Hore
Fórum » Samsung fórum
 

Nikon kupuje NX diviziu Samsungu

z80
2015-12-02 13:56:19+01
Zatial iba rummor, ale ak sa potvrdi na trhu to bude vyzerat zaujimavo.
Vraj uz NX2, ktora ma byt vydana v januari ma byt pod znackou Nikon.
http://www.mirrorlessrumors.com/hot-rumor-nikon-bought-samsung-nx-mirrorless-tech/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-02 14:30:57+01
Nevadi mi prevziatie Samsung foto divizie Nikonom. Sony to spravila s Minoltou. Aspon zachovala dedicstvo a pokracuje v nom. Vadilo by mi ale, ak by prvy poriadny CSC Nikon bol vlastne rebrandovany Samsung. Ked uz Nikon na nas pokrocilejsich tolko kaslal, bol by to riadny podraz. Chceme nieco s dusou Nikonu, inspirovane desatrociami slavnych filmovych Nikonov.
 
netmouse
2015-12-02 15:22:50+01
príspevok od: Karol Srnec
Nevadi mi prevziatie Samsung foto divizie Nikonom. Sony to spravila s Minoltou. Aspon zachovala dedicstvo a pokracuje v nom. Vadilo by mi ale, ak by prvy poriadny CSC Nikon bol vlastne rebrandovany Samsung. Ked uz Nikon na nas pokrocilejsich tolko kaslal, bol by to riadny podraz. Chceme nieco s dusou Nikonu, inspirovane desatrociami slavnych filmovych Nikonov.
na to si asi budeme musiet pockat, ono to prevzatie je asi hlavne kvoli patentom ... takze prve asi budu rebrandovane samsungy a az dalsimi modelmi sa ukazu. nikon svoj Know-how ma na to aby prisiel s niecim svojim, len si budeme musiet trocha pockat
 
z80
2015-12-02 16:00:13+01
príspevok od: Karol Srnec
Nevadi mi prevziatie Samsung foto divizie Nikonom. Sony to spravila s Minoltou. Aspon zachovala dedicstvo a pokracuje v nom. Vadilo by mi ale, ak by prvy poriadny CSC Nikon bol vlastne rebrandovany Samsung. Ked uz Nikon na nas pokrocilejsich tolko kaslal, bol by to riadny podraz. Chceme nieco s dusou Nikonu, inspirovane desatrociami slavnych filmovych Nikonov.
Prave naopak, ak by bol ten model bol zalozeny na vylepsenej NX1 tak by to v oblasti mirrorless bola jednoznacne spicka. NX1 ma jeden z najlepsich senzorov v DX triede (spolu so senzorom v D7100 su na spicke ), ma vynikajuce ostrenie v ramci CSC, podpora videa je tiez na spicke triedy. Ak sa bude dodavat s konvertorom, umoznujucim automaticke ostrenie s Nikon sklami, tak sa vyriesi jedna z nevyhod NX systemu a to nedostatok hlavne dlhsich objektivov a zaroven sa odstrani ten najvacsi problem NX systemu, ktory brzdil jeho dalsi rozvoj - Samsung nie je vnimany ako "foto" znacka.
Pre nostalgikov, trvajucich na "dusi" filmoveho Nikonu, je tu predsa Nikon Df
 
blahoslav J B Art
2015-12-02 17:40:13+01
podla rumorov to Nikon kupil preto, aby to nekupil niekto iny ... a potom pojdu CSC Niksungy do stratena ... predsa si nebudu podkopavat vlastny uspesny biznis so zrkadlovkami ... ved keby chceli, svoj poriadny CSC system uz davno maju
 
om1ci
2015-12-02 18:18:19+01
.... a možno je všetko úplne naopak...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-02 18:20:03+01
príspevok od: z80
Prave naopak, ak by bol ten model bol zalozeny na vylepsenej NX1 tak by to v oblasti mirrorless bola jednoznacne spicka. NX1 ma jeden z najlepsich senzorov v DX triede (spolu so senzorom v D7100 su na spicke ), ma vynikajuce ostrenie v ramci CSC, podpora videa je tiez na spicke triedy. Ak sa bude dodavat s konvertorom, umoznujucim automaticke ostrenie s Nikon sklami, tak sa vyriesi jedna z nevyhod NX systemu a to nedostatok hlavne dlhsich objektivov a zaroven sa odstrani ten najvacsi problem NX systemu, ktory brzdil jeho dalsi rozvoj - Samsung nie je vnimany ako "foto" znacka.
Pre nostalgikov, trvajucich na "dusi" filmoveho Nikonu, je tu predsa Nikon Df
Creva mi neprekazaju, chcem ale fotak co vyzera ako Nikon, nie ze je len na nom zname logo.
 
