Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Prenosne studio(portrety): 3 svetla vs 2 svetla + 2 ex. blesky

1snowboarder
2012-11-09 16:36:12+01
Zdravim,

ide mi o prenosny atelier na fotenie hlavne portretov(oznamka tabla a pod. fotenie v triedach) no aj celych postav (pomenej skor ako hobby) a casom mozno dokupenie generatora na externe vyuzitie... po precitani nejakych for sa mi zuzil vyber na Fomei a Elinchrom no skor sa priklanam k Fomei vyzeraju profesionalnejsie, 5r zaruka... (Som uplny zaciatocnik co sa tyka tejto temy tak kludne ma opravujte ak sa mylim v niecom
Niezeby som mal neobmedzeny rozpocet ale ked nieco za co viac zaplatim aj relevantne vyuzijem radsej si pockam a nasetrim jak keby som mal casom zase kupovat nieco lepsie no nechcem zase zaplatit za nieco co nikdy nevyuzijem. Problem je v tom ze sa v tejto problematike skoro vobec nevyznam preto chcem poradit. Co som precital si myslim ze 400ws svetla mi budu stacit no rozdiel medzi 400 a 600 je vecsinou len 100e co nieje likvidacne. Fomei ma rady Digital Pro X, Digitalis Pro a Digitalis. Keby mi nikto vedel nacrtnut hlavne rozdieli a ktora rada by bola pre mna najvhodnejsie bol by som rad Tu su moje navrhy:

1. Digital Pro X/500/500 - 1640e - nieje mi celkom jasne jak by som na moj ucel vyuzil pocitacom ovladanie bleskov a Double Picture uz asi vobec nie a ine som sa nedozvedel jake maju plus okrem vyzsej ceny Je nieco pre mna za co sa oplati priplatiti do tychto dvoch svetiel?
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digital-pro-x/500/500-kit-studiovych-blesku/k-PROX001/

2. Digitalis Pro 400/400/200 - 1659e alebo Digitalis Pro 400/400 - 1163e
za cenu dvoch Pro X mozem mat 3 svetla alebo usetrit a zobrat len dve Pro zostalo by mi viacej na prislusenstvo...
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-pro-400/400/200-kit-studiovych-blesku/k-FY9113/
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-pro-400/400-kit-studiovych-blesku/k-FY9112/

3. Digitalis 600/400/400 - 1425e alebo Digitalis 600/600 - 1023e
este lacnejsia vyrianta ked ratam ze tie vysie by sa ties zobrali 600ws...
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-600/400/400-kit-studiovych-blesku/k-FY9116/
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-600/600-kit-studiovych-blesku/k-FY9115/

Moje otazky:
1. 400ws alebo 600ws rozdiel je minimalny... je mozne ze mi v niektorych situaciach 600ws posluzi horsie alebo ze to vobec nevyuzijem? alebo jednoznacne sa 600ws nic neda pokazit a radsej zobret pre mozne buduce vyuzitie...
2. rovno 3 svetla alebo najskor 2 a vyuzit blesky co mam (Yongnuo yn565 a yn468) v buducnosti popripade dokupit jedno svetlo po nejakych skusenostiach
3. Digital ProX, Digitalis Pro alebo Digitalis je mi jasne ze tam su nejake rozdieli v casoch, kvalite atd ktora rada by na moj ucel bola najvhodnejsia?
4. nejaky iny navrh co sa tyka znacky?

Dakujem
 
meetU
2012-11-09 18:03:20+01
Ja Ti na otazky odpovedat konkretne nebudem. Skusim ale v skratke. Ak Ta peniaze neobmedzuju, tak kup rovno svetla 3. Vyuzitie je roznorode. Ci uz rozdelenie octabox, beautydish, kominik... alebo ina zostava. Moznosti su rozne. Co sa vykonu tyka, zober trojicu 600w. Ak take nieco neexistuje, tak tu trojku 600/400/400. Neviem ci tie svetla maju zabudovane radiove prijimace, ak existuje take riesenie, urcite ho zober. Tiez skus mrknut, ci nebudu mat podporu xsync nejakych kratsich casov. Ak mas nejake dalsie otazky, kludne mi pis do posty. Ja pouzivam Elichromy a som max spokojny
 
