Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Internetový obchod s fotoobrazmy

Norian
2018-01-04 08:47:58+01
Dobrý deň.

Rozmýšľam nad takýmto biznisom. Boli by to už hotové vytlačené foto obrazy s rámom.
Boli by to aj moje fotky ale aj fotky iných fotografov. Problém by bol vtom ako to právne vyriešiť s fotografiami ktoré niesu moje. Chcel by som ponúkať fotografom percento zo zisku ak by to bolo možné. Ale popravde naozaj sa moc nevyznám do zákonov ktoré stým súvisia. Či by sa dali robiť zmluvy ktoré by to riešili. Chcel by som takto spolupracovať aj zo zahraničnými fotografmi čo mám pocit by bolo ešte asi komplikovanejšie.

Ak mi viete ohľadne tohto čokoľvek poradiť bol by som veľmi vďačný.
 
mirosz
2018-01-04 09:53:36+01
príspevok od: Norian
Dobrý deň.

Rozmýšľam nad takýmto biznisom. Boli by to už hotové vytlačené foto obrazy s rámom.
Boli by to aj moje fotky ale aj fotky iných fotografov. Problém by bol vtom ako to právne vyriešiť s fotografiami ktoré niesu moje. Chcel by som ponúkať fotografom percento zo zisku ak by to bolo možné. Ale popravde naozaj sa moc nevyznám do zákonov ktoré stým súvisia. Či by sa dali robiť zmluvy ktoré by to riešili. Chcel by som takto spolupracovať aj zo zahraničnými fotografmi čo mám pocit by bolo ešte asi komplikovanejšie.

Ak mi viete ohľadne tohto čokoľvek poradiť bol by som veľmi vďačný.
Mozno sa mylim, ale ak chces predavat fotografie inych fotografov, tak to je vpodstate komisionalny predaj...
Opravte ma ak sa mylim.
 
JakubH
2018-01-04 11:00:44+01
Takže niečo podobné? https://fineartamerica.com/
 
seifi
2018-01-04 13:47:51+01
To je podobná otázka, ako otázka, ktorá tu padla minule, či sa dá na SK uživiť fotografiou, a keď je tam odpoveď ťažko, tak toto sa mi zdá ešte ťažšie. Vôbec si to nerozviedol, takže tam sú desiatky variant, ako na to. Chceš mať fyzicky fotografie orámované na predajni ? alebo chceš mať databázu a podľa výberu dať fotografiu vyrobiť a zarámovať ? Byť fotografom, tak ti poviem, že ti fotografiu predám, podľa požiadavky vytlačenú, vyrobenú a nie percentá. Aká záruka na trvácnosť, ak to bude visieť na stene ? Ako predajca by si mal mať cit pre výber fotografie podľa interiéru a záujmu kupujúceho. atd atd , ja si to moc predstaviť neviem; iba ak by si to chcel robiť ako tu predáva obrazy, zarámované fotografie, sympatický Talian pod šiatrom na trhu;
koľko zarámovaných fotografii si si kúpil ? ja jednu od autora za 40,- ; a neviem o nikom z môjho okolia, ktorý by si takéto niečo kúpil.
 
Norian
2018-01-05 09:11:02+01
Ďakujem za odpovede. Skúsim si zistiť či by sa to dalo klasifikovať ako komisionálny predaj.

Áno niečo podobne ako fineartamerica.

Samozrejme nie som až taký naivný aby som si myslel že to bude ľahké. Chápem že na slovensku nieje taký dopyt po tomto ale ani taká konkurencia. Ja som sem ale neprišiel presviedčať ľudí že je to geniálny nápad.

Ak máte podobne nápady/tipy ako mirosz dajte. Nemusíte si byt istí. Ja si už prezistím ďalej.
Ďakujem.
 
seifi
2018-01-05 19:50:17+01
príspevok od: Norian
Ďakujem za odpovede. Skúsim si zistiť či by sa to dalo klasifikovať ako komisionálny predaj.

Áno niečo podobne ako fineartamerica.

Samozrejme nie som až taký naivný aby som si myslel že to bude ľahké. Chápem že na slovensku nieje taký dopyt po tomto ale ani taká konkurencia. Ja som sem ale neprišiel presviedčať ľudí že je to geniálny nápad.

Ak máte podobne nápady/tipy ako mirosz dajte. Nemusíte si byt istí. Ja si už prezistím ďalej.
Ďakujem.
...Ja som sem ale neprišiel presviedčať ľudí že je to geniálny nápad ... no musíš to mať v hlave ako geniálny nápad a ostatných, váhavých, svojou argumentáciou poraziť; no musí ťa to zobrať, inak zbohom ...
 
Otecadams
2018-01-05 20:58:37+01
Právne sa dá ošetriť hocičo, kľudne zájdi za nejakým pravnikom, vzhľadom na ďalšie náklady to nebude vysoká položka.
Ja si dovolím len také zamyslenie, lebo podobný nápad určite mali mnohí, ale realita ich odradila.
Fotografiu treba vytlačiť, zarámovať, zabaliť a to poriadne aby neboli reklamácie, zaplatiť prepravu, zaplatiť autora fotografie, prirátať vlastný zisk, v ktorol budú zahrnuté ďalšie naklady a si na sume, ktorú ti za fotku na stenu asi málokto bude ochotný zaplatiť. Jediná šanca je podľa mňa ponúkať exkluzívny tovar tj. od exkluzívnych autorov, ale pochybujem, že ti niektorý zveri svoje fotografie, ak nemáš meno. Plus, budeš musieť vyriešiť sposob ako dokázať, že si z danej fotografie predal počet kusov, za ktorý si autorovi zaplatil a nie viac.
Určite to máš premyslené a asi je to tvoje nouhau, ktoré neprezradíš, ale fakt by ma zaujímalo, ako chceš na toto ľudí presvedčiť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()