Hore
Fórum » Právna poradňa
 

SURME!! PREDAJ FOTO/PRAV NA FOTO

Ladislaw
Ladislaw 2015-05-28 00:34:39+02
Dobry den. Nemam sa kam inam zverit s udalostou, ktora sa mi stala.
Podarilo sa mi odfotit zlomovu fotografiu v dejinach krestanstva.
Dostal som v ramci 24 hod. ponuku od nemenovaneho slovenskeho dennika na prava ku fotografii a vsetkemu, co k tomu patri, v hodnote stvorciselnej hodnoty.
Kontaktoval som sa i na zahranicne media a hodnota prekrocila niekolkonasobok hodnoty prvej (Slovenskeho dennika).
Ziadam vas vsetkych o pomoc, co sa tyka predaja fotografie a jej veskerych prav, mam na to cas priblizne najblizsich 10 - 12 hodin.
Netusim, ako v takomto pripade postupovat, ake formality treba spracovat, ako sa nenechat okaslat a tiez, ako to vsetko pravne osetrit. Som dohodnuty s pravnikom, pre pripadny support v ramci nezrovnalosti.
Ide mi o cas.
Co vsetko potrebujem, ako postupovat a nezostat oklamany?
DAKUJEM VSETKYM ZA PROMPTNU A OBSAZNU ODPOVED.

Dakujem, Ladislav
 
drummer54
2015-06-02 08:20:33+02
Obrat sa na pravnika. Ten ti vypracuje licencnu zmluvu. Nepredavas fotografiu ale prava na jej pouzitie. V zmluve sa presne dohodnu podmienky pouzitia fotografie. Treba vsetko uviest co najpresnejsie. Kde bude uverejnena, v akom naklade, ake rozlisenie, kolko krat bude uverejnena a pod.. Ja este vzdy k zmluve prilozim vytlacenu fotografiu. Ak v zmluve dohodnes, ze predaj fotografie nie je vyhradny, mozes ju predat aj inym mediam. To ale asi nebude tvoj pripad, ked ti take sumy ponukaju.
A uploadni ju Sem, kopu ludi je tu na nu zvedavych.
 
tomis.ales
2015-06-02 10:21:50+02
Takze kde je ta fotka?
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()