Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Autorské práva + ochraná známka na fotku

Matej1
2013-04-03 17:48:06+02
Čaute, mám na vás pár otázok ohľadom autorských práv a ochrannej znaky na fotografiu.No takže pred nedávnom som dal pár foto na Facebook a o pár minut pár ludí začalo kopirovat moje foto a davat ich v svojom mene na Facebook.. Chcel som tomu predist tak som si urob dáku aku taku ochranú známku na moje fotografie aj s Copyright symbolom presnejšie dal som si tam moje iniciali a Copyright . Následne na to som si urobil stranku a dal tam moje fotografie k popisu stranky som nanpisal toto: Na všetky moje fotografie , ktoré maju ochranú známku: MM © sa vzťahujú autorské práva.... Takže teraz ak niekde uvidím moju foto tak mám pravo na prípadné odškodné a ostatné veci ? A aj ked na mojej foto bude vyrešitovaná moja ochraná známka a bude tam iná? Alebo je lepšie si tam radšej dať celé meno s priezviskom ?Tú ochranú známku musím aj niako officialne niekde uviest alebo ako to je ? Ďakuejm za vaše odpoveďe...
 
rasto.tn
2013-04-03 18:01:32+02
príspevok od: Matej1
Čaute, mám na vás pár otázok ohľadom autorských práv a ochrannej znaky na fotografiu.No takže pred nedávnom som dal pár foto na Facebook a o pár minut pár ludí začalo kopirovat moje foto a davat ich v svojom mene na Facebook.. Chcel som tomu predist tak som si urob dáku aku taku ochranú známku na moje fotografie aj s Copyright symbolom presnejšie dal som si tam moje iniciali a Copyright . Následne na to som si urobil stranku a dal tam moje fotografie k popisu stranky som nanpisal toto: Na všetky moje fotografie , ktoré maju ochranú známku: MM © sa vzťahujú autorské práva.... Takže teraz ak niekde uvidím moju foto tak mám pravo na prípadné odškodné a ostatné veci ? A aj ked na mojej foto bude vyrešitovaná moja ochraná známka a bude tam iná? Alebo je lepšie si tam radšej dať celé meno s priezviskom ?Tú ochranú známku musím aj niako officialne niekde uviest alebo ako to je ? Ďakuejm za vaše odpoveďe...
Ak si chceš dať ochrannú známku, odporúčam možno takýto transparentný typ.

http://www.xaraxone.com/webxealot/workbook39/page_4.html

Ináč môžeš aj uploadovať tu fotku, o ktorej hovoríš, keďže máš v galérií 0 fotos. Ináč odškodné a pod...zbytočne sa tým budeš zaoberať, strata času. Nefotíš veď kvôli tomu, ale kvôli sebe a potešeniu s fotenia.
 
keko
2013-04-03 18:01:45+02
Facebook je o zdielani. Aj fotografii.Sice neviem, preco tak ludia cinia, ale fotografie zdielaju. Je to ta najjednoduchsia vec na svete. A ked zdielaju, vystavuju sa znizenej ochrane akychkolvek prav. Tvoja fotka je tvoja. A nik s tym nema problemy. ALe budes za podivina, ked niekde nico vystavis, das to zdielat a potom sa budes cudovat.Ak ti ide o peniaze, mozes to skusit. A ked raz budes stary, povies si, na co som to zdielal a potom sa cely zivot sudil?
 
Matej1
2013-04-03 18:09:25+02
Ja sa nechcem sudit ani nič podobné.. Mne ide len o to aby moje foto ludia nekopirovali ale zdielali ked tak.. A rasto to čo si posla tú stranku n atie prava to sa mi nepači lebo to zmeni fotku.. A myslite že je lepšie si tam dat iba inicilaky a Copyright alebo cele meno+ prizvysko + Copyright ?
 
keko
2013-04-03 19:40:02+02
príspevok od: Matej1
Ja sa nechcem sudit ani nič podobné.. Mne ide len o to aby moje foto ludia nekopirovali ale zdielali ked tak.. A rasto to čo si posla tú stranku n atie prava to sa mi nepači lebo to zmeni fotku.. A myslite že je lepšie si tam dat iba inicilaky a Copyright alebo cele meno+ prizvysko + Copyright ?
Mas uz daco, co by stalo za to? Myslim ukradnut a zbohatnut na tom?
 
