Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografovanie a legislatíva

AlisSsia
2020-10-19 11:39:59+02
Pekný deň Vám všetkým prajem.

Chcela by som sa Vás spýtať, či mi neviete poradiť nejakú literatúru, odborné články, príručky...čokoľvek, čo rieši tému fotografovania v súvislosti s legislatívou - teda možné spôsoby ako mať legálny zisk z fotografovania (myslím tým spôsob evidencie - napr. na živnostenskom, daňovom ...). Niečo, kde by som sa dočítala akými rôznymi spôsobmi je to možné - bez ohľadu na názor, či sa to oplatí alebo nie. Rovnako tak by mi veľmi pomohli materiály, kde by som sa dočítala podrobnejšie info ohľadom zákonov, práv a povinností fotografa / zákazníka - nie len GDPR, ale tiež aké náležitosti majú mať konkr. zmluvy atď.

Pre objasnenie:
Som študentka a v týchto dňoch vypracúvam do školy jeden príspevok, v ktorom by som rada zhrnula takéto informácie. Zaujíma to aj mňa samu, avšak verím, že by bol príspevok nápomocný aj iným ľuďom.
Rada si prečítam akékoľvek Vaše skúsenosti, znalosti a čokoľvek, ale s prosbou o radu sa na Vás obraciam najmä z dôvodu, že sa potrebujem "oprieť" o relevantné zdroje. Teda, ak ma odkážete na príslušnú literatúru, článok, zákon,... budem veľmi vďačná!
 
PeCh
2020-10-19 13:09:41+02
Toto je dosť rozsiahla téma. Ak to chceš komplexne a kompletne, tak by si to nemala riešiť tu ale naštudovať si obchodný zákonník, občiansky zákonník, živnostenský zákon, zákon o daniach z príjmu a zákon o DPH. Možno ešte niečo navyše. Tam budú podchytené všetky možnosti a všetky právne náležitosti. Prakticky najčastejšie pôjde o živnosť a rôzne druhy zmlúv. Niektoré možné formy asi nebude nikto používať - asi si na fotenie nikto nezaloží akciovú spoločnosť, aj sro alebo komanditná spoločnosť bude skôr výnimka a len v spojení s inými druhmi podnikania...
 
jozef84
2020-10-19 15:26:41+02
príspevok od: AlisSsia
Pekný deň Vám všetkým prajem.

Chcela by som sa Vás spýtať, či mi neviete poradiť nejakú literatúru, odborné články, príručky...čokoľvek, čo rieši tému fotografovania v súvislosti s legislatívou - teda možné spôsoby ako mať legálny zisk z fotografovania (myslím tým spôsob evidencie - napr. na živnostenskom, daňovom ...). Niečo, kde by som sa dočítala akými rôznymi spôsobmi je to možné - bez ohľadu na názor, či sa to oplatí alebo nie. Rovnako tak by mi veľmi pomohli materiály, kde by som sa dočítala podrobnejšie info ohľadom zákonov, práv a povinností fotografa / zákazníka - nie len GDPR, ale tiež aké náležitosti majú mať konkr. zmluvy atď.

Pre objasnenie:
Som študentka a v týchto dňoch vypracúvam do školy jeden príspevok, v ktorom by som rada zhrnula takéto informácie. Zaujíma to aj mňa samu, avšak verím, že by bol príspevok nápomocný aj iným ľuďom.
Rada si prečítam akékoľvek Vaše skúsenosti, znalosti a čokoľvek, ale s prosbou o radu sa na Vás obraciam najmä z dôvodu, že sa potrebujem "oprieť" o relevantné zdroje. Teda, ak ma odkážete na príslušnú literatúru, článok, zákon,... budem veľmi vďačná!
Ak chceš odpoveď pár vetami, tak si na nesprávnom mieste. To, čo si načrtla, je fakt veľmi rozsiahla tématika a nie moc vhodná pre diskusné fórum. Myslím, že najprv by som si aspoň zbežne urobil rešerž z problematiky, hodil na papier a potom pozval na kávičku a veľkýýýýý zákusok dobrého účtovníka a ochotného zamestnanca živnostenského úradu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()