Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Reklamácia tovaru kúpeného z inzerátu

mAxL
mAxL 2011-10-29 21:10:25+02
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
 
mAxL
2011-10-31 19:57:10+01
príspevok od: WildSammy
skus si vycistit kontakty na objektive a vo fotaku izopropylom alebo technickym liehom ked nie tym, tak borovickou a potom vyskusaj, ci sa to neopravilo.. pozri nahodou, ci nemas blesk manualne zazoomovany a ked nie a objektiv ma zaruku, posli ho do Tamronu na opravu..
nepomohlo...a ešte ma aj poriadne bolí hlava....
 
markato1
2011-10-31 21:24:29+01
jajaj..aj mna by hlava bolela z cistenia borovickou
 
garyfisher
2011-10-31 21:37:23+01
príspevok od: markato1
jajaj..aj mna by hlava bolela z cistenia borovickou
rodinne balenie ...

 
lukas318
2011-10-31 21:41:45+01
skor je to shit objektiv, kup origo canon alebo nikon a taky problem nebude, ja som mal raz tamron a najradsej by som ho bol hodil stenu
 
garyfisher
2011-10-31 21:48:22+01
príspevok od: lukas318
skor je to shit objektiv, kup origo canon alebo nikon a taky problem nebude, ja som mal raz tamron a najradsej by som ho bol hodil stenu
na sony mu to velmi pomoze
 
Paulie
2011-10-31 21:57:17+01
príspevok od: lukas318
skor je to shit objektiv, kup origo canon alebo nikon a taky problem nebude, ja som mal raz tamron a najradsej by som ho bol hodil stenu
dobrá rada nad zlato
 
mAxL
2011-11-01 07:44:44+01
príspevok od: lukas318
skor je to shit objektiv, kup origo canon alebo nikon a taky problem nebude, ja som mal raz tamron a najradsej by som ho bol hodil stenu
Wow... Preco som sa ta ja na radu nespytal, ked som ho kupoval.... No nic, kazdy sa uci na svojich chybach
 
landov
2011-11-01 08:28:35+01
príspevok od: lukas318
skor je to shit objektiv, kup origo canon alebo nikon a taky problem nebude, ja som mal raz tamron a najradsej by som ho bol hodil stenu
poculi sme slovo profesionala Kupa z druhej ruky bez vyskusania prinasa rizika...a je uplne jedno ci je to original objektiv alebo Tamron alebo hocico ine. Sam mam skla Nikon aj Tamron aj Tokina (kupovane nove) a ani na jeden nemozem povedat kriveho slova.
 
WildSammy
2011-11-01 17:16:46+01
príspevok od: mAxL
Wow... Preco som sa ta ja na radu nespytal, ked som ho kupoval.... No nic, kazdy sa uci na svojich chybach
a nema ten objektiv uz ani zaruku? inac ak stlacis info na fotaku mal by ti ukazat aktualnu ohniskovu vzdialenost.. pozri, ci ti ju naozaj neukazuje.. inac ak sa jedna len chybu na kontaktoch v objektive, tak oprava by nebola draha.. skus www.matunak.sk alebo www.booft.eu ak je to uz mimo zaruky
 
mAxL
2011-11-01 18:49:14+01
Páni na 100% je chyba v objektive, tak nedávajte mi prosím návody, ako zistiť čo som spravil zle. Chcel som radu - právnu radu ak by to bolo možné. Chcem sa predávajúcemu trocha povyhrážať, no keď neviem o aký paragraf sa mám oprieť tak asi neuspejem...
 
landov
2011-11-01 18:54:21+01
príspevok od: mAxL
Páni na 100% je chyba v objektive, tak nedávajte mi prosím návody, ako zistiť čo som spravil zle. Chcel som radu - právnu radu ak by to bolo možné. Chcem sa predávajúcemu trocha povyhrážať, no keď neviem o aký paragraf sa mám oprieť tak asi neuspejem...
A aku pravnu radu chces? Je to tvrdenie proti tvrdeniu, takze sorry, ale pokial predavajuci z vlastnej vole neuzna Tvoje naroky, tak mas jednoducho smolu !
 
