Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotografovanie prírody - poľné lány, vinice, ...

brdo
2017-03-30 20:10:11+02
Dobrý večer, chcem sa spýtať, či v prípade, ak idem fotiť prírodu - súkromný les, polia, park, vinice, .. je potrebný súhlas majiteľa, prípadne či môžem mať problém, ak sa nachádzam na jeho pozemku (napr. vinice, polia, ...).
Ďakujem, pekný večer prajem.
 
kwido
2017-03-31 09:44:15+02
ak je ten pozemok riadne oznaceny a jeho hranica je jasne definovana tak ano ,,
 
šereda
2017-03-31 14:58:16+02
daj vediet ZSF budes im platit a oni ta ochránia inak ti može niekto nasipať broky, ale aj Stach písal v knihe nechodte do lesa na wildlife ak na to neupozorníte polovnícky zväz bo s teba môže byť dusená šunka....
 
JohnNewton
2017-03-31 20:19:00+02
príspevok od: šereda
daj vediet ZSF budes im platit a oni ta ochránia inak ti može niekto nasipať broky, ale aj Stach písal v knihe nechodte do lesa na wildlife ak na to neupozorníte polovnícky zväz bo s teba môže byť dusená šunka....
Pozeráš veľa akčných filmov ?
 
šereda
2017-03-31 20:38:14+02
príspevok od: JohnNewton
Pozeráš veľa akčných filmov ?
ani nie len vela fotiek najviac sokovaný som ostal po pozeraní fotiek duševne chorých ludí v indii pozatváraných v klietkach nahích a vsade po zemi sračky ..... no vážne k téme jeden tu má na bráne nípis ak ta neroztrhá moj pes tak ta ja zastrelím, veru na jeho lúke by som nexchcel fotiť.
 
JSP070
2017-03-31 22:08:28+02
Tak myslím, že u nás s tým nie je žiadny problém, pokiaľ to nie je oplotený pozemok. V živote som s tým na Slovensku problém nemal a ani ma nenapadlo, že by to mohol byť problém.
Iné je to v UK. Tu je to šialené. Samé ploty a keď aj náhodou nie sú, tak je vysoká pravdepodobnosť, že to je súkromný pozemok. Už sa mi stalo, že som bol upozornený na neoprávnený vstup na súkromný pozemok, aj keď tam nebol žiadny zákaz ani plot.
 
anton julény
2020-09-11 20:05:24+02
..a niektoré problémy s poľovníkmi:

https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ondrej-prosicky-strucny-navod-nejen-pro-fotografy-jak-se-bavit-s-myslivci-kteri-brani-vstupu-do-krajiny
 
jozef84
2020-09-13 20:35:22+02
Myslim, ze na Slovensku s tym nie je problem. Vonku na Korzike som sa s tym stretol, ze to vzbudilo nevolu.
 
bobo222
2020-09-14 09:38:49+02
Zatiaľ som mal problém akurát raz, a to keď si domáci mysleli, že idem kradnúť kukuricu. Keď zistili že som len magor čo fotí pole pri západe slnka, tak bolo ok.
Vonku neviem, tam som fotil len v AT a nikoho som nestretol, kto by mi pindal.
 
ciernykocur9
2020-09-18 12:50:05+02
V lese, aj súkromnom, by nemal byť problém voľne sa pohybovať, len v prírodných rezerváciách sa treba držať vyznačených chodníkov. Čo sa týka polí, viníc a pod, tam to môžu majitelia zakázať. Ale zo skúsenosti, ak nenarazím na označenie zákaz vstupu, po chodníkoch sa chodiť smie, ale je zlé pchať sa medzi riadky vinohradu či do poľa na ktorom sa práve pestuje.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()