Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Potrebujem nazor na Elinchrom BRX 500/500

Anusa23
2013-01-06 16:34:17+01
Kedze so svetlami nemam vela skusenosti, chcem sa poradit s profikmi na tejto stranke Stacili by mi tieto zableskove svetla na fotenie svadieb respektive fotenie v sale. Chcem sa opytat, ci 500vky su dostacujuce na stredne velke saly a tiez ake mate skusenosti s Elinchrom BRX 500/500. V starsich prispevkoch som sa stretla len s Elinchrom BXri 500/500, tak neviem, ci to mam brat za viac menej tie iste svetla, alebo ci je tam nejaky velky rozdiel. Kazdy nazor mi pomôze, dakujem
 
dmedia
2013-01-06 17:49:32+01
A co konkretne, mas vobec nejake skusenosti so zableskami....je to rada od Elinchromu minimalne pre poloprofi ked nie na profi nasadenie, nie su to hobby blikatka. Elinchrom radu 500 pouzivam od roku 1997 a stale idu, usmazil som iba par vybojok ale to je normal.

Spominane idu velmi pekne a nemaju problem ani vo vacsej zatazi, ale fotit s tym svadobu v stredne velkej sale... neviem co konkretne si predstavujes pod tym? Chces trieskat celu svadbu do ludi so 2x-4x zableskami? Asi ta vyhodia... Alebo iba nejake pamiatkovky+skupiny a pod.?

Sadou 3x E500 si vystacis uplne, s 2x E500 sa da tiez. Krajna nudza podla saly a prostredia 1x+nejake odrazne plochy v nejakzch pripadoch tiez.
 
Anusa23
2013-01-06 18:05:08+01
pouzivat by som to chcela aj pri skupinovych foto ale aj pocas tancovania atd. Samozrejme nie pocas celej noci no so zabl. svetlami nemam viac menej ziadne skusenosti, preto sa pytam na nazor ludi, ktori sa do toho rozumeju viac co by mi odporucali a podobne. Tiez nechcem kupovat nieco pre zaciatocnikov, aby som to rok o dva nemusela menit. Dakujem za nazor
 
morgoth
2013-01-06 19:11:46+01
príspevok od: Anusa23
Kedze so svetlami nemam vela skusenosti, chcem sa poradit s profikmi na tejto stranke Stacili by mi tieto zableskove svetla na fotenie svadieb respektive fotenie v sale. Chcem sa opytat, ci 500vky su dostacujuce na stredne velke saly a tiez ake mate skusenosti s Elinchrom BRX 500/500. V starsich prispevkoch som sa stretla len s Elinchrom BXri 500/500, tak neviem, ci to mam brat za viac menej tie iste svetla, alebo ci je tam nejaky velky rozdiel. Kazdy nazor mi pomôze, dakujem
Jasne, aj slabsie by stacili... Kadekto takto pouziva len blesky, ktore maju este nizsi vykon... Ale su skladnejsie a stacia ti na ne baterky. Ale pozor na hosti, nech nezakopavaju o stativ
 
Anusa23
2013-01-06 22:12:47+01
príspevok od: morgoth
Jasne, aj slabsie by stacili... Kadekto takto pouziva len blesky, ktore maju este nizsi vykon... Ale su skladnejsie a stacia ti na ne baterky. Ale pozor na hosti, nech nezakopavaju o stativ
Blesk vyuzivam momentalne, ale chcem sa uz posunut trosku vyssie. So zabl.svetlami je to predsa uz o niecom inom
 
Mirex
2013-01-07 10:25:25+01
BRX 500 je minuloročná novinka, je to nástupca BXri 500. Svetlá sú viac-menej identické. Novšia verzia umožňuje diaľkové ovládanie výkonu cez iPad/iPhone ale potrebuješ k tomu ďalšie príslušenstvo.
Tie svetlá sú veľmi kvalitné mám radu RX aj BXri a môžem ich len odporučiť. Chodiť s tým na svadby je už ale riadna oštara. Na svadbu nosím zábleskové svetlá len keď viem, že sa budú fotiť portréty v interiéry (napr. keď prší) inak používam len systémové blesky.
Ak si z okolia BA môžeš si svetlá prísť vyskúšať.
 