denySK
2011-11-01 18:58:01+01
mal som podobny problem, velmi laccno som kupim sigmu 50 2.8 macro udajne v 100percentnom stave. ked mi vsak prisiel, af takmer nefungoval a zliezala z neho farba...po kontaktovani predajcu mi zdelil, ze jemu af isiel a k zliezajucej farbe len tolko ze co som cakal za tak male peniaze... co som urobil? predal som ho dalej za vyssiu ako nakupnu cenu tak som este zarobil...viem, svinstvo, ale kupujuci sa mi vobec nestazoval....vsetko zle je na nieco dobre
 
WildSammy
2011-11-02 00:02:37+01
príspevok od: mAxL
Páni na 100% je chyba v objektive, tak nedávajte mi prosím návody, ako zistiť čo som spravil zle. Chcel som radu - právnu radu ak by to bolo možné. Chcem sa predávajúcemu trocha povyhrážať, no keď neviem o aký paragraf sa mám oprieť tak asi neuspejem...
v objektive su take ploche kovove kontakty, ktore musia mat kontakt s cipom v objektive.. asi ho nemaju.. da sa to opravit.. teda ak si ho nechas ak nie, tak neries treba sa riadit podla obcianskeho zakonniku.. predavajuci zodpoveda sa skryte chyby, pokial na ne neupozornil..
 
mAxL
2011-12-10 18:21:23+01
Tak teda na slovenské právo sa môžem z vysoka....asi viete čo. Pustil som sa teda do rozoberania objektívu. Záver - ten dobrák odstrihol flex na strane snímania ohniskovej vzdialenosti (dôvod mi je v skutku neznámy). To by som ešte vedel zohnať do tých 10€, no chýba aj ten zránik, ktorý po tom behá a spája kontakty. Nevie niekto ako sa to môže volať po anglicky? Prípadne kde by som to v našej rodnej zemi zohnal?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-12-10 19:04:49+01
príspevok od: mAxL
Tak teda na slovenské právo sa môžem z vysoka....asi viete čo. Pustil som sa teda do rozoberania objektívu. Záver - ten dobrák odstrihol flex na strane snímania ohniskovej vzdialenosti (dôvod mi je v skutku neznámy). To by som ešte vedel zohnať do tých 10€, no chýba aj ten zránik, ktorý po tom behá a spája kontakty. Nevie niekto ako sa to môže volať po anglicky? Prípadne kde by som to v našej rodnej zemi zohnal?
Nejde o právo, ale o to, že si si jednoducho neoveril plnú funkčnosť. Ak je pravda to, čo tvrdí, teda že on taký problém nemal, tak by som postupoval rovnako ako on. Ak by som o chybe vedel, tak by som na ňu upozornil, ale ak niečo kupuješ cez inzerát a nespravíš zmluvu, tak ťažko má predajca nejakú povinnosť, je vôbec scestné používať slovo "reklamácia". Nemáš dočinenia s podnikateľom, či firmou, ale jednoducho si sa s niekym dohodol na tom, že ty mu dáš peniaze a on ti dá tú vec. Bola by jeho dobrá vôľa, ak by ti ho zobral späť, ale nemyslím si, že niečo viac.

