Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Zriadenie fotoateliéru/prevádzkárne - možnosti

foto90
2011-10-27 19:25:07+02
Zdravím Vás,

mám takýto problém: V budove, kde sú už iné prevádzky, si chcem otvoriť fotoateliér - prevažne portrétna a produktová fotografia (s možnosťou fotenia aj v exteriéri alebo u zákazníka a podobne, teda aj väčšie portréty zaberajúce viac času na jedného klienta než napr. foto na preukaz) a na prijímanie objednávok a odovzdávanie fotografií, albumov atď. To celé na živnosť a tu sú otázky:
1. Musím mať verejné otváranie hodiny, ak by som pracoval iba na objednávky (napr. klub športovcov sa bude po portrétovať asi v jeden deň a skôr sa ja prispôsobím než všetci mne)? Išlo by v takom prípade o prevádzkáreň?
2. Ak by som spočiatku mal otváracie hodiny jeden alebo dva dni v týždni povedzme po šesť hodín alebo jeden deň osem, ako zlegalizujem ak treba fotografovanie mimo týchto hodín na individuálnu objednávku - fotenie môže trvať hodinu na jednu klientku a ďalšia by čakala taký nevyužiteľný čas zbytočne a navyše tá "session" môže obsahovať fotenie v parku, domácnosti či inej budove apod., čo je nebezpečné z hľadiska kontroly prevádzkových hodín)? Ateliér mám blízko bytu a nemám problém dostať sa na miesto prakticky ihneď.
3. Potrebujem k ("suchému" - bez minilabu) fotoateliéru vyjadrenie hygienikov vopred či následne ak vôbec?
4. Musím mať v ateliéri samostatný hasiaci prístroj, keď prístroj pre celú budovu je v miestnosti vedľa a ak zrejme áno, aká musí byť jeho kapacita na asi 20 metrov štvorcových (viem, že je to na hrane s tou plochou, ale bude to asi toľko, ešte to zmeriam)?
5. Aké ďalšie náležitosit sú potrebné? Sú predpisy o vedení elektrických káblov výhradne pod lištami alebo niečo také? Treba mať spracovaný postup čistenia ateliéru v písomnej forme?

Ľutujem, že nejde o fotografické otázky v užšom zmysle a srdečne všetkým ďakujem za kvalifikovanú odpoveď.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()