Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Autorské práva + ochraná známka na fotku

Matej1
Matej1 2013-04-03 17:48:06+02
Čaute, mám na vás pár otázok ohľadom autorských práv a ochrannej znaky na fotografiu.No takže pred nedávnom som dal pár foto na Facebook a o pár minut pár ludí začalo kopirovat moje foto a davat ich v svojom mene na Facebook.. Chcel som tomu predist tak som si urob dáku aku taku ochranú známku na moje fotografie aj s Copyright symbolom presnejšie dal som si tam moje iniciali a Copyright . Následne na to som si urobil stranku a dal tam moje fotografie k popisu stranky som nanpisal toto: Na všetky moje fotografie , ktoré maju ochranú známku: MM © sa vzťahujú autorské práva.... Takže teraz ak niekde uvidím moju foto tak mám pravo na prípadné odškodné a ostatné veci ? A aj ked na mojej foto bude vyrešitovaná moja ochraná známka a bude tam iná? Alebo je lepšie si tam radšej dať celé meno s priezviskom ?Tú ochranú známku musím aj niako officialne niekde uviest alebo ako to je ? Ďakuejm za vaše odpoveďe...
 
martin9113
2013-04-03 20:31:37+02
príspevok od: rasto.tn
Matej je ešte mladý teenager (podľa foto), za pár rokov sa aj on zasmeje na týmto flame-om čo založil. Fotky má asi ako každý z nás, kto chytil prvý raz foťák do ruky, copyright + photography v názve - to je len módny trend, aj to vymizne časom...
dufam ze vymizne. na photography som alergicky
 
vd
2013-04-03 20:34:17+02
príspevok od: Martin Brojo
Najlepšie je tam dať:
celé meno + priezvisko + copyright + poštová adresa + emailová adresa + telefónne číslo + facebooková adresa
...cislo OP, dic, ico, cislo topanok a bankove spojenie
 
Matej1
2013-04-03 20:47:00+02
Áno do stranky ste sa trafili...
 
crimoso
2013-04-03 20:48:34+02
príspevok od: rasto.tn
Matej je ešte mladý teenager (podľa foto), za pár rokov sa aj on zasmeje na týmto flame-om čo založil. Fotky má asi ako každý z nás, kto chytil prvý raz foťák do ruky, copyright + photography v názve - to je len módny trend, aj to vymizne časom...
a ja som stary teenager !!!
 
PeCh
2013-04-03 21:00:19+02
Sice zbytocna tema, ale aj tak napisem. Cital si si podmienky, s ktorymi si suhlasil pri registracii na facebooku? Urcite tam najdes nieco take, ze vsetko (vratane fotiek) spristupnujes ako verejne a je ich mozne akokolvek pouzit. Takze smola. Jedine riesenie je zrusit si konto na facebooku.
 
keko
2013-04-03 21:02:50+02
príspevok od: rasto.tn
Matej je ešte mladý teenager (podľa foto), za pár rokov sa aj on zasmeje na týmto flame-om čo založil. Fotky má asi ako každý z nás, kto chytil prvý raz foťák do ruky, copyright + photography v názve - to je len módny trend, aj to vymizne časom...
Aj ja som stary teenager ...
 
fotograficek
2013-04-03 21:16:53+02
Raz tu bolo písané že copiright si treba zaregistrovať či??
 
keko
2013-04-03 22:04:57+02
príspevok od: fotograficek
Raz tu bolo písané že copiright si treba zaregistrovať či??
Ci, lebo u nas registrovane partnerstva este neboli schvalene. ALe keby si zabehol do Ciech...
 
streak5
2013-04-03 23:30:51+02
Celkom zábavné je aj to, keď sa fotograf označí ako Photograph
 