lacikam
2013-01-07 13:07:11+01
Mirex - nechcem byť hnidopich, ale aké: "ďalšie príslušenstvo" k BRX okrem iPad, iPhone, iPod - je nutné k ovládaniu cez vymenované zariadenia k Elinom BRX? Lebo podľa mojich chabých info´s už žiadne, tak to ale má potom veľmi negativizujúcu úlohu v Tvojej vete. Ak si môžeš vyberať - tak BRX. Ja mám BrXi a do sály by som ich nebral. Riziko, že Ti hosť (aj nechtiac) svetlo zhodí, pretože nemôžeš byť všade je vysoké. Takisto, aj ak by k tomu došlo - neverím, že s hosťom uhádaš úhradu škody, nehovoriac o tom, že potom sa zrazu to :" Wau, aký super fotograf, ešte aj aké blesky doniesol, uričte to bude profík.." zmení ma : "na čo to sem nosil, je to jeho chyba, ostatní fotia bez toho a lepšie"... Ateliérové záblesky sú určené do ateliéru - v sálach sa málokedy počíta s tým, že si ešte niekam budeš umiestňovať záblesky. Ale ak do toho pôjdeš, tak to má vyznam jedine, ak si k tomu obstaráš aj konverzné filtre - na žiarovku aj na trubice. Aby sa Ti farba záblesku nehádala s farbou "avaliable" osvetlenia..
 
lacikam
2013-01-07 13:11:59+01
BxRi, samozrejme. Preklepík, vieme o čo ide
 
tomis.ales
2013-01-07 15:39:29+01
Ja pouzivam v sale cinske 150Ws a 250Ws a aj to na 1/8 az 1/4 vykonu. Vysoke ISO dlhy cas. Iba dobliskavam. Samozrejmost su korekcne filtre, bez nich nema cenu vytahovat blesk. Rozkladam to iba v pripade, ze to mozem zabezpecit proti padu. Uplne vsetci svadobcania su uplne slepi, kopnu do vsetkeho a to nehovorim o detoch, to je ina kava
Hento brat je sialenstvo. Stacia ti male systemaky. Aj ja rozmyslam, ze sa k nim vratim.
 
Anusa23
2013-01-07 16:09:21+01
príspevok od: tomis.ales
Ja pouzivam v sale cinske 150Ws a 250Ws a aj to na 1/8 az 1/4 vykonu. Vysoke ISO dlhy cas. Iba dobliskavam. Samozrejmost su korekcne filtre, bez nich nema cenu vytahovat blesk. Rozkladam to iba v pripade, ze to mozem zabezpecit proti padu. Uplne vsetci svadobcania su uplne slepi, kopnu do vsetkeho a to nehovorim o detoch, to je ina kava
Hento brat je sialenstvo. Stacia ti male systemaky. Aj ja rozmyslam, ze sa k nim vratim.
môzem sa opytat ake korekcne filtre pouzivas? Inak dakujem za nazor
 
tomis.ales
2013-01-08 12:40:46+01
príspevok od: Anusa23
môzem sa opytat ake korekcne filtre pouzivas? Inak dakujem za nazor
Na ziarovky hlavne oranzovy cely CTO.
Na neonky/ziarivky stvrtinovy az cely zeleny filter, ale vacsinou skombinovyny aj s nejakym CTO, lebo kazda ziarivka je ina a ZIADNY majitel saly/restauracie, kde sa deju svadby nedba na poriadne kvalitne osvetlenie, a radsej setri.
Kupis z Ebay za par korun, bud uz narezane na male blesky alebo cele plachty 50cm x 50cm, ktore si nastrihas na studiove blesky. Male sa myslim daju kupit aj na Slovensku, ale neviem kde.

Alebo dam obcas nejaky farebny efektovy filter, ale to iba ked je ozaj nudne osvetlenie.
 
Daniel.U
2013-01-08 13:01:39+01
deti sa zasadne hraju par cm pri drahych a haklivych veciach. Blesk decka ohrozia aj na bakone kulturaku. Urcite by som ziadne studiovky nebral aj tak to nieje zaruka uspechu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()