Photograph33
2012-11-09 20:16:47+01
Tak ako pise ze zostavu potrebujes na fotenie v triedach je tvoj vyber Luxus...........na podobne fotenie dva blesky ktore uz mas, plus odpalovac /20-30eu/ dve krat softbox 60 krat 60 alebo 90 so stojanom a drziakom blesku /180 eu/......za 200 eciek mas zostavu a nik na foto nespozna cim si ziakov svietil a fotil..... ...dobre svetlo prajem
 
termitix
2012-11-09 20:55:52+01
Ja som fotil so systémovými bleskami tento rok na oznamko a bolo to celkom fajn. ALE uvedomil som si, že tieto blesky sú v niektorých prípadoch výrazne obmedzujúce. Ak by som mal možnosť investovať do lepších svetiel ako máš ty tak by som to určite urobil. Určite ti tie svetlá dobre poslúžia. Hlavne by bolo potrebné riešiť xsync časy jednoznačne treba niečo rýchle. Stredoškoláci sú divoká partia a chcú akciu pohyb. Kľudne tá zostava ako ti radí meetU 600/400/400. Z tých fomei si podľa mňa vyber podľa cenovky. Možno aj to ovládanie počítačom môže byť niekedy dobrá vec Ak máš eurá a budeš tie svetlá vedieť využiť poprípade si ich zaplatiť z toho fotenia tak je to jednoznačne dobrá investícia. Ak by ťa potom omrzeli tak mi napíš niečo vymyslíme
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-09 21:34:06+01
Na fotenie oznamkových portrétov ber systémové blesky. Budeš sa presúvať do školy a systémové blesky sú ľahko prenosné a skladné. Ich nevýhodou je že nemajú pilotku, takže nastavuješ po slepiačky. Ďalšou nevýhodou môže byť, že nemajú taký výkon ako zábleskové svetlá, ale to pri fotení v triede nebude problém. Ďalšou výhodou / nevýhodou je že majú batérie ako zdroj napájania. Je to prenosné, nepotrebuješ k nim ťahať káble. Na druhej strane sa tým zvyšuje čas dobýjania svetla, nutnosť nabíjať batérie a musíš dať pozor aby si ich v polovici fotenia nevybil a nestalo sa ti, že nemáš čím ďalej svietiť.

Pro X - výhodou ovládanie v PC. Pri svietení jedným svetlom to nevyužiješ, pri dvoch je to tak rovnocenné či to nastavíš ručne na svetle, alebo v PC. Pri troch svetlách už šetríš čas, pretože nemusíš obiehať každé svetlo. Ďalšou výhodou že odpalovače pracujú na frekvencii 2,4 GHz (myslím), takže nemáš problém s rušením signálu. Regulácia výkonu až do 1/128

Digitalis Pro - môžeš ovládať výkon pilotky. ovládanie výkonu neviem, pozri v popise k svetlám.

Digitalis - nejde ovládať výkon pilotky (je tam nejaká výnimka myslím). pilotka je len on/off. takže nevidíš svetelný pomer na scéne. Ovládanie výkonu myslím 1/64

Vezmi všetky svetlá v rovnakom výkone, aby si nemal problém so svetelným pomerom na scéne pri použití pilotných žiaroviek. Pilotné žiarovky sú rovnaké v 600Ws svetle aj 400Ws svetle.
 
