Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Ako zalozit fotoklub?

tomis.ales
2011-01-21 14:58:47+01
Zdravim.
Uz ma nebavi tlacit sa doma s fotovybavou a fotit iba tvare, pretoze nemozem ist o dva metre dalej. Rozmyslal som nad zalozeni fotoklubu. Urcite niekto z vas ma s tymto skusenosti. Nechcem si prenajat drahy atelier ani nemienim platit mestu mastny prenajom za nejaku vacsiu cimru. Proste je nejaka moznost zalozit fotoklub a pritom nemat prievan v penazenke?
Dakujem za rady.
 
Marcel Rebro
2011-01-21 15:00:54+01
príspevok od: tomis.ales
Zdravim.
Uz ma nebavi tlacit sa doma s fotovybavou a fotit iba tvare, pretoze nemozem ist o dva metre dalej. Rozmyslal som nad zalozeni fotoklubu. Urcite niekto z vas ma s tymto skusenosti. Nechcem si prenajat drahy atelier ani nemienim platit mestu mastny prenajom za nejaku vacsiu cimru. Proste je nejaka moznost zalozit fotoklub a pritom nemat prievan v penazenke?
Dakujem za rady.
Chces zalozit fotoklub alebo hladas atelier za lacny peniaz. Lebo zalozit fotoklub neznamena implicitne aj ziskat priestor ...

Ale k otazke : fotoklub je spravidla OZ, takze sa zaklada v zmysle Obcianskeho zakonnika
 
kecal
2011-01-21 15:01:22+01
príspevok od: tomis.ales
Zdravim.
Uz ma nebavi tlacit sa doma s fotovybavou a fotit iba tvare, pretoze nemozem ist o dva metre dalej. Rozmyslal som nad zalozeni fotoklubu. Urcite niekto z vas ma s tymto skusenosti. Nechcem si prenajat drahy atelier ani nemienim platit mestu mastny prenajom za nejaku vacsiu cimru. Proste je nejaka moznost zalozit fotoklub a pritom nemat prievan v penazenke?
Dakujem za rady.
dva kroky:
- komunikácia s mestským úradom - odbok kultúry .. ak niečo ponúkneš niečo aj dostaneš, pokiaľ tam nesedí pako
- založ si občianske združenie ôfotoklub\"

a máš to, je to už len na tebe a členoch ako to bude fungovať.
 
Marcel Rebro
2011-01-21 15:02:40+01
http://www.minv.sk/?obcianske-zdruzenia

 
tomis.ales
2011-01-21 15:34:11+01
príspevok od: Marcel Rebro
Chces zalozit fotoklub alebo hladas atelier za lacny peniaz. Lebo zalozit fotoklub neznamena implicitne aj ziskat priestor ...

Ale k otazke : fotoklub je spravidla OZ, takze sa zaklada v zmysle Obcianskeho zakonnika
V podstate hladam atelier pod zamienkou fotoklubu,kde by som mohol fotit. Teda clenovia by sme urcite boli. Zopar kamosov sa najde, co fotia. Nase mesto ma 10000 obyvatelov aj s prilahlymi dedinami, takze urcite by sa tam nehrnulo desiatky nadsencov.
 
tomis.ales
2011-01-21 15:40:16+01
Dik za link.
 
Marcel Rebro
2011-01-21 15:40:59+01
príspevok od: tomis.ales
V podstate hladam atelier pod zamienkou fotoklubu,kde by som mohol fotit. Teda clenovia by sme urcite boli. Zopar kamosov sa najde, co fotia. Nase mesto ma 10000 obyvatelov aj s prilahlymi dedinami, takze urcite by sa tam nehrnulo desiatky nadsencov.
tak obavam sa ze v tomto ti zalozenie fotoklubu prilis nepomoze ... iba ze by si zohnal clena s volne pohodenym a nevyuzitym priestorom ... napr. ja taky mam ale zo ST to mas kusok od ruky
 
AnnoMally13
2011-01-21 15:43:07+01
príspevok od: tomis.ales
V podstate hladam atelier pod zamienkou fotoklubu,kde by som mohol fotit. Teda clenovia by sme urcite boli. Zopar kamosov sa najde, co fotia. Nase mesto ma 10000 obyvatelov aj s prilahlymi dedinami, takze urcite by sa tam nehrnulo desiatky nadsencov.
ideeeeeeeeem
 
Marcel Rebro
2011-01-21 15:48:04+01
Inak napad \"Zalozim si fotoklub s niekym kto ma atelier / miesto na fotenie\" mi pripomenul jeden stary ale jary :

- Pocuvaj, nemas zaujem o grupacik?
- Jasne ze mam. A koho uz mas?
- Nooo ... Teba a Tvoju zenu
 
tadzesi
2011-01-21 16:01:55+01
Zvlastna uvaha. Napis list na kraj, sudruhovia to mozno povolia. Len sa to musi volat Fotoklub priatelstva zo ZSSR...
 
lu_boss
2011-01-21 16:10:18+01
...zaloz fotoklub, nie je problem, so zalozenim fotolubu vznikne kopec organizacnej prace, takze Ti tazko zostane cas na fotenie. Problem vyrieseny
A celkom vazne, ateliery sa fotoklubom neprideluju, fotokluby si ich musia vybudovat same.
Ak chces ziskat cez fotoklub priestor, tak mala sanca je sposobom, ktory napisal kecal.
 
AnnoMally13
2011-01-21 16:15:32+01
alebo skus oslovit CVCcko..poklial im/deckam ponuknes nejake fotenie, pripadne vyuku, mohli by ti poskytnut priestor....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()