z80
2015-12-02 19:08:02+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla rumorov to Nikon kupil preto, aby to nekupil niekto iny ... a potom pojdu CSC Niksungy do stratena ... predsa si nebudu podkopavat vlastny uspesny biznis so zrkadlovkami ... ved keby chceli, svoj poriadny CSC system uz davno maju
Teoreticky by mohli vyrabat FF zrkadlovky a v APS-C by mali CSC.
 
z80
2015-12-02 19:10:05+01
príspevok od: Karol Srnec
Creva mi neprekazaju, chcem ale fotak co vyzera ako Nikon, nie ze je len na nom zname logo.
Zmenit tvar "skrine" je ten najmensi problem. Dalsi model uz moze kludne vyzerat ako Nikon. Pre teba mozno logo nie je dolezite, ale bohuzial pre vela ludi ano a aj logo rozhoduje o tom, ci produkt na trhu uspeje alebo nie.
 
JohnNewton
2015-12-02 19:54:29+01
Canon sa snažil o Sigmu, tá odmietla, dúfam že vydrží
 
anton julény
2015-12-02 19:58:59+01
príspevok od: Karol Srnec
Creva mi neprekazaju, chcem ale fotak co vyzera ako Nikon, nie ze je len na nom zname logo.
trocha v rozpore s tým, čo hovoríš inde: Hlavnou podstatou fotografie je, ze fotografii je to úplne jedno, tak potom ti môže byť jedno, aj ako vyzerá to, čím fotíš.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-02 21:39:34+01
príspevok od: anton julény
trocha v rozpore s tým, čo hovoríš inde: Hlavnou podstatou fotografie je, ze fotografii je to úplne jedno, tak potom ti môže byť jedno, aj ako vyzerá to, čím fotíš.
Myslim, ze kazdy fotograf ma k technike vztah. Je to nastroj jeho tvorby. Ja som navyse vystudovany konstrukter, teda technicky typ. Musim priznat, ze skor ma zaujali fotaky ako krasne navrhnute zariadenia, ako prostriedok na fotografovanie (cca 30 rokov dozadu). No a tej fotografii je to samozrejme uplne fuk.
 
Jozef Macák
2015-12-03 06:42:09+01
na nikonrumors je pekne zhrnutie preco je tento rumor hovadina:
http://nikonrumors.com/2015/12/02/10-reasons-why-nikon-acquiring-samsungs-camera-business-doesnt-make-any-sense.aspx/#more-99691

jediny kto by na tomto "obchode" nieco ziskal su ludia ktori maju investovane do NX systemu, tych je mi trochen luto...
 
z80
2015-12-03 07:25:10+01
príspevok od: Jozef Macák
na nikonrumors je pekne zhrnutie preco je tento rumor hovadina:
http://nikonrumors.com/2015/12/02/10-reasons-why-nikon-acquiring-samsungs-camera-business-doesnt-make-any-sense.aspx/#more-99691

jediny kto by na tomto "obchode" nieco ziskal su ludia ktori maju investovane do NX systemu, tych je mi trochen luto...
Prave naopak, Nikon by kupou NX divizie vela ziskal:
Zbavil by sa zavislosti na jednom z najvacsich konkurentov (Sony) od ktoreho musi kupovat senzory, kedze aj senzorova divizia Toshiby bola kupena Sony.
Ziskal by praxou overenu technologiu na fazove ostrenie na cipe, ktora je nevyhnutna hlavne pre video.
Ziskal by overenu technologiu na zaznam 4K videa s H.265 kodekom, co je vec ktora bude v dost blizkom case podmienkou uspechu na trhu.
Je jasne, ze NX system z dlhodobeho hladiska neprezije aj keby bola NX divizia kupena NIkonom, pretoze Nikon nebude chciet udrziavat 2 systemy.
 
