Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

černé vinylové pozadí

tidit
2012-08-26 16:26:38+02
Zdravím, sháním černé pozadí, které by opravdu dobře pohlcovalo světlo a zároveň se dalo dobře udržovat. Na internetu jsem našel novinku - vinylové pozadí od Valimexu: http://www.walimex.cz/vinylove-fotograficke-pozadi-275-p-718.html Je DOST drahé, proto se prám: Máte s tím někdo zkušenosti???
Pozn.: papírové mi nevyhovuje, protože není tak tmavé a sametové se blbě udržuje
 
cica6
2012-08-26 16:37:29+02
vyzerá to dobre

 
quintes
2012-08-26 17:58:21+02
Aky velky priestor na studiove fotenie mas??
 
tidit
2012-08-26 21:40:08+02
príspevok od: quintes
Aky velky priestor na studiove fotenie mas??
cca. 5x12m
 
lacikam
2012-08-27 00:25:44+02
tidit, ja mám 6x12m. To sem dávam preto, že som si istý, že pri rozmere miestnosti akú udávaš, nemôže byť problém nasvietiť (teda skôr nenasvietiť) pozadie tak, aby aj šedé bolo čierne. Verím, že aj quintes sa pýtal na rozmer kvôli tvojmu tvrdeniu " papírové mi nevyhovuje, protože není tak tmavé" ...
S "černým papírovým" pri tejto veľkosti ateliéru musíš dokázať - dokonalú čiernu. Alebo je miestnosť nízka? (Nemožno vytvoriť potrebný odstup objektu od pozadia.)
 
quintes
2012-08-27 09:17:11+02
Ak máš tak veľký priestor (čo ti tíško závidím tak ti úplne bude stačiť kúpiť napr. z baumaxu tú čiernu záhradnícku fóliu, pri dostatočnom odstupe objektu a svetiel od pozadia je to super. Stojí to cca 15eur, rozmer 3x6 metrov tuším... Jej to zložené do štvorca, len to roztiahnes natocis na tyč a sa to krásne vyhladí..
 
tidit
2012-08-27 15:07:49+02
príspevok od: lacikam
tidit, ja mám 6x12m. To sem dávam preto, že som si istý, že pri rozmere miestnosti akú udávaš, nemôže byť problém nasvietiť (teda skôr nenasvietiť) pozadie tak, aby aj šedé bolo čierne. Verím, že aj quintes sa pýtal na rozmer kvôli tvojmu tvrdeniu " papírové mi nevyhovuje, protože není tak tmavé" ...
S "černým papírovým" pri tejto veľkosti ateliéru musíš dokázať - dokonalú čiernu. Alebo je miestnosť nízka? (Nemožno vytvoriť potrebný odstup objektu od pozadia.)
nízký strop není až takový problém. jasné, že si dám objekt dál od pozadí, ale dost mi to vadí hlavně při focení na zemi (resp. na papíru )
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()