Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Náklady pri fotení na živnosť

JA01
2012-05-11 13:56:25+02
Zdravím, nájde sa tu niekto kto fotí na živnosť a vedel by mi poradiť ako je to s objektívmi....či môžu ísť do nákladov?
 
Marcel Rebro
2012-05-11 14:10:32+02
príspevok od: JA01
Zdravím, nájde sa tu niekto kto fotí na živnosť a vedel by mi poradiť ako je to s objektívmi....či môžu ísť do nákladov?
Môžu ale len po vlastných. Späť len s povolením DI, DÚ a SOI.
 
lu_boss
2012-05-11 14:13:41+02
... je tu taxikar na zivnost ? Nevies ako je to to s autom ? Ci moze ist do nakladov ?

Teraz vazne: vsetko co preukazatelne sluzi na zabezpecenie a udrzanie prijmu na zaklade zivnostenskeho opravnenia je danovo uznatelnym vydavkom - v topmto pripade dokonca aj blesk
PS: nemam zivnost na fotograficke sluzby, ale hadam som mohol odpovedat
 
Marcel Rebro
2012-05-11 14:17:04+02
príspevok od: lu_boss
... je tu taxikar na zivnost ? Nevies ako je to to s autom ? Ci moze ist do nakladov ?

Teraz vazne: vsetko co preukazatelne sluzi na zabezpecenie a udrzanie prijmu na zaklade zivnostenskeho opravnenia je danovo uznatelnym vydavkom - v topmto pripade dokonca aj blesk
PS: nemam zivnost na fotograficke sluzby, ale hadam som mohol odpovedat
A co ak chce fotit za Vatikansku menu?
 
lubco
2012-05-11 14:54:23+02
príspevok od: JA01
Zdravím, nájde sa tu niekto kto fotí na živnosť a vedel by mi poradiť ako je to s objektívmi....či môžu ísť do nákladov?
Ak si budeš viesť jednoduché účtovníctvo, daj do nákladov všetko čo vieš obkecať daňovákom, že si to k tej činnosti potreboval. Aj susedov počítač....
 
lubco
2012-05-11 14:58:51+02
a ešte všetko čo už máš (staré, nové), nech ti mama, brat, sestra popredáva... od mobilu, cez foťák, objektívy, PC až po stôl, stoličku....
 
Marcel Rebro
2012-05-11 15:08:37+02
príspevok od: lubco
Ak si budeš viesť jednoduché účtovníctvo, daj do nákladov všetko čo vieš obkecať daňovákom, že si to k tej činnosti potreboval. Aj susedov počítač....
Aky ma suvis typ uctovnictva (JU, PU) s uznatelnostou nakladovej polozky?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-05-11 15:23:39+02
príspevok od: lubco
a ešte všetko čo už máš (staré, nové), nech ti mama, brat, sestra popredáva... od mobilu, cez foťák, objektívy, PC až po stôl, stoličku....
Dobrá rada... Ešte doplním, že nie všetko naraz - každoročne niečo, podľa vykázaného zisku...
 
lubco
2012-05-11 15:24:58+02
príspevok od: Marcel Rebro
Aky ma suvis typ uctovnictva (JU, PU) s uznatelnostou nakladovej polozky?
Ja viem, ale myslel som to tak že keď si bude viesť iba daňovú evidenciu tak si tam dá prd (náklad iba paušál)... PU určite nebude používať.. a čo nám zostáva? Preto som to tak hneď konkretizoval.
 
lubco
2012-05-11 15:29:40+02
príspevok od: Stratený Stano
Dobrá rada... Ešte doplním, že nie všetko naraz - každoročne niečo, podľa vykázaného zisku...
jasné... a tie mobily ešte vedia padať na zem a treba druhý a tretí .. alebo by človek neveril ako sa v dnešnej dobe kazia tlačiarne.
Nerobím si srandu a ani neodrbávam, myslím to vážne! Noazaj je to tak...
 
lu_boss
2012-05-11 20:35:16+02
príspevok od: Marcel Rebro
A co ak chce fotit za Vatikansku menu?
... ak by ma chciel odviezt papamobilom, tak by som povedal, ze panboh zaplat
 
velecky
2012-05-11 20:58:49+02
príspevok od: JA01
Zdravím, nájde sa tu niekto kto fotí na živnosť a vedel by mi poradiť ako je to s objektívmi....či môžu ísť do nákladov?
máš dve možnosti, buď pôjdeš na preukázane vynaložené náklady - to si musíš viesť účtovníctvo a daňový základ si môžeš znížiť o výdavky, ktoré Ti slúžia na udržanie a dosiahnutie zisku (presnú formuláciu si nepamätám, ale áno, sú to všteky tie bločky z obchodov). Druhá možnosť je viesť si len jednoduchú evidenciu príjmov a výdavkov a uplatňovať si paušálne výdavky vo výške 40 % príjmov. Rozhoduješ sa auž vtedy, keď vypĺňaš daňové priznanie (teda pri tohtoročných príjmoch / výdavkoch až v marci 2013. Takže odkladaj si bločky a v marci zváž, či je to viac ako 40 % Tvojich príjmov, aby sa Ti oplatilo ísť na skutočné výdavky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()