Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotenie policajtov v sluzbe

pizvizdik
pizvizdik 2011-06-15 15:39:06+02
Ahoj ephotaci, rad by som sa s vami podelil o moju dnesnu skusenost o foteni policajtov, zdravotnikov alebo hasicov v sluzbe.
Po ceste domov som si vsimol dvoch policajtov zastavovat na krizovatke auta. Vystupil som z autobusu, a par metrov pred nimi som si urobil snimku, nemal som ziadny umysel ju ani zverejnovat ani nic, proste len tak, nakolko sa mi to zdal byt dobry zaber.
Nasledne hned po mne vystartoval jeden z nich, ze chce obciansky, preco som to urobil a podobne. Ked som mu s peknym tonom vysvetlil, ze to bolo len tak, a ze ziadny zakon neporusujem, okamzite na mna vystekol, ze zakon som udajne porusil, ked ich fotim. Popri opisovani udajov z mojho OP mi hovoril, ze ak sa chcem s nim o tom bavit, tak mozem pri sude (opisal si udaje na nejaky zdrap papiera). Ked mi podal OP, poslal ma prec, ze toto si on velmi dobre zapamata. S usmevom som ho pozdravil a odisiel som. Teraz lutujem, ze ma nenapadlo si cely rozhovor natacat alebo aspon nahravat.
Neviem, ci mal pan zly den v praci, alebo jednoducho nikoho dnes nechytili a chcel mat aspon jednu rybu v sieti, ale pokial viem, s tymto na sude nepochodi.
odvolavam sa na tento clanok a na clanky, ktore su vsade inde:
http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1221898
poprosim aj vase nazory, rad si ich precitam
 
brki
2012-01-31 14:01:07+01
príspevok od: seifi
všetci akosi napomáhame tomu, ako vyzerá a a v akom stave je naša malinkatá gubernia, a bola by radosť tu žiť; minule som tu okrajovo dotkol spoločenských tém - mladou dámou mi bolo povedané, že ona sa stará o seba a dianie v spoločnosti necháva bokom - áno je to recept na dlhovekosť ale za cenu, že sa prežije v takejto spoločnosti;
...a za podmienky, že takéto ľudstvo prežije...
 
jafotic
2012-01-31 15:39:40+01
Presne Policajt je verejny cinitel a teda podla zakona musi striepiet ked ho pri jeho praci niekt onataca nahrava kameruje... Jednoducho musi.. A odporucam mat pri sebe aj minimalne mobil a v pripade incidentu si t onatacat na video
 
timton
2012-02-01 00:32:04+01
ked policajt nema ciste svedomie tak ta bude nahanat...
http://korzar.sme.sk/c/6238459/policajti-prinutili-fotografa-vymazat-zabery.html
 
flash007
2012-02-01 00:59:40+01
Kludne si to treba oskusat , akurat prebiehaju akcie GORILA kde bude kopec policajtov , ja idem skusit v Piatok v Presove
 
jafotic
2012-02-01 07:53:41+01
v piatok ma byt cez den len asi -15°C cize nepredpokladam nejaky velky zaujem zo strany ludi a zaroben chcem apelovat na to aby si kazdy dal zalezat na spravne pouzite(presnos a pod.) svojej tecniky v takom silnom mraze
 
hugoba
2012-02-01 07:57:26+01
http://korzar.sme.sk/c/6238459/policajti-prinutili-fotografa-vymazat-zabery.html
tu mas podobny pripad aj vysvetlenim
 
flash007
2012-02-15 14:27:21+01
Tak mame tu predbezny vysledok :

http://pis.sk/diskusia/1516/policajti_na_ktorych_bolo_podane_trestne_oznamenie_milanom_ferencikom_zvazuju_podanie_trestneho_oznamenia_za_krive_obvinenie-/

Skutok sa nestal a policajti zvazuju podanie trestneho oznamenia na Milana za krive obvinenie. !!!!!
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-15 14:50:13+01
príspevok od: flash007
Tak mame tu predbezny vysledok :

http://pis.sk/diskusia/1516/policajti_na_ktorych_bolo_podane_trestne_oznamenie_milanom_ferencikom_zvazuju_podanie_trestneho_oznamenia_za_krive_obvinenie-/

