Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Zmluva svadba a stužková

ROBAN
ROBAN 2013-06-17 17:45:49+02
Ahojte,

nemáte niekto k dispozícií zmluvu ktorú by som mohol použiť na stužkové a svadby? Google som fakt pozeral a nie sú tam vyhovujúce veci, všetko sú to dohody o vykonaní umeleckého diela. Ephoto som tiež pozeral, linky sú nefunkčné.

Ďakujem veľmi pekne.
 
FOSGATE
2013-06-18 10:57:47+02
Eventuelne by si Karol S. alebo nejaký admin ephoto mohol zobrať námet na tému a spraviť AKTUÁLNY článok okolo zmlúv a dohôd o diele, poprípade aj poskytnúť nejaké vzory. Užívatelia (hlavne menej skúsení) by to isto ocenili
 
tadzesi
2013-06-18 10:58:19+02
príspevok od: Krtko fotografom
Kde su tie zlate, stare casy, ked chlapske slovo a potrasenie rukou, malo vacsiu "vahu", ako 10 pravnikov
Potras si pravicou s mladomanzelmi a chod to nafotit o 10-12 mesiacov. Nebudes mat ani sajnu na com ste sa dohodli. Cize papier na konci ktoreho je supis co je predmetom diela je len k dobru ako pre vykonavatela, tak pre objednavatela.

Zmluv o dielo je plny internet. Treba si ich precitat a aplikovat na podstatu svojho diela. Je jedno ci ide o foto, programovanie alebo cokolvek ine.

Opat sa len utvrdzujem ze napisat do fora na ephoto je lahsie ako pohnut hlavou A pritom to tu uz bolo rozoberane asi tak zo 3x.
 
Lubitelweb
2013-06-18 12:18:08+02
Tiez si myslim, ze zmluva nie je velmi potrebna a stacia informacie v pdf ponuke, na zaklade ktorej si ma objednaju, alebo nieco ako vseobecne obchodne podmienky e-shopov, ale zalezi samozrejme aj od typu fotografa, ako velmi sa tomu venuje, kolko stoji a aka je konkurencia. Z mojich skusenosti najhorsie je riesit svadbu s obchodnikom, pravnikom, alebo niekym, kto ma ucet na ephoto

To sa mi ale velmi nestava, lebo takyto ludia hladaju "najvyhodnejsiu moznost". Ak si vyberaju z regionalnej konkurencie, kde niesu velke rozdiely, chcu byt presvedceny o tom, ze urobili vyhodny obchod a chcu to mat podlozene cislami, budu vyjednavat o cene a snazia sa este vydupat co sa da. Je medzi nimi aj vela chronickych stazovacov, ktory budu hladat neexistujuce chyby, kym im nebude povedane, ze dostanu 10% zlavu a su automaticky spokojny - robia to tak so vsetkym.

Ja viem, ze ziadne ciselne kriteria nesplnam, takze sa mi vyhybaju. Pokial mi niekto napise a dostaneme sa aj k dalsiemu mailu po zaslani cenniku v pdf, v ktorom je napisane co dostavaju a predpokladam, ze to staci (nieco ako vseobecne obchodne podmienky), tak viem, ze to je nevesta, ktora si ma "vykukala" na internete, chce prave mna a na portretoch ked jej poviem, nech si lahne do stredu cesty, tak si tam lahne.

Nemyslim si, ze existuje objektivny dovod, pre ktory by z pravneho hladiska bola zmluva zavaznejsia, ako prijata ponuka, alebo vs. podmienky. Pokial sa clovek po comkolvek z tohto dostane do velkeho konfliktu, tak zmluva-nezmluva najpodstatnejsie je vyhnut sa zlej referencii na internete.
 
