustále behala ochranka černochov ktorý upozorňovali všetkých "no photo", prípadne ťa mohli aj vyviesť a mal by si zbytočné problémy To isté som robil v San Gabriele, munifikovaného svätca v sklenenej truhle nemôžeš len tak cvakať,pokiaľ na to nejdeš tajne z rozumom.
pekný záber
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-02-14 22:59:39+01
Pokiaľ sa jedná o fotenie v kostole, tak v takom prípade je dobré sa priamo informovať na farskom úrade (biskup, dekan, kaplán a na dedine farár).
 
dodo_bb
2013-02-14 23:22:28+01
V jednom kostole mi pani kostolníčka povedala, aby som si fotil, ale aby som to v žiadnom prípade nedával na internet s odkazom kde to bolo fotené. Na otázku prečo povedala, že ich už dvakrát vykradli a že si zlodeji typujú veci z fotografií. Asi mala skúsenosti...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()