Matej1
2013-04-03 19:49:10+02
No pár fotiek mám celkom fajn podla mna..
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-04-03 19:52:16+02
Najlepšie je tam dať:
celé meno + priezvisko + copyright + poštová adresa + emailová adresa + telefónne číslo + facebooková adresa
 
natassa
2013-04-03 19:54:41+02
príspevok od: Martin Brojo
Najlepšie je tam dať:
celé meno + priezvisko + copyright + poštová adresa + emailová adresa + telefónne číslo + facebooková adresa
a este cislo uctu, iban aj swift
 
martin9113
2013-04-03 19:55:34+02
príspevok od: Martin Brojo
Najlepšie je tam dať:
celé meno + priezvisko + copyright + poštová adresa + emailová adresa + telefónne číslo + facebooková adresa
a phottography si kde zabudol?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-04-03 19:56:42+02
príspevok od: martin9113
a phottography si kde zabudol?
vidíš, hneď sa mi zdalo, že to nie je kompletné
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-04-03 19:57:09+02
príspevok od: natassa
a este cislo uctu, iban aj swift
to sa tiež môže hodiť, aby mu rovno poslali peniaze keď si niekto stiahne foto
 
inkubbus
2013-04-03 19:57:43+02
príspevok od: Matej1
Čaute, mám na vás pár otázok ohľadom autorských práv a ochrannej znaky na fotografiu.No takže pred nedávnom som dal pár foto na Facebook a o pár minut pár ludí začalo kopirovat moje foto a davat ich v svojom mene na Facebook.. Chcel som tomu predist tak som si urob dáku aku taku ochranú známku na moje fotografie aj s Copyright symbolom presnejšie dal som si tam moje iniciali a Copyright . Následne na to som si urobil stranku a dal tam moje fotografie k popisu stranky som nanpisal toto: Na všetky moje fotografie , ktoré maju ochranú známku: MM © sa vzťahujú autorské práva.... Takže teraz ak niekde uvidím moju foto tak mám pravo na prípadné odškodné a ostatné veci ? A aj ked na mojej foto bude vyrešitovaná moja ochraná známka a bude tam iná? Alebo je lepšie si tam radšej dať celé meno s priezviskom ?Tú ochranú známku musím aj niako officialne niekde uviest alebo ako to je ? Ďakuejm za vaše odpoveďe...
treba nahlásiť na SOZA
 
natassa
2013-04-03 19:58:01+02
príspevok od: Martin Brojo
to sa tiež môže hodiť, aby mu rovno poslali peniaze keď si niekto stiahne foto
presne na to som myslela
 
crimoso
2013-04-03 19:59:32+02
sak sa pochval, ne?
 
Neschopko
2013-04-03 20:03:36+02
Dúfam, že sa raz naučím fotiť tak, aby mi chcel niekto ukradnúť foto, čo som nafotil
 
Matej1
2013-04-03 20:04:22+02
ˇAno velmi ste mi pomohli...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-04-03 20:06:48+02
Tak keď môžeme, pomôžeme. Teraz ukáž tie foto, najlepšie aj s kompletným copyrightom.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-04-03 20:14:43+02
Snáď som sa trafil

https://www.facebook.com/MatejMaruskaPhotography/photos_stream?ref=ts
 
total empty
2013-04-03 20:20:57+02
príspevok od: Martin Brojo
Snáď som sa trafil

https://www.facebook.com/MatejMaruskaPhotography/photos_stream?ref=ts
taky copyright ti odstránim vo fotošope za minutu,že to nezistíš ani pri 1000% zväčšení,takže aký zmysel má?
 
rasto.tn
2013-04-03 20:27:55+02
príspevok od: total empty
taky copyright ti odstránim vo fotošope za minutu,že to nezistíš ani pri 1000% zväčšení,takže aký zmysel má?
Matej je ešte mladý teenager (podľa foto), za pár rokov sa aj on zasmeje na týmto flame-om čo založil. Fotky má asi ako každý z nás, kto chytil prvý raz foťák do ruky, copyright + photography v názve - to je len módny trend, aj to vymizne časom...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()