Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Poistenie fototechniky

miki33
2016-08-01 19:29:19+02
Zdravim Vas,

chcem sa spytat mate realne skusenosti s poistenim fototechniky? Pokojne piste aj do spravy ak nechcete robit niekomu reklamu. Pytal som sa v par poistovniach, zial velmi mi nevedeli pomoct.

Dakujem.
 
PeCh
2016-08-01 21:29:11+02
Nepoznám poistenie, ktoré by sa ti oplatilo. Poisťovne ťa radi poistia na niečo, čo ti reálne nehrozí ale boja sa ťa poistiť na niečo, čo sa reálne môže stať. Keď si pozrieš hoci len cestovné poistenie, tak fotoaparáty (optické prístroje) sú z poistenia vylúčené, prípadne majú limity poistenia na cca 300 € (aj keď inak je krytie rádovo vyššie).

Jednoducho na fototechniku si musíš dávať pozor sám. A ak by si chcel ísť s ňou do oblasti, kde by si si ju nebol schopný ochrániť (napríklad brazílske favely), tak tam ťa aj tak nikto nepoistí a s radosťou foťák odovzdáš aj dobrovoľne len aby si mohol odísť živý .
 
JakubH
2016-08-01 21:51:55+02
V cestovnom mám na krádež do 700€ ( aj elektronika), ale je to obmedzené, že to musí byť ukradnuté, odniekiaľ, kde to bolo zamknuté (teda z izby apartmánu a pod.). Čiže na pláži, alebo keď si niekde vonku to nemáš kryté..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-08-01 22:10:20+02
Oslovili sme vsetky poistovne, jedna dokonca pre nas pripravovala projekt poistenia pre fotografov. Nic z toho nebolo. Akekolvek poistenie fototechniky je neekonomicke. Poistovnam sa do takeho rizika nechce ist.
 
RLCV
2016-08-01 22:13:33+02
Pre bežného občana je to problém. V prípade profesionálov je možnosť dojednať si krytie v rámci poistenia podnikateľov - rozsah rizík je u rôznych poisťovní iný avšak je to možné riešiť na výnimku. V tomto prípade už však hrá rolu aj cena takéhoto poistenia - pre amatéra sa to neoplatí nakoľko ten si radšej za takú sumu kúpi nový objektív.
 
miki33
2016-08-02 21:59:37+02
Dakujem za vsetky prispevky. Musim si davat vacsi pozor
 
DrZak
2016-10-04 07:59:17+02
Ja som teraz nasiel : https://www.fotolab.sk/eshop/poistenie-generali/

Alternativne neskusal to niekto riesit cez inokrajinove poistenie?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()