Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotenie v Prahe so stativom - treba povolenie?

micklush
micklush 2011-07-26 15:46:29+02
Chystam sa s priatelkou do Prahy na predlzeny vikend a rad by som si aj hned pofotil architekturu. ked som tam bol naposledy {asi 10 rokov dozadu} mi niekto hovoril, ze ked chcem pouzivat v meste stativ, potrebujem na to povolenie z radnice, alebo podobne, pretoze to je zaberanie verejnej plochy. viete niekto nieco o tom, pripadne kde sa to vybavuje a kolko to stoji?
 
youreye
2012-06-22 15:20:57+02
okolo 12:35 minuty
 
Duge
2012-06-22 16:11:28+02
príspevok od: youreye
Velmo zaujimave rozpravanie o podobnej teme teda copyrighte je na DTownTV epizoda 114:
http://www.youtube.com/watch?v=3zHF7Odob_4
Mrknem na to, díky. Pozeral som na rôzne copyright urady, zvláštne.... Ale asi to má zmysel. Otázka je, ako to je napr s umeleckou fotografiou, kde umelec vyfotí jednu zo sérií fotiek, ktoré v kontexte dávajú dielo - treba 3 fotky. Zverjní to vo svojej galérii na webe. Niekto ten nápad prevezme a nafotí to sám. Nieje to kópia fotky, ale nápadu... ??
 
youreye
2012-06-22 18:07:08+02
príspevok od: Duge
Mrknem na to, díky. Pozeral som na rôzne copyright urady, zvláštne.... Ale asi to má zmysel. Otázka je, ako to je napr s umeleckou fotografiou, kde umelec vyfotí jednu zo sérií fotiek, ktoré v kontexte dávajú dielo - treba 3 fotky. Zverjní to vo svojej galérii na webe. Niekto ten nápad prevezme a nafotí to sám. Nieje to kópia fotky, ale nápadu... ??
to urcite nie. Co vyhofis ty, to je je tvoje dielo bodka. Dokonca aj keby si fotil nejaku vec na ktoru je nejaky copyright a odfotis to z "bezneho uhla" bez nejake extra vlastnej tvorivosti tak ta vlastne nemozu za to zalovat lebo v to nieje "umelecky pretvorene" ale len "bezne" zobrazene. Je to velmi komplikovana tema a vobec neviem ako sa pravne chranit tu na slovensku resp. v europe. Americani maju vsetko inak a daju sa tam niekedy vytlct pekne prachy ak to mas zaevidovane na tom copyright "urade" Tu nemas sancu a nikde nieje zakotvene co mozes a co nie.
 
Aspect_Ratio
2012-06-23 10:11:37+02
príspevok od: Cook
http://www.metro.cz/fotka-na-karlove-moste-vas-muze-prijit-draho-na-facebook-nepatri-pww-/co-se-deje.aspx?c=A120615_142149_co-se-deje_ava
ach jaj, na zaciatku kazdeho leta (minimalne) sa vytiahne takato blbost,

ludia to maju radi ...

po prahe beham so stativom uz nejaky ten rok, JJ, zastavili ma i policajti ale skor kvoli tomu ze sa im nepozdavala "obskurna camera" JJ, vyletel na mna aj SBS-kar ktory musel niekomu dokazovat ze je dolezity JJ, na akomkolvek nastupisty by si nemal fotit zo stativu, JJ do supermarketu by si nemal vlastne brat telefon lebo je v nom fotoaparat a do severnej korei zas sklo dlhsie ako 300mm , ze ja vlastne ragujem na viacerych portaloch sa tato "prag urban legend" pravidelne objavuje, preco? lebo si ludia mozu zanadavat a treba predsa tvorit aspon nejaky obsah ...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()