drummer54
2013-06-18 14:17:09+02
vacsinou sa to robi nacierno a teda bez zmluvy, pri tych 2 mld EUR predpokladanych danovych unikov, tvoj nezdaneny prijem uz nehra taku rolu , ale nie nechcem tu nikoho nabadat na nekale danove praktiky. V praxi sa jedna o vykonanie diela a predaj autorskych prav k tomuto dielu. Takuto zmluvu urcite na nete najdes. Postupuje sa teda v zmysle autorskeho zakona. Treba ale pamätat na to, ze do 30 dni od podpisu takejto zmluvy ti vznikne registracna povinnost na danovom urade a budes si musiet urobit danove priznanie.
 
drummer54
2013-06-18 14:19:45+02
príspevok od: FOSGATE
Eventuelne by si Karol S. alebo nejaký admin ephoto mohol zobrať námet na tému a spraviť AKTUÁLNY článok okolo zmlúv a dohôd o diele, poprípade aj poskytnúť nejaké vzory. Užívatelia (hlavne menej skúsení) by to isto ocenili
To je dobry napad, vela fotografov to bude urcite zaujimat. Komercny fotograf by mal mat aj pravne vedomie o tej cinnosti, ktoru vykonava. Treba ale rozobrat pravne aj danove aspekty fotografickej cinnosti.
 
lu_boss
2013-06-18 14:28:45+02
príspevok od: Krtko fotografom
Kde su tie zlate, stare casy, ked chlapske slovo a potrasenie rukou, malo vacsiu "vahu", ako 10 pravnikov
... chlapske slovo stale plati, no zmluva je zmluva

 
drummer54
2013-06-18 14:33:36+02
Tuto prikladam taku jednoduchu zmluvu o dielo, mozes si ju doplnit rozsirit, prilozit cennik, atd..
 
mike111
2013-09-01 12:01:44+02
Zdravím.Chcel by som sa opýtať či hrá rolu aj to keď je niekto živnostník...v tom prípade asi nemá povinnosť podávať daňové priznanie do 30tich dní ale iba na konci resp. začiatku nového roka keď podáva daňové priznanie za celý rok.Aj účtovanie by malo byť formou jednoduchej faktúry a príjmového dokladu.Alebo sa mýlim?
 
total empty
2013-09-01 21:05:52+02
príspevok od: mike111
Zdravím.Chcel by som sa opýtať či hrá rolu aj to keď je niekto živnostník...v tom prípade asi nemá povinnosť podávať daňové priznanie do 30tich dní ale iba na konci resp. začiatku nového roka keď podáva daňové priznanie za celý rok.Aj účtovanie by malo byť formou jednoduchej faktúry a príjmového dokladu.Alebo sa mýlim?
Treba si rozšíriť živnosť na akcie fotenie a filmovanie,oni ti tam presne povedia ktorá to je a čo zahrňa, dáva sa jednorazová zmluva o vykonaní práce, vzhľadom na to, že akcie nemáš vždy-pravidelne.Ale aj to musíš zahrnúť do konečného zučtovania-celoročného. Asi tak.
 
mike111
2013-09-01 21:56:13+02
príspevok od: total empty
Treba si rozšíriť živnosť na akcie fotenie a filmovanie,oni ti tam presne povedia ktorá to je a čo zahrňa, dáva sa jednorazová zmluva o vykonaní práce, vzhľadom na to, že akcie nemáš vždy-pravidelne.Ale aj to musíš zahrnúť do konečného zučtovania-celoročného. Asi tak.
Aha tak je to teda asi tak ako som vravel....a vedel by si mi posunúť nejakú tú zmluvu?ďakujem

 
Peterke
2017-10-09 22:08:42+02
Dobrý večer, našiel som túto tému čo sa týka svadby. V skratke povedané idem sa ženiť a potreboval by som dobrého fotografa. S mojou snúbenicou sme sa dohodli tak, že chceme len fotky. Majú pre nás väčší význam ako video. Preto som sa rozhodol napísať na toto fórum. Ak by mal niekto záujem tak ma prosím kontaktujte na: r.peterke@gmail.com

Keď sa niekto ozve na mail tak si vymeníme tel. čísla a budeme komunikovať telefonicky.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()