Skutok sa nestal a policajti zvazuju podanie trestneho oznamenia na Milana za krive obvinenie. !!!!!
čo sa dá na to povedať? nič len držať hubu a krok a pokiaľ si niekde sam a su tam 2 policajti tak ta môžu vlastne obviniť z hocičoho. jednoducho náš milý slovakistan a jeho zákony

Ja ešte stále verím, že to boli len policajti čo potvrdzujú výnimku a väčšina ľudí má súdnosť a svedomie a správni ľudia sú aj medzi policajtmi.
 
flash007
2012-02-15 17:46:39+01
Mam viacero kamosov medzi organmi, tak isto ako to je vo vlade, kazdy nieje .. , ale ako som napisal do diskusie, ak by som sa ja dostal do obdobnej situacie, pouzijem audiovizualny zaznam z jednania veci, lebo inac sa zjavne na Slovensku NEDA !!!!!!!!
 
jafotic
2012-02-16 07:30:25+01
Tak ako som pisal vyssie: Hned ako ide k problemom vytahuj mobil a natacaj video

-co ti mozu potom? Nic... Ved treba trocha hybat mozgom, viete kolko videii poheguje po nete s policajtami ktori sa snazili o podobne hovadiny, neopravnene pokuty, vyhrazanie sa apod. a vsetko si doticny nahravali s mobilom v ruke.. Ved sa nebojte policia je tu pre nas nei mi pre nich a musi strepiet ked ich v praci neikto foti a nataca..

Len prosim Vas ziadne: Drzat hubu a krok.. To co je, kde sme, kto sme ???
 
cougar
2012-02-16 09:06:25+01
Nedá mi reagovať na tento príspevok... sám mám v rodine policajtov, takže mám, si myslím objektívnejší názor, pretože moje a ich názori sa vo veľkej miere líšia. Takže moja reakcia:
1. Určite by som netvrdil, že mám držať hubu a krok, je to blud.
2. Keď príde na problém s hliadkou a viem, že porušujú svoje právomoci, určite si treba opísať ich mená, ktoré majú na viditeľnom mieste , miesto a čas a sťažovať sa na inšpekciu MV SR, pretože majú rozpis, kde , kedy majú hliadkovať a určite by som si to nahral.
3. Pred súdom neobstojí tvrdenie dvoch hliadkujúcich polišov, pokiaľ nemajú ďalšieho svedka, pretože môže ísť o zaujatosť.
4. Pokiaľ viem, len v Anglicku, je zo zákona zakázané fotiť poilicajtov.
5. Pokiaľ mojim fotením nebránim vo výkone služby, tak mi môžu fúkať do trubky.
Takže nebojme sa policajtov a foťme, veď sme v ,, slobodnej" krajine či????????
 
carlos1234
2012-12-07 00:40:37+01
počujte mam takú otázočku našiel som na internete fotku svojho auta na všetkých autách je SPZ cenzurované a moja je vyditeľna môžem autora fotky zažalovať alebo aspoň trochu potrápiť alebo pýtať neakú náhradu. Môže vlastne niekto dávať také fotky na internet ???
 
samusko
2012-12-07 07:38:09+01
príspevok od: carlos1234
počujte mam takú otázočku našiel som na internete fotku svojho auta na všetkých autách je SPZ cenzurované a moja je vyditeľna môžem autora fotky zažalovať alebo aspoň trochu potrápiť alebo pýtať neakú náhradu. Môže vlastne niekto dávať také fotky na internet ???
a preco chces niekoho trapit ? mas nejake zvlastne pohnutky
 
rk.
2012-12-07 07:39:57+01
príspevok od: carlos1234
počujte mam takú otázočku našiel som na internete fotku svojho auta na všetkých autách je SPZ cenzurované a moja je vyditeľna môžem autora fotky zažalovať alebo aspoň trochu potrápiť alebo pýtať neakú náhradu. Môže vlastne niekto dávať také fotky na internet ???
potrapit, zazalovat, pytat nahradu ... a vznikla ti nejaka ujma? ... ina ako psychicka? co tak sa skusit s autorkou dohodnut, ze by tie fotky nahrala este raz a poriadne scenzurovane?
 
zuzana0464
2015-11-19 13:02:51+01
Natáčanie a fotenie policajtov pri výkone služby je legálne. Môžete si o tom viac prečítať napr. v tomto článku.
http://www.apadvokat.sk/clanky/je-legalne-natacat-policajta-na-kameru/
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()