Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografovanie aut z mosta v sulade so zákonom

Matej1
Matej1 2013-04-03 18:36:34+02
čaute,minule som sa nudil tak som bol fotit auta a kamiony z mosta možem tieto foto pridat na net ? Alebo musim niako vyretušovat ŠPZ alebo ako ,keď ten majitel auta alebo kamionou mi nemal ako zakať alebo povolit fotku tak ako to je čo mám robiť ? Ďakujem za odpovede...
 
wmatko
2013-04-05 00:09:34+02
príspevok od: velecky
netuším, prečo sa zverejňovaniu EČV tak ľudia boja. EČV nie je osobný údaj. Viem pochopiť, ak je to zverejnené v istých súvislostiach (napríklad píšem článok o alohole za volantom a dám k nemu fotku áut, na ktorých sa dá vidieť EČV vozidiel). Tam to treba zvážiť. Ale všeobecne - ako fotím napr. ulicu, cestu, most a tam sú autá a vidno im EČV, tak načo by som to mal štvorčekovať?
skus si zistit preco to robi Google na SW
 
lubomirzvolensky
2013-04-05 09:19:09+02
lebo google je bohata firma a kazdy sa z nej snazi vytrieskat co sa len da. Napriklad v Amerike. Tam sa vedia sudit za vsetko.

Skus sa u nas sudit ze neznamy autor odfotil moje auto s ECV ci SPZ ci co to je. Nech sa paci. Aj by ma zaujimalo o co by si sa sudil, urazku na cti ? Co mas znacku BL-BMAXX ? Alebo KR-ETEN1 ? Alebo ti vznikne nejaka penazna ujma ked ta odfotim so znackou ? Aka konkretne ?

Chod sa sudit, mozes.
 
total empty
2013-04-05 09:28:44+02
príspevok od: lubomirzvolensky
lebo google je bohata firma a kazdy sa z nej snazi vytrieskat co sa len da. Napriklad v Amerike. Tam sa vedia sudit za vsetko.

Skus sa u nas sudit ze neznamy autor odfotil moje auto s ECV ci SPZ ci co to je. Nech sa paci. Aj by ma zaujimalo o co by si sa sudil, urazku na cti ? Co mas znacku BL-BMAXX ? Alebo KR-ETEN1 ? Alebo ti vznikne nejaka penazna ujma ked ta odfotim so znackou ? Aka konkretne ?

Chod sa sudit, mozes.
sKôr ide o etický problém,niekomu sa to proste nepáči,že ho fotíš a fotíš jeho auto, čo by si mal rešpektovať.
Druhá vec je použitie takej fotografie na reklamné -propagačné účely nejakej firmy.Ak by si mal trebars umyvačku aut a práve by odtial vyliezalo auto z mojou značkou,tiež by som mal námietky,ale keby si vybielil značku,bolo by to OK.
 
Filip Bucher
2013-04-05 10:05:22+02
mne tiež par krat cvakli jak idem po ceste... a vždy som musel zaplatiť dokonca ja... tak neviem...
 
liveman1
2013-04-05 12:43:55+02
Kde nájdem tabuľku kompatibility extenderov Canon?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()