lacikam
2012-11-10 01:25:52+01
Napíšem Ti aj ja - už sa pre mňa stáva pravidlom, že "pindám do všetkého" - no akosi ma baví povedať(napísať), čo si myslím.. Najprv nie k téme a možno to vyznie ako kritika, ale nie je.. Tvoj nick môže aj nemusí znamenať, že Tvojou srdcovou láskou je sneh a snowboarding. Fotograf si dáva nick : "Photographer".. Až bude pre Teba investícia do techniky znamenať viac ako iba nutné zlo, tak myslím, že bude čas meniť nick To ma privádza k tvojej nepodloženej úvahe, že Fomei je viac "profi" ako Elinchrom. Pobavilo, vzhľadom k histórii týchto značiek, ale beriem, že ako si napísal - v štúdiových bleskoch nemáš prehľad. Ak by sme mali zostavovať rebríček "profi značiek" formou ankety - drvivá väčšina respondentov umiestni Elin pred Fomei a nielen preto, že Fomei nám stále predsa len rezonuje v uchu ako "tuzemská" značka. Nič proti nim. Ja by som ich definoval takto - ak nemáš na Elin ( a tam je drahšie hlavne to príslušenstvo!), tak choď do Fomei, je to dobre urobené so snahou o istý kvalitatívny stupeň. Ak to vyznieva príliš proelinovsky - áno, používam Elin, radu BXRi - to je stred ich ponuky, pretože na RX som nemal.
Hlavný rozdiel Elinu oproti Fomei vidím v tom, že Elin MÁ (a opravte ma ak má aj tuná vybratá modelová rada Fomei to isté) - má ZABUDOVANÝ rádiový prijímač. Nemusíš pre komfort nič dokupovať. Ďalej má Elin odpaľovač (nie ten ECO!) na tele rovno aj tlačidlá pre pridávanie a uberanie výkonu záblesku - a opravte ma, ak to má nejaká ešte iná značka, nielen Fomei. To by boli moje hlavné dôvody 4 ELNCHROM. K tej - Tebou spomenutej výzorovej profesionálnosti ešte uvediem, že očami nekupuj - komu doteraz stačilo Yongnuo (či ako sa to píše), nech si radšej dá poradiť od takého xuja, ako ja. A ak Ti ide o profesionalitu, porieš ateliér. Dole napíšem prečo.
Ad. výkon... áno, 400Ws by v 99% tried mohlo stačiť, triedy nikdy nie sú veľké, občas mávajú aj nejaké to špecifikum, ktoré spomeniem nižšie.. Ale, raz som čítal dve podstatné veci, ktoré treba zvážiť pri posudzovaní výkonu, okrem základnej veľkosti miestnosti , ateliéru (aj k tomu sa dostanem v súvislosti s profesionalitou) a veľkosti príslušenstva, ktoré naň budeš montovať. Totiž na celú postavu, z pár metrov s softboxom http://eshop.fomei.com/cz/produkt/dfs/bfs120x180s/recta/k-FY7533/ (všimni si rozmer, najskôr použiješ ale "STRIP" - otázne je pri takej veľkosti aký je kvalitný (vnútorné plochy a počet difúzií, vzhľadom k poklesu svetla na okrajoch) už tá 400vka pôjde na hodnoty blízke maximu..
Teda tie ďalšie dve podstatné faktory, ktoré ťa (ne)"limitujú pri výbere" blesku sú - doba nabíjania a priebeh horenia zábleskovej výbojky. Vysvetlím : 400Ws sa bude na plný výkon nabíjať 2s. Výkonovo Ti to dostačuje, povedzme. Ale 600Ws sa na dvojtretinový výkon (400Ws) nabije povedzme za 1,5s, prípadne výkonnejší aj skôr - to len ako príklad, chápeš, čo chcem povedať? (Keďže "deti" chcú akcu , pohyb) Zároveň ale kombináciu 200Ws a 600Ws alebo obecne slabý a silný záblesk je problém kombinovať pre určitý konštantý priebeh horenia zábleskovej výbojky, kedy kompletné farebné spektrum je prítomné iba v istom čase priebehu. Príliš krátke časy (nízky výkon napríklad 200Ws na 800Ws záblesku spôsobí, že v svetle bude priveľa modrej - plyn ešte "nehorí kompletne - v celom priebehu"...Takže na toto pozor, môže Ti to rozhadzovať farby. Obecne by problém 400Ws a 600Ws spolu - byť nemal.
Triedy majú jedno špecifikum - asi sa často bude stávať, že nebudeš vedieť do akého priestoru ideš ani čo do veľkosti, ani čo do farby stien. Na to pozor, v tieňoch sa Ti vždy objaví (ak odraz bol) odrazená farba (ak bola) steny, nábytku, blízkeho či vzdialenejšieho predmetu, ak bol dostatočne veľký a hlavne farebný..Rovnako svetla je v týchto miestnostiach "hafo", to sa Ti bude zle ošéfovávať svetlo, keď hlavný svetelný (denný) zdroj nemôžeš ubrať - a tu sa dostávam k spomenutému názoru - systémák a softbox. neviem, či existuje systémák, ktorý vie dostatočne kvalitne vysvietiť stredne veľký softbox, ak áno - tak bude žhaviť na max. a o práci so svetlom si môžeš iba snívať. Taký blesk má cca niekde okolo 70-90Ws. Okrem toho má vlastný neodoberateľný reflektor s vlastným spôsobom šírenia a difúzie a veľkosť softboxu, ak bude mať iba prednú difúziu s týmto problémom len málo narobí. Takže neži v ilúziách, ak uvažuješ v profi rovine, tak systémáky NIE. Ako istý kompromis by som videl malý batériový generátor - kľudne Fomei - hlavne kvôli prenosnosti, cez redukcie na to nasadíš všetko veľké vybavenie, hlavice sú malé a skladné. Touto cestou si nerozmýšľal? Zaujímavou možnosťou by mohla byť značka Bowens, ktorá robí modely zábleskou aj na sieť aj na batériový generátor súčasne - teda by si neskôr pre exteriér mohol doriešiť iba generátor) Bowens síce už možno nemá taký zvuk ako kedysi ale stále je to značka, ktorú by som (ja osobne) dal pred Fomei.
 
