Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

18 % šedá na stenách atelieru

Edison9600
2014-03-21 14:36:31+01
Zdravím, idem maľovať ateliér, chcem sa opýtať, má význam dať na jednu zo stien 18% šedú farbu? Zvyšné stenu budú biele a čierne.

Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-21 15:00:39+01
18% seda, to je len priemerna hodnota jasu na fotkach. Preto sluzi ako meracia pomocka a su na nu nastavene merania expozicie nasich fotoapartov. Ale preco nou natriet stenu v atelieri? Nema to ziaden logicky vyznam. Nepotrebujes ho kvoli meraniu expozicie.
Sede pozadie ako take mam velmi rad, ale takej sytosti, aka sa mi paci. U mna skor tmavsie. Ak sa ti ale paci prave svetlost/tmavost 18% sedej, kludne si nou stenu vymaluj.
 
Edison9600
2014-03-21 15:22:59+01
príspevok od: Karol Srnec
18% seda, to je len priemerna hodnota jasu na fotkach. Preto sluzi ako meracia pomocka a su na nu nastavene merania expozicie nasich fotoapartov. Ale preco nou natriet stenu v atelieri? Nema to ziaden logicky vyznam. Nepotrebujes ho kvoli meraniu expozicie.
Sede pozadie ako take mam velmi rad, ale takej sytosti, aka sa mi paci. U mna skor tmavsie. Ak sa ti ale paci prave svetlost/tmavost 18% sedej, kludne si nou stenu vymaluj.
No viem naco sa pouziva 18%seda...ale cital som nejake weby a mali niektori natrete steny 18% aj ked tiez som tam vyznam nevidel,ale pre istotu som sa chcel poradit s fundovanymi ludmi
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()