Hore
Fórum » Právna poradňa
 

zverejnenie fotografií na iných serveroch bez vedomia autora

Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-30 21:42:58+02
Ahojte
Chcel by som sa vás spýtať, resp. poradiť sa s Vami ohľadom zverejnenia fotografií na iných serveroch, bez súhlasu autora, ale s uverejnením mena..
Už ma to párkrát prekvapilo, či zaskočilo, že som si našiel svoju fotku na cudzích zahraničných serveroch, bez toho aby ma niekto oslovil a dal som súhlas, ale fakt je, že pod fotkami som bol zakaždým podpísaný, stiahli si to na 100 pro z mojich publikovaných na 1X alebo 500px.. takže neviem sa vysomáriť, či aj toto je poškodenie autorských práv, lebo na moju otázku mi nejako s odpoveďou "meškajú"
Ďakujem za radu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-30 21:56:40+02
Neries to, kym to nie je vyslovene likvidovanie tvojej zivnosti. Ak nechces aby ti niekto kradol fotky, tak ich nikam nedavaj. To jedine funguje. Aj tak nikdy neprehladas cely web, aby si vypatral svoje fotky. Alebo tam daj riadne hnusny megavelky vodoznak.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-30 22:08:21+02
príspevok od: Karol Srnec
Neries to, kym to nie je vyslovene likvidovanie tvojej zivnosti. Ak nechces aby ti niekto kradol fotky, tak ich nikam nedavaj. To jedine funguje. Aj tak nikdy neprehladas cely web, aby si vypatral svoje fotky. Alebo tam daj riadne hnusny megavelky vodoznak.
Vďaka Ti Karol za radu, fotkami sa neživím a ani neplánujem, je to pre mňa hoby a vášeň,len ma zaskočilo, po vygooglení párkrát,kde som fotku našiel, zaujíma ma, či môžu zverejniť fotku keď ma pod ňou podpíšu, či nie, ako je to právne, ale pre názornosť pošlem link, tento mi až tak nevadí, ale viacero iných aj hej...

http://www.smashingapps.com/2011/03/26/the-breathtaking-photos-of-spectacular-places-on-earth-earth-hour-special.html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-30 22:15:13+02
príspevok od: Peter Svoboda
Vďaka Ti Karol za radu, fotkami sa neživím a ani neplánujem, je to pre mňa hoby a vášeň,len ma zaskočilo, po vygooglení párkrát,kde som fotku našiel, zaujíma ma, či môžu zverejniť fotku keď ma pod ňou podpíšu, či nie, ako je to právne, ale pre názornosť pošlem link, tento mi až tak nevadí, ale viacero iných aj hej...

http://www.smashingapps.com/2011/03/26/the-breathtaking-photos-of-spectacular-places-on-earth-earth-hour-special.html
Mne tiez z fotiek urobili pozadia na telefon.
V takom pripade ako na linku ja s tym nemam problem. Stranky tohto typu su velmi oblubene, zbieraju kvalitny obsah z webu a upozornuju na to ostatnych.
 
Lissuin
2011-03-30 22:16:06+02
Podľa mňa pokiaľ je tam meno nemá zmysel to riešiť, tiež sa mi to už stalo
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-30 22:19:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Mne tiez z fotiek urobili pozadia na telefon.
V takom pripade ako na linku ja s tym nemam problem. Stranky tohto typu su velmi oblubene, zbieraju kvalitny obsah z webu a upozornuju na to ostatnych.
presne aj to sa mi stalo s ponukou na mobil, ale hádaj sa z brazílčanom...
Vďaka za čas a odpoveď
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-30 22:20:05+02
Osobne povazujem tento konkretny sposob "pozicania" ako poctu, ze sa moja fotografia dostala do nejakeho vyberu best of.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-30 22:22:14+02
príspevok od: Lissuin
Podľa mňa pokiaľ je tam meno nemá zmysel to riešiť, tiež sa mi to už stalo
ďakujem ti za názor, v niektorých prípadoch ma trochu štvalo umiestnenie fotky v rámci celkového kontextu ich stránky a to mne osobne vadilo, aj som párkrát písal, ale odpoveď žiadna...
 
Cyril
2011-03-30 22:27:04+02
Gratulujem Peter
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-30 22:33:31+02
príspevok od: Cyril
Gratulujem Peter
Ďakujem Cyril , ale skutočne by som chcel vedieť, čo môže jeden spraviť, ak Ti foto uverejnia napríklad v Bolívii, medzi povstaleckými fotkami, aj keď ťa síce podpíšu, ako vieš tomu zabrániť, či sa nedá vo veci nič robiť?..
 
ferofekete
2011-03-30 22:35:57+02
no neviem keby moja fotka bola medzi takymito asi by som bol rad.
 
Jerry C.
2011-03-30 22:48:53+02
príspevok od: Peter Svoboda
Ďakujem Cyril , ale skutočne by som chcel vedieť, čo môže jeden spraviť, ak Ti foto uverejnia napríklad v Bolívii, medzi povstaleckými fotkami, aj keď ťa síce podpíšu, ako vieš tomu zabrániť, či sa nedá vo veci nič robiť?..
je to smutné,že sa web okrem iného zneužíva aj na kradnutie obrázkov - mne ale napríklad ukradli veľkú časť firemnej webovej stránky .....
náhodou som natrafil na stránku s podobným odborom podnikania a ako pozerám tak pozerám - veď sú to naše obrázky !!! a čo nielen obrázky ale aj text !!!! a keď som si prečítal ,že si chlapík s názvom XY nevšimol ,že v texte nechal ešte aj názov mojej firmy ,tak to som sa už smiechu nezdržal
jedinou obranou je asi požívanie vodoznaku ,či nejakého podpisu včleneného do fotografie a úplne ju tak kaziaceho.
Apropos ,trochu Ti závidím ,dočkám sa aj raz toho,že mi budú fotky uverejňovať hocikde vo svete ?
 
ferofekete
2011-03-30 22:57:14+02
príspevok od: Jerry C.
je to smutné,že sa web okrem iného zneužíva aj na kradnutie obrázkov - mne ale napríklad ukradli veľkú časť firemnej webovej stránky .....
náhodou som natrafil na stránku s podobným odborom podnikania a ako pozerám tak pozerám - veď sú to naše obrázky !!! a čo nielen obrázky ale aj text !!!! a keď som si prečítal ,že si chlapík s názvom XY nevšimol ,že v texte nechal ešte aj názov mojej firmy ,tak to som sa už smiechu nezdržal
jedinou obranou je asi požívanie vodoznaku ,či nejakého podpisu včleneného do fotografie a úplne ju tak kaziaceho.
Apropos ,trochu Ti závidím ,dočkám sa aj raz toho,že mi budú fotky uverejňovať hocikde vo svete ?
HE HE ZREJME SA MUSIME ESTE VELA UCIT KYM BUDU NASE FOTKY UVEREJNOVAT PO SVETE. NO TO S TOU FIRMOU JE O INOM TO JE TROCHU PROBLEM ALE KED JE NA FOTKE LEN KRAJINKA JA SI MYSLIM ZE JE TO V PORIADKU A PETER BER TO AKO REKLAMU
 
dodo_bb
2011-03-31 00:05:04+02
Ber to ako reklamu a ber to ako fakt, že čo je na webe, to je zadarmo pre všetkých (ako napríklad photoshop
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()