Hore
Fórum » Právna poradňa
 

kedy ano a kedy netreba zivnost ?

thrash
thrash 2011-01-08 13:37:45+01
zdravim, na uvod dodam ze neplanujem sa zatial nejako zivit fotenim a pod. Som len zacatocnik, no ako kazdy kto zacina sa pohrava s myslienkou co ked budem raz dobry a budem sa chciet fotenim zivit. No nieje mi jasne kedy uz treba zivnost aby si clovek nenarobil problemy a kedy nie..
Nieco sa mi mari ze ked fotim umelecky a preddam nejake dielo v tedy netreba, ale co ked fotim umelecky (portrety) a aktivne zverejnujem reklamu a teda ja aktivne hladam zakaznika ?
To je jedna vec co by ma zaujimala a druha fotenie svadieb, stuzkove a podobne zalezitosti ? Tu uz asi ta zivnost je na mieste urcite, ze?
 
keko
2012-05-08 16:06:13+02
príspevok od: Posterusak
to viem cca do 950€ co je zivotne minimum ci ako sa to vola, ale nepotrebujem vobec ziadny doklad ziaden papier ku tomu ? ze som vykonal tuto cinnost lebo ludia su svine
Ked budes mat na zaklade onej kupnopredajnej zmluvy vsetky prijmy v jednom sanoniku a uhrn prijmov neredstavuje 1780€, nemusis podavat priznanie.
 
denySK
2012-05-08 17:30:45+02
príspevok od: Posterusak
to viem cca do 950€ co je zivotne minimum ci ako sa to vola, ale nepotrebujem vobec ziadny doklad ziaden papier ku tomu ? ze som vykonal tuto cinnost lebo ludia su svine
http://forum.builder.cz/read.php?18,1492853
toto si vytlac pre istotu a viacej neries
 
Posterusak
2012-05-08 19:02:58+02
príspevok od: denySK
http://forum.builder.cz/read.php?18,1492853
toto si vytlac pre istotu a viacej neries
sak to je delphi programovaci jazyk
 
conan7
2012-05-08 19:44:20+02
príspevok od: inkubbus
ja viem, primitívny ale pravdivý
si normálny? načo ho chceš odradiť? ved si počkajme na výsledok, bude sranda aspoň
ja sa teším
 
inkubbus
2012-05-08 19:46:37+02
príspevok od: conan7
si normálny? načo ho chceš odradiť? ved si počkajme na výsledok, bude sranda aspoň
ja sa teším
tak sleduj aj tu http://www.wix.com/posterusak/tomasphotography#!
 
conan7
2012-05-08 19:51:10+02
príspevok od: inkubbus
tak sleduj aj tu http://www.wix.com/posterusak/tomasphotography#!
že Photography
nemá chybu, pán podnikateľ
 
denySK
2012-05-08 23:36:55+02
príspevok od: Posterusak
sak to je delphi programovaci jazyk
skopiruj si to cele, aj stymi cislami na konci
 
denySK
2012-05-08 23:39:46+02
príspevok od: Posterusak
sak to je delphi programovaci jazyk
aha mas pravdu, som to necital cele
 
Formark
2015-01-05 15:31:09+01
príspevok od: kecal
už samotná \"hlava\" živnostenského zákona to rieši a o živnosť nemá zmysel žiadať, dokonca ju nedostaneš, pokiaľ tvoj príjem je :
- náhodný
- nepravidelný

citácia §2:

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

... ešte raz: SÚSTAVNÁ !

Dokonca ani na fotenie svadieb, stuškových a tak nepotrebuješ živnosť - považuje sa to pre účel zíkona ako PRÍLEŽITOSTNÁ činnosť. Ani na zakázkové fotenie ( katalógy a podobne, dlhodobejší, či finančne objemnejší projekt ) - maximálne si vystačíš s \"dohodou o vykonaní práce\" - pozor na všetky náležitosti. A dokonca pokiaľ nepresiahneš určitú sumu ( presne si ju zisti u daňového poradcu, ale je to viac ako 2.400€ ) za rok, nemusíš ani podať daňové priznanie....

presne si to vysvetlil,moja zena je pravnicka a tiez to riesila so mnou,a maximalne staci sa zaregistrovat na danovom urade ako slobodny umelec a pri danovom priznani kolonku iny prijem napisat nejaku sumu,samozrejme nie vyssiu ako 2400 ci kolko to je a neplatis ziadne dane potom...koli prilezitostnej svadbe 3-4 svadby do roka za par supiek sa nezaklada zivnost
 
JohnNewton
2015-01-05 16:26:03+01
príspevok od: Formark
presne si to vysvetlil,moja zena je pravnicka a tiez to riesila so mnou,a maximalne staci sa zaregistrovat na danovom urade ako slobodny umelec a pri danovom priznani kolonku iny prijem napisat nejaku sumu,samozrejme nie vyssiu ako 2400 ci kolko to je a neplatis ziadne dane potom...koli prilezitostnej svadbe 3-4 svadby do roka za par supiek sa nezaklada zivnost
To písal aký idiot, citujem " dokonca ju nedostaneš ", teda živnosť. Živnosť dostane každý, s čistým registrom , a pokiaľ sa nejedná o licencovanú živnosť. A podľa nového ak sa namýlim bude treba od tohoto roku k fotografovaniu na živnosť potrebná aj registračná poklaďna pri platbe v hotovosti.
 
SuzanneSu
2017-01-27 12:28:38+01
Zdravím, máte skúsenosti s fotením ako slobodne povolanie? Nechcem živnosť, budem fotiť popri práci..Ďakujem
 
veronikafialova
2018-10-26 15:23:02+02
Pokud už se pak ta činnost nějak rozvine a ty se budeš chtít nějak propagovat veřejně, určitě bych živnost založila. V této době je to hodně hlídané. Každopádne se mě zdá, že ze zákona nemusíš mt živnost, pokud obrat z prodeje služeb nepřesáhne částku 12000. A navíc založit živnost je uplně jednoduché. Pokud tomu člověk rozumí, tak to zvládne i sám a když ne, tak existuje něco jako tento portál https://comeflexoffice.cz/registrace-osvc který ti poradí a i pomůže se vším potřebným.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()