Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotenie v Prahe so stativom - treba povolenie?

micklush
2011-07-26 15:46:29+02
Chystam sa s priatelkou do Prahy na predlzeny vikend a rad by som si aj hned pofotil architekturu. ked som tam bol naposledy {asi 10 rokov dozadu} mi niekto hovoril, ze ked chcem pouzivat v meste stativ, potrebujem na to povolenie z radnice, alebo podobne, pretoze to je zaberanie verejnej plochy. viete niekto nieco o tom, pripadne kde sa to vybavuje a kolko to stoji?
 
mathino
2011-07-26 15:57:53+02
Bol som tam minulý rok a na nič také som nenatrafil. Večer som veselo fotil z toho rozheglaného statívu a bolo to ok

 
Marcel Rebro
2011-07-26 15:58:43+02
príspevok od: micklush
Chystam sa s priatelkou do Prahy na predlzeny vikend a rad by som si aj hned pofotil architekturu. ked som tam bol naposledy {asi 10 rokov dozadu} mi niekto hovoril, ze ked chcem pouzivat v meste stativ, potrebujem na to povolenie z radnice, alebo podobne, pretoze to je zaberanie verejnej plochy. viete niekto nieco o tom, pripadne kde sa to vybavuje a kolko to stoji?
... za 100 EUR ti vystavim povolenie na Prahu aj Prcice ...
 
PaPi
2011-07-26 16:08:12+02
príspevok od: micklush
Chystam sa s priatelkou do Prahy na predlzeny vikend a rad by som si aj hned pofotil architekturu. ked som tam bol naposledy {asi 10 rokov dozadu} mi niekto hovoril, ze ked chcem pouzivat v meste stativ, potrebujem na to povolenie z radnice, alebo podobne, pretoze to je zaberanie verejnej plochy. viete niekto nieco o tom, pripadne kde sa to vybavuje a kolko to stoji?
Heh.. ja som o tom tiez pocul. Teraz som sa odtial vratil... ale vybabral som s nimi - ked odo mna chceli cashnut prachy poplatok - dal som im iba 1/3 nu - pouzival som monopod.
 
@photomaro
2011-07-26 16:08:45+02
bol som tam pred tyzdnom a pochybujem, ze tie hromady japoncov so stativmi mali nejake povolenia a len taka rada- ak chces fotit architekturu v prahe a nechces mat ludi ako na vianocnych trhoch, odporucam zacat fotit rano 5:00. o siestej uz nemas prazdne namestia- vtedy je tam kopec fotografov pre zmenu
 
Fatty
2011-07-26 16:09:50+02
pochybujem, že amatéra fotiaceho bežné pamiatky by nejako buzerovali

samozrejme, ak by si sa tam rozložil s profesionálnou výbavou a začal fotiť napr. modelku a asistenti by držali odrazné dosky atď., tak by to bola iná situácia
povolenia sa podla mňa vzťahujú len na profesionálne štáby ktoré tam fotia alebo točia pre TV.
 
micklush
2011-07-26 16:11:35+02
príspevok od: Marcel Rebro
... za 100 EUR ti vystavim povolenie na Prahu aj Prcice ...
staci mi len praha, lebo ideme cez valtice, alebo lednice, ale tam by som stativ potreboval jedine na podopieranie sa po degustaciach
takze das prahu za 50?
 
micklush
2011-07-26 16:14:45+02
príspevok od: PaPi
Heh.. ja som o tom tiez pocul. Teraz som sa odtial vratil... ale vybabral som s nimi - ked odo mna chceli cashnut prachy poplatok - dal som im iba 1/3 nu - pouzival som monopod.
cize ak vytiahnem iba jednu nohu, ktora sa bude dotykat zeme, je to to ako monopod a mam to za 1/3 ceny? pripadne tu 1 nohu si prevleciem popod tricko a nohavice a tym padom nebudem zaberat o nic viac miesta, ako keby tam len tak stojim, no nie?
 
