Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

štúdiové svetlá

kalidios
2015-09-30 17:07:47+02
Zdravím Vás, chcem Vás poprosiť o vyjadrenie názorov čo si myslíte o tomto produkte: http://www.fotovideoshop.sk/shop/photon-dm2-300300-studiova-zostava/p-4339.xhtml
momentálne je 400e môj finančný strop, chcem fotiť portréty a drobný tovar, mám miestnosť 4,5x4m, vzhľadom k momentálnym finančným možnostiam si nemôžem dovoliť investovať viac, chcem sa najmä naučiť pracovať zo svetlami. Ďakujem za pochopenie a Vaše názory k produktu prípadne konštruktívne rady. Želám krásny deň
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-30 18:01:16+02
Na to viac ani nepotrebujes, akakolvek zakladna zostava postacuje.
 
barel48
2016-02-16 10:50:05+01
Ahojte,

uvažujem nad kúpou trvalých svetiel na fotenie produktových fotiek. Jednalo by sa o fotenie detailnejších fotiek (gastro, aranžované taniere a balené potraviny). Sety ktoré som pozeral ponúkajú s atelierovým dáždnikom alebo so softboxom. Ktoré by ste mi odporúčali vybrať?
 
psykora2
2016-02-16 12:39:27+01
príspevok od: barel48
Ahojte,

uvažujem nad kúpou trvalých svetiel na fotenie produktových fotiek. Jednalo by sa o fotenie detailnejších fotiek (gastro, aranžované taniere a balené potraviny). Sety ktoré som pozeral ponúkajú s atelierovým dáždnikom alebo so softboxom. Ktoré by ste mi odporúčali vybrať?
softbox je asi lepsie riesenie, lebo na dazdniku stratis privela svetla do okolia a tym este znizis uz aj tak slaby vykon trvaleho svetla, ale ak mas svetelny objektiv a nepotrebujes priclonit tak je z hladiska rozkladania a skladania praktickejsi dazdnik
 
PeCh
2016-02-16 14:56:10+01
príspevok od: psykora2
softbox je asi lepsie riesenie, lebo na dazdniku stratis privela svetla