lacikam
2012-11-10 01:34:11+01
Opravujem - nie zábleskou, ale zábleskov - spodobovať viem - nepozornosť? Dúfam, že som vo svojej siahodlhej odpovedi dostatočne spochybnil názor, že systémový blesk Yongnuo + softbox 60x60 (to je veľkosť tak akurát na tvár (BEAUTY) či 60x90 (to je veľkosť vhodná na tablovky, ak potrebuješ nasvietiť kvalitne do pol ramien, pod prsia) - že YONGNUO toto DOKÁŽE vysvietiť kvalitne. Nedokáže. Ak pekne plošne, tak cez dva difúzie a to zase klesne výkon natoľko, že budeš stále bojovať s výkonom kvantitatívne a s denným svetlom kvalitatívne. A nevyhráš - to nie je ateliér, kde sú čierne steny, ty zhasneš a rozkazuješ svetlu.
 
Seto
2012-11-10 01:47:16+01
btw. pozeram ze si z Kosic, 15.11 bude FOMEITOP v Presove, co je na skok,
tak si tam budes moct pozriet studiove vybavenie, pohrat sa
a urcite ti budu zodpovedane vsetky tvoje otazky.

mozno tiez tam odskocim.
 
lacikam
2012-11-10 08:00:32+01
Yes, FAC Prešov - majú stálu, takmer kompletnú ponuku Fomei (aj generátory) na predaj aj k zoznámeniu sa.
 
1snowboarder
2012-11-10 18:34:26+01
Dakujem vsetkych pekne za info velmi mi rozsirilo vedomosti no stale nie dost vidim apson co som o tom vedel niektore veci som ani netusil ze sa na ne da tak pozerat. to lacikam chcel som reagovat mimo temy ale necham to tak zabere mi to cas a hlavne cas plno ludom co to budu citat a chcu citat k teme mohol by si si z toho aj ty brat priklad a nesudit ludi co nepoznas kratka reakcia k nutnemu zlu len debil by do nuteho zla vrazal take peniaze... info k tebe ale pekne dik

zase som zuzil moj vyber alebo mozno aj rozsiril nasiel som novu radu elinchrome BRX na sk sa asi zatial nepredavaju no hadam dorazia alebo sa budu dat kupi z inokadial... tu je vyber:
Fomei Digitalis Pro 600/400/400 - 1775e
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-pro-600/400/400-kit-studiovych-blesku/k-FY9114/
vykon: 600-28 + 400-18,75 - info z eshopu
600-45 + 400-32 - info z katalogu asi skor pravdive http://www.fomei.com/DATA/katalog/studiove-vybaveni2.pdf
xsinc - nenasiel som info
rad. primace vysielac v cene


ELINCHROM BXRi 250/500 - 1056e
http://www.theflashcentre.com/elinchrom-bxri-500250-kit-i2714.html
vykon: 500-31 + 250-16
xsinc - EL-Skyport Speed Sync Mode, for fast SLR camera synchronisation up to 1/250s, compatible with the ECO and Transmitter Speed.
rad. primac zabudovany, vysielac v cene
+ELINCHROM BXRi 250 - 380e
+3x stativ LS-10A - 120e
+klapky a reflektor - 100e
spolu: 1656e