atti
2013-04-04 07:45:52+02
príspevok od: PeCh
Sice zbytocna tema, ale aj tak napisem. Cital si si podmienky, s ktorymi si suhlasil pri registracii na facebooku? Urcite tam najdes nieco take, ze vsetko (vratane fotiek) spristupnujes ako verejne a je ich mozne akokolvek pouzit. Takze smola. Jedine riesenie je zrusit si konto na facebooku.
Veru tak, podmienky väčšina nečíta. Pre slabších:
Pri zverejnení obsahu, na ktorý sa vzťahujú práva duševného vlastníctva, napr. fotografií a videozáznamov (obsah IP - obsah podliehajúci duševnému vlastníctvu), špecificky súhlasíte s nasledujúcou podmienkou, v súlade s vašimi nastaveniami súkromia a nastaveniami účtu: udeľujete nám nevýlučné, prenosné, bezplatné a celosvetovo platné povolenie použiť a poskytovať licenciu na čokoľvek z obsahu IP, ktorý zverejníte na lokalite Facebook alebo v súvislosti s ňou (licencia IP - licencia na duševné vlastníctvo). Platnosť tejto licencie IP skončí odstránením daného obsahu IP alebo vášho účtu, pokiaľ ste tento obsah nezdieľali s inými osobami, ktoré ho neodstránili.
Kompletné podmienky tu: http://www.facebook.com/legal/terms
 
Milstar
2013-04-04 08:38:57+02
Ej Matej, Matej, mať tak tvoje problémy. Nože zverejni tie diela, o ktoré máš strach, že budú zneužité.
 
keko
2013-04-04 10:00:32+02
príspevok od: streak5
Celkom zábavné je aj to, keď sa fotograf označí ako Photograph
To su tie kulturne a (hlavne) jazykove rozdiely.
 
om1ci
2013-04-04 10:17:44+02
príspevok od: natassa
a este cislo uctu, iban aj swift
zabudla si PIN kod,
 
Rees
2013-06-01 12:36:08+02
Dobrý den, jsem tu nová a všechny srdečně zdravím. Nejsem fotograf profesionál, ale má kamarádka si udělala kurz a spolu jsme si otevřely fotoateliér. Bylo to vždy mým snem a do budoucna si chci taky projit kurzem. Ted tam mám zatím funkci jinou. Trošku by se zdálo, že to s fotkami nesouvisí, ale ano. Prosím poraďte mi. Vytvořila jsem krásné promo letáky, které chci dat na FB a všude rozdávat. Vytvářet v pc koláže a montovat vše do sebe mě hrozně moc baví. Jenže jsem absolutní amatér a tudíž jsem použila zakoupený program do Mac, kde jsou šablony do kterých se dají naházet fotky, texty, menit barvy atd. A ted se dostávám k jádru věci. Postahovala jsem si obrázky z Wallpapers, kde jsem si vybrala 2 motivy, na kterých stavím celý styl mého výtvoru a taky stylu. Je to moc krásný, výstižné, tak jak jsem chtěla. Chci se zeptat, mohu tyto podklady ze zakoupeného programu použít i pro obchod, tzn. poslat je do světa s tím, že chci vytvářet grafické práce pro naše klienty? Mohu je použít jako ukázku prací? Samozřejmě klientům bych tam davala jen jejich fotky . Ale ty moje letaky, kde jsem použila 1 - 2 motivy z free stažení z Wallpapers, můžu je tímto šířit jako naše promo letáky? Nebo jeste jedna otazka, když je mám stažené, mohu je používat jako grafický prvek třeba do fotomontáží atd? Velice děkuji za odpověd a omlouvám se za dlouhý popis dotazu.
 
Cassul
2013-06-01 13:02:30+02
príspevok od: Martin Brojo
Snáď som sa trafil

https://www.facebook.com/MatejMaruskaPhotography/photos_stream?ref=ts
Sorry Matej, ale ak su toto tie fotky, co niekto zneuzije a zarobi na nich, tak si myslim, ze mozes byt uplne v klidku.
 
mark4
2013-06-01 13:34:52+02
autori a vykony umelci maju pravo na ochranu svojho diela ci je tam je ochrana znamka alebo nie
takato znamka aku spominate neni oficialna znamka ale iba udaj ktory pomoze rozlisit autora ("kvazi podpis")... ak by si vsak chcel mat oficialnu znamku musis ju registrovat v BB vstahuje sa tam pravidelny rocny poplatok a ochrana znamka plati iba pre SR ...
pokial nemas oficialnu evidenciu ochranej znamky tak moze ktokolvek pouzivat aj rovnake podpisi ci identifikaciu ...
vo vztahu k FB okrem zdielania fotografii ma spolocnost FB pri pridani akejkolvek fotky spolocnost FB nadobuda dispozicne a majetkove pravo ... co znamena ze v konecnom dosledku FB moze aj spenazit vase fotografie a mozu sa ocitnut oficialne na internete bez vasho vedomia....

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()