micklush
2011-07-26 16:15:40+02
príspevok od: mathino
Bol som tam minulý rok a na nič také som nenatrafil. Večer som veselo fotil z toho rozheglaného statívu a bolo to ok

a skusal si aj cez den, alebo len vecer?
 
mathino
2011-07-26 16:20:29+02
príspevok od: micklush
a skusal si aj cez den, alebo len vecer?
Aj cez deň aj večer
 
micklush
2011-07-26 16:25:34+02
dakujem za doterajsie odpovede a rady a ak ste mali niekto negativne skusenosti dajte vediet
 
imtman
2011-07-26 16:33:10+02
príspevok od: micklush
dakujem za doterajsie odpovede a rady a ak ste mali niekto negativne skusenosti dajte vediet
ked sa vratis tiez daj vediet ako si dopadol. ja tam idem na vylet v septembri
 
micklush
2011-07-26 16:40:32+02
príspevok od: imtman
ked sa vratis tiez daj vediet ako si dopadol. ja tam idem na vylet v septembri
obavam sa ze zas vyhra lenivost a nebude sa mi chciet cele dni vlacit ten tazky stativ so sebou. (055XPROB)
...uvidime...
 
imtman
2011-07-26 16:52:37+02
príspevok od: micklush
obavam sa ze zas vyhra lenivost a nebude sa mi chciet cele dni vlacit ten tazky stativ so sebou. (055XPROB)
...uvidime...
vidis. ja mam moj "turisticky" ale neznicitelny hama star
 
PaPi
2011-07-26 17:14:20+02
príspevok od: micklush
cize ak vytiahnem iba jednu nohu, ktora sa bude dotykat zeme, je to to ako monopod a mam to za 1/3 ceny? pripadne tu 1 nohu si prevleciem popod tricko a nohavice a tym padom nebudem zaberat o nic viac miesta, ako keby tam len tak stojim, no nie?
Spravne... Ale vazne.. takuto blbost som este nepocul
 
bear
- moderator
2012-06-21 16:06:53+02
chysta sa protest
 
iwko
2012-06-21 16:30:10+02
Práve sa to tu rozoberá v médiách. Ak chceš fotiť komerčne, potrebuješ povolenie od správcu pamiatky a to nemusí byť zadarmo. Problémy robí ochranka na Karlovom moste, ktorá ak ťa zbadá s rozloženým statívom, tak ťa automaticky považujú za komerčného fotografa a chcú od teba povolenie. Ak ho nemáš, musíš sa pratať. Musíš byť dostatočne rýchly alebo prísť zavčasu ráno, alebo byť silnejší, ako oni, alebo vás musí byť viac
Inak som tam tento rok fotil niekoľkokrát aj so statívom a problémy neboli. Asi to bude nejaká novinka.
 
mirosz
2012-06-21 16:39:15+02
príspevok od: iwko
Práve sa to tu rozoberá v médiách. Ak chceš fotiť komerčne, potrebuješ povolenie od správcu pamiatky a to nemusí byť zadarmo. Problémy robí ochranka na Karlovom moste, ktorá ak ťa zbadá s rozloženým statívom, tak ťa automaticky považujú za komerčného fotografa a chcú od teba povolenie. Ak ho nemáš, musíš sa pratať. Musíš byť dostatočne rýchly alebo prísť zavčasu ráno, alebo byť silnejší, ako oni, alebo vás musí byť viac
Inak som tam tento rok fotil niekoľkokrát aj so statívom a problémy neboli. Asi to bude nejaká novinka.
Mam pocit ze to tu bolo rozoberane a bol niekde link na oficial vyjadrenie čáva z magistratu, ktory toto potvrdil. Pre sukromne ucely netreba nic platit ani vybavovat. Problem bude asi nejakej gume vysvetlit ze nefoti clovek na komercne ucely. Cavo z magistratu odporucal mat pri sebe vytlacene to jeho vyjadrenie.
 
mirosz
2012-06-21 16:56:46+02
Presne to som myslel, diky.
http://blog.rkutej.com/?p=303
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()