ELINCHROM BRX 250/500 - 1242e
http://www.theflashcentre.com/elinchrom-brx-250500-kit-i9821.html
vykon: 500-31 + 250-16
EL-Skyport Speed Sync mode for synchronization up to a 1/320 s on enabled SLR cameras.
rad. primac zabudovany, vysielac v cene
+ELINCHROM BRX 250 - 440e
+3x stativ LS-10A - 120e
+klapky a reflektor - 100e
spolu: 1900e

moje myslenie:
Fomei: lepsie vyuzitelne softboxy no ten rozsah nastavitelnosti sa mi zda maly a o xsinc som sa nedocital
Elinchrom: menej prislusenstva je nutne dokupit no nasiel som nieco o xsinc a maju novu radu BRX s moznym ovladanim z pc

moje otazky:
1. ako funguje to xsinc co to znamena co je vyzsie napisane pri elinchrom a na co treba pozerat? je potrebne aj specialna funkcia na fotaku ci to ide len o blesk.
2. je mozne ze ma bude obmedzovat pri fomei minimalny nastavitelny zablesk? rad fotim na nizkych clonach no neviem to odhadnut...
3. je v pohode mat prdne svetla 500 a 250 ze mam vecsi rozsah nastavitelnosti? alebo je lepsie mat predne svetla rovnake a moznost tak ist na nizsich vykonoch...

Dakujem


 
Juraj-BN
2012-11-11 06:18:16+01
Cau snowboarder, s kludnym srdcom chod do Fomei, budeš spokojný a neverím ze budes pociťovať potrebu ísť do zmeny ("profi" zableskov)
Z vlastnej skúsenosti ti mozem povedat, ze (v zavislosti od veľkosti miestnosti a typu svietenia scény) sa mi pár krát stalo ze aj 400W zablesk na najnizsom výkone bolo moc (ako píšeš rad fotis na nízkych clonach). Chcem tym povedať aby si zvazil či treba ísť do troch 600W a či to vyuzijes
Osobne používam 400W zablesky a ich plny potenciál som zatiaľ nevyužil. Idem dokúpiť este nejaky 200-250W zablesk.

xsync je synchronizacny čas tvojho fotoaparátu s bleskom. Teda ked je xsync tvojho fotaku 1/200 a zablesku 1/250, budeš nastavovať samozrejme ten dlhší čas, teda 1/200. Keby si nastavil kratsi, zachytil by si na fotkach lamelu, co sa prejaví ako pozdĺžny tmavy pas cez fotku.
Môj fotak ma xsync 1/250, no aj tak na pár zaberoch sa objavi pri tomto čase ten čierny pas. Preto najčastejšie nastavujem v atelieri cas 1/125 alebo 1/160 a s lamelou mam pokoj, nestaram sa
 
lacikam
2012-11-11 10:09:31+01
príspevok od: 1snowboarder
Dakujem vsetkych pekne za info velmi mi rozsirilo vedomosti no stale nie dost vidim apson co som o tom vedel niektore veci som ani netusil ze sa na ne da tak pozerat. to lacikam chcel som reagovat mimo temy ale necham to tak zabere mi to cas a hlavne cas plno ludom co to budu citat a chcu citat k teme mohol by si si z toho aj ty brat priklad a nesudit ludi co nepoznas kratka reakcia k nutnemu zlu len debil by do nuteho zla vrazal take peniaze... info k tebe ale pekne dik

zase som zuzil moj vyber alebo mozno aj rozsiril nasiel som novu radu elinchrome BRX na sk sa asi zatial nepredavaju no hadam dorazia alebo sa budu dat kupi z inokadial... tu je vyber:
Fomei Digitalis Pro 600/400/400 - 1775e
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-pro-600/400/400-kit-studiovych-blesku/k-FY9114/
vykon: 600-28 + 400-18,75 - info z eshopu
600-45 + 400-32 - info z katalogu asi skor pravdive http://www.fomei.com/DATA/katalog/studiove-vybaveni2.pdf
xsinc - nenasiel som info
rad. primace vysielac v cene


ELINCHROM BXRi 250/500 - 1056e
http://www.theflashcentre.com/elinchrom-bxri-500250-kit-i2714.html
vykon: 500-31 + 250-16
xsinc - EL-Skyport Speed Sync Mode, for fast SLR camera synchronisation up to 1/250s, compatible with the ECO and Transmitter Speed.
rad. primac zabudovany, vysielac v cene
+ELINCHROM BXRi 250 - 380e
+3x stativ LS-10A - 120e
+klapky a reflektor - 100e
spolu: 1656e