Jozef Macák
2015-12-03 07:58:56+01
príspevok od: z80
Prave naopak, Nikon by kupou NX divizie vela ziskal:
Zbavil by sa zavislosti na jednom z najvacsich konkurentov (Sony) od ktoreho musi kupovat senzory, kedze aj senzorova divizia Toshiby bola kupena Sony.
Ziskal by praxou overenu technologiu na fazove ostrenie na cipe, ktora je nevyhnutna hlavne pre video.
Ziskal by overenu technologiu na zaznam 4K videa s H.265 kodekom, co je vec ktora bude v dost blizkom case podmienkou uspechu na trhu.
Je jasne, ze NX system z dlhodobeho hladiska neprezije aj keby bola NX divizia kupena NIkonom, pretoze Nikon nebude chciet udrziavat 2 systemy.
-senzorovu diviziu si samsung samozrejme podrzi, kedze ta vyraba HLAVNE senzory pre smartfony samsung
-s ostrenim na senzore ma nikon dobre skusenosti, to je v podstate jedine co urobili dobre v ich rade nikon 1 kde maju nAF naozaj na vynikajucej urovni
-nikon nemal dobre video, nema dobre video a ziskanie 4k know how neznamena ze zrazu sa zacne na video orientovat...tuto oblast ma nikon na haku, na to su tu ini
 
MagickVamp
2015-12-03 10:24:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Creva mi neprekazaju, chcem ale fotak co vyzera ako Nikon, nie ze je len na nom zname logo.
Myslim ze obal da Nikon svoj, o to by som sa nebal.
 
netmouse
2015-12-03 10:44:11+01
príspevok od: z80
Prave naopak, Nikon by kupou NX divizie vela ziskal:
Zbavil by sa zavislosti na jednom z najvacsich konkurentov (Sony) od ktoreho musi kupovat senzory, kedze aj senzorova divizia Toshiby bola kupena Sony.
Ziskal by praxou overenu technologiu na fazove ostrenie na cipe, ktora je nevyhnutna hlavne pre video.
Ziskal by overenu technologiu na zaznam 4K videa s H.265 kodekom, co je vec ktora bude v dost blizkom case podmienkou uspechu na trhu.
Je jasne, ze NX system z dlhodobeho hladiska neprezije aj keby bola NX divizia kupena NIkonom, pretoze Nikon nebude chciet udrziavat 2 systemy.
... clanku sa k chipom pise, ze je malo pravdepodobne, ze by sa Samsung chcel zbavil divizie chipov, kedze ju vyuzivaju v mobilych zariadeniach ...
... i doteraz mohol Nikon nakupovat chipy od Samsungu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-03 10:59:37+01
príspevok od: MagickVamp
Myslim ze obal da Nikon svoj, o to by som sa nebal.
Nemam vestecke schopnosti. Kedze uz mam mirrorless Olympus a Sony, msi ma nikon presvedcit riadnou peckou, aby som si ho kupil. Hlavne musi byt k dispozicii adapter pre moje Nikon F objektivy, ktore mam k D800E.
 
z80
2015-12-03 17:30:41+01
príspevok od: Jozef Macák
-senzorovu diviziu si samsung samozrejme podrzi, kedze ta vyraba HLAVNE senzory pre smartfony samsung
-s ostrenim na senzore ma nikon dobre skusenosti, to je v podstate jedine co urobili dobre v ich rade nikon 1 kde maju nAF naozaj na vynikajucej urovni
-nikon nemal dobre video, nema dobre video a ziskanie 4k know how neznamena ze zrazu sa zacne na video orientovat...tuto oblast ma nikon na haku, na to su tu ini
- ak sa to bude tykat len know-how, patentov a pripadne vyroby v oblasti APS-C (a vacsich senzorov), mobilne senzory to neovplyvni.
-je rozdiel ostrit 1" cip a APS-C, kde je hlbka ostrosti ovela mensia
-nedostatky v implementacii videa Nikonu su mozno jednym z dovodov kupy NX divizie
 
z80
2015-12-03 17:34:40+01
príspevok od: netmouse
... clanku sa k chipom pise, ze je malo pravdepodobne, ze by sa Samsung chcel zbavil divizie chipov, kedze ju vyuzivaju v mobilych zariadeniach ...
... i doteraz mohol Nikon nakupovat chipy od Samsungu
- cipy v mobiloch a APS-C su dost odlisne co sa tyka velkosti a nasledne aj know-how, patentov a aj vyrobnej technologie, takze divizia senzorov by sa dala pravdepodobne rozdelit
-doteraz boli konkurenti, takze to nejlepsie by mal Nikon problem dostat. V prvom rade sa uspokojovala poziadavka Samsungu, podobny problem ma teraz Nikon so Sony.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()