 
Daniel.U
2011-12-10 19:15:22+01
ja tu nevidim ani relevantne dokazovanie. Ze tam niekto nieco odcvakol musi potvrdit autorizovana osoba, nestaci to otvorit. A predavajuci to nemusel urobit, mozno ani nevedel co ma doma a predal to. Keby bola co i len jednoducha zmluva, kde by bolo napisane kto od koho kupuje, co, za kolko a v akom stave, tak by to bolo ine. Najjednoduchsie by bolo tam ist a rozbit mu hubu. Ja by som si nedovolil predat nieco poskodene a zatajit to. Ine je predat napriklad objektiv, ktory vykazuje silny FF alebo BF na mojom tele. Ked ho tak vyrobca prezentuje, tak ja nebudem vypravat nieco ine. Tu mas vyskusaj si a hotovo.
 
zolooo
2022-02-27 17:30:30+01
Pozor na inzerujúceho na BAZOSi - Tibor Berecz, Topoľčany, 0915 783 370, brcelo559@gmail.com

Kúpil som Sony A65 - v inzeráte stálo: super zachovalý, ako nový, uzávierka má do 10000 cyklov. Skutočnosť - fotoaparát za zenitom, cez 41000 cyklov uzávierky (viac ako 4x), fotoaparát nesprávne exponuje. Ta bacha...a zacitujem z jeho odpovedi:

..." aparát. Je v poriadku. Vaše experimenty ma bohužiaľ nezaujímajú. O záruke sme sa nebavili. Pri notmálnom používaní aparát isto fonguje....Prosím ak chcete odrátte sa na súdy. A mňa už prosím nekontaktujte....TU UŽ PRIZNÁVA FARBU: ....40 tis. Exp. je šrvrtinové opotrebenie uzávierky"...

Prajem pekné svetlo všetkým
 
tadialmilo2
2022-03-01 18:42:47+01
príspevok od: zolooo
Pozor na inzerujúceho na BAZOSi - Tibor Berecz, Topoľčany, 0915 783 370, brcelo559@gmail.com

Kúpil som Sony A65 - v inzeráte stálo: super zachovalý, ako nový, uzávierka má do 10000 cyklov. Skutočnosť - fotoaparát za zenitom, cez 41000 cyklov uzávierky (viac ako 4x), fotoaparát nesprávne exponuje. Ta bacha...a zacitujem z jeho odpovedi:

..." aparát. Je v poriadku. Vaše experimenty ma bohužiaľ nezaujímajú. O záruke sme sa nebavili. Pri notmálnom používaní aparát isto fonguje....Prosím ak chcete odrátte sa na súdy. A mňa už prosím nekontaktujte....TU UŽ PRIZNÁVA FARBU: ....40 tis. Exp. je šrvrtinové opotrebenie uzávierky"...

Prajem pekné svetlo všetkým
Tak,tak pozor,je to špekulant a podvodník.
 
krispin.pucinko
2022-03-02 15:50:50+01
príspevok od: zolooo
Pozor na inzerujúceho na BAZOSi - Tibor Berecz, Topoľčany, 0915 783 370, brcelo559@gmail.com

Kúpil som Sony A65 - v inzeráte stálo: super zachovalý, ako nový, uzávierka má do 10000 cyklov. Skutočnosť - fotoaparát za zenitom, cez 41000 cyklov uzávierky (viac ako 4x), fotoaparát nesprávne exponuje. Ta bacha...a zacitujem z jeho odpovedi:

..." aparát. Je v poriadku. Vaše experimenty ma bohužiaľ nezaujímajú. O záruke sme sa nebavili. Pri notmálnom používaní aparát isto fonguje....Prosím ak chcete odrátte sa na súdy. A mňa už prosím nekontaktujte....TU UŽ PRIZNÁVA FARBU: ....40 tis. Exp. je šrvrtinové opotrebenie uzávierky"...

Prajem pekné svetlo všetkým
Chod s tym na policiu. Skoda nad 226 eur je to trestny cin podvodu a nizsia skoda je priestupok proti majetku.

Ak mas pismne od neho presne info co ti mal poslat a poslal iny kus/tovar, tak bude rieseny. Ak ste sa dohodli na tom, ze ti preda kus s 10tisic cyklami tak taky by ti mal poslat. To, ze taky doma nema je jeho problem.
 
zolooo
2022-03-03 12:40:12+01
Ďakujem za vaše názory a reakcie.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()