ELINCHROM BRX 250/500 - 1242e
http://www.theflashcentre.com/elinchrom-brx-250500-kit-i9821.html
vykon: 500-31 + 250-16
EL-Skyport Speed Sync mode for synchronization up to a 1/320 s on enabled SLR cameras.
rad. primac zabudovany, vysielac v cene
+ELINCHROM BRX 250 - 440e
+3x stativ LS-10A - 120e
+klapky a reflektor - 100e
spolu: 1900e

moje myslenie:
Fomei: lepsie vyuzitelne softboxy no ten rozsah nastavitelnosti sa mi zda maly a o xsinc som sa nedocital
Elinchrom: menej prislusenstva je nutne dokupit no nasiel som nieco o xsinc a maju novu radu BRX s moznym ovladanim z pc

moje otazky:
1. ako funguje to xsinc co to znamena co je vyzsie napisane pri elinchrom a na co treba pozerat? je potrebne aj specialna funkcia na fotaku ci to ide len o blesk.
2. je mozne ze ma bude obmedzovat pri fomei minimalny nastavitelny zablesk? rad fotim na nizkych clonach no neviem to odhadnut...
3. je v pohode mat prdne svetla 500 a 250 ze mam vecsi rozsah nastavitelnosti? alebo je lepsie mat predne svetla rovnake a moznost tak ist na nizsich vykonoch...

Dakujem


Dze ty kukaš tote ceny? "ELINCHROM BRX 250/500 - 1242e
http://www.theflashcentre.com/elinchrom-brx-250500-kit-i9821.html " za 1242E?
Kukaj tu : http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=34093&category_id=2796&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
Som síce u nich hľadal set 500/500, ktorý som svojho času u nich kúpil za 1050E, ale momentálne ...
Ad. 1 - "ako funguje to x sinc"? "X sync" nie je funkcia, Ty! Je to označenie, ktoré sa prenieslo k digitálom zo staršej doby filmovej. Kedysi boli na foťákoch kolieska pre ručné nastavovanie časov, koliesko bolo označené, okrem bežných základných časov aj písmenami "B" (závierka otvorená počas držania spúšte) "X", čas na ktorý je možné synchonizovať závierku s bleskom. Bývalo to štandarne 1/60. Pôvodné mechanické závierky boli "dovjlamelové" plátenné a pohybovali sa nie zhora dole, ale do strán - pri natiahnutí na jednu stranu, pri spustení naspäť..
X sync - to je vlastne údaj pri ktorom môžeš bezpečne sync(hronizovať) závierku s bleskom("X").
Inak na Elinchrom sa predávajú aj redukčné krúžky, teda môžeš používať aj FOMEI softboxy, ktoré sú náhodou" veľmi kvalitne spracované - dvojitý difúzor, perfektné šitie, vetrací otvor.
A čo toto? http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=100120&category_id=2796&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
Ak zistíš, že potrebuješ silnejšie - vždy si môžeš dokúpiť. Cez redukciu kľudne s modifikátormi od Fomei a o profi kvalite sa ani nemusíme baviť.
 
lacikam
2012-11-11 10:17:34+01
Multiblitz som mal pred Elinchrom, 3x400Ws. Boli to parádne záblesky - malé a výkonné, aktívne chladenie. Kufor, 2x400Ws, 2xdáždnikový reflektor+dáždniky, stojany, komínok a voštinu doň + štandardný reflektor som však pred dvoma rokmi predal adeptke fotografie za 170E. Dodnes na nich v dobrom spomínam. Elinchrom ako výrobca - to je dnes "kompromis doby v ktorej žijeme", rovnako asi aj Bowens dnes - a kupodivu aj Lastolite, ktorý v časoch kvality vyrábali hlavne pozadia a príslušenstvo ateliérov. "Súčasní" výrobcovia ako Fomei (a ešte horší - Walimex, Photon Europe a pod. ich tlačia do tejto výroby na dvojročnú trvanlivosť.
 
lacikam
2012-11-11 10:21:39+01
Vidím, vidím - BXRi vs BRX - ale aj tak to tam máš o 150?Euro drahšie - podľa tvojho prepočtu. Prečo za každú cenu "vonku", keď aj tu sa dá nakúpiť dobre? Ako budeš reklamovať, keď SPRÁVNE sa to má zasielať predajcovi?
 
1snowboarder
2012-11-11 10:46:01+01
príspevok od: lacikam
Vidím, vidím - BXRi vs BRX - ale aj tak to tam máš o 150?Euro drahšie - podľa tvojho prepočtu. Prečo za každú cenu "vonku", keď aj tu sa dá nakúpiť dobre? Ako budeš reklamovať, keď SPRÁVNE sa to má zasielať predajcovi?
islo mi len o porovnanie rozdielu ceny BXRi a BRX zobral som prvy obchod kde som nasiel aj BXRI a BRX. BRX som na slovensku nenasiel tak som dal info zo zahranicia je to asi nove ze tu to nedorazilo este alebo co samozrejme zo slovenska by som kupoval tak dufam ked sa dostanem ku kupe a rozhodnem sa pre BRX ze to tu uz dakde bude...
 
1snowboarder
2012-11-11 11:08:15+01
príspevok od: Juraj-BN
Cau snowboarder, s kludnym srdcom chod do Fomei, budeš spokojný a neverím ze budes pociťovať potrebu ísť do zmeny ("profi" zableskov)
Z vlastnej skúsenosti ti mozem povedat, ze (v zavislosti od veľkosti miestnosti a typu svietenia scény) sa mi pár krát stalo ze aj 400W zablesk na najnizsom výkone bolo moc (ako píšeš rad fotis na nízkych clonach). Chcem tym povedať aby si zvazil či treba ísť do troch 600W a či to vyuzijes
Osobne používam 400W zablesky a ich plny potenciál som zatiaľ nevyužil. Idem dokúpiť este nejaky 200-250W zablesk.

xsync je synchronizacny čas tvojho fotoaparátu s bleskom. Teda ked je xsync tvojho fotaku 1/200 a zablesku 1/250, budeš nastavovať samozrejme ten dlhší čas, teda 1/200. Keby si nastavil kratsi, zachytil by si na fotkach lamelu, co sa prejaví ako pozdĺžny tmavy pas cez fotku.
Môj fotak ma xsync 1/250, no aj tak na pár zaberoch sa objavi pri tomto čase ten čierny pas. Preto najčastejšie nastavujem v atelieri cas 1/125 alebo 1/160 a s lamelou mam pokoj, nestaram sa
diky no to ma odradza najnizsia mozna hodnota blesku pri strednej triede Fomei Digitalis Pro je to 4,5 kroku co ked dobre chapem je 1/24 co by bolo pri 400ws 16,6ws no v katalogu je uvedene 400-32 co je tak 1/12. Tak neviem ci zle tomu chapem alebo ako to je pri tych Digitalis Pro. Najnizsia rada Digitalis ma 1/64 ale tu zase nieje ovladatelna pilotna ziarovka cize do toho by som nesiel... a Elinchrom ma 1/16... neviem ci to nesu uz prilis detaily co pozeram?
 
lacikam
2012-11-11 11:08:31+01
A si našiel v čom je rozdiel medzi BRX a BX-Ri? Potrebuješ svetlá ovládať iPad/iPodom?, keď vysielač (zasunutý v pätici pre blesk) má tlačidlá pre voľbu výkonu (aj kanálov) priamo na tele?
 
Janet
2012-11-11 11:19:57+01
príspevok od: Seto
btw. pozeram ze si z Kosic, 15.11 bude FOMEITOP v Presove, co je na skok,
tak si tam budes moct pozriet studiove vybavenie, pohrat sa
a urcite ti budu zodpovedane vsetky tvoje otazky.

mozno tiez tam odskocim.
Seto a kde sa vlastne bude presne konať FOMEITOP !? Možno si nájdem čas zavítať do PO.
 
Janet
2012-11-11 11:25:01+01
A už som to našla ! Viac na http://pis.sk/podujatie/2519/fomei_top.html
 
Seto
2012-11-11 11:35:02+01
príspevok od: Janet
A už som to našla ! Viac na http://pis.sk/podujatie/2519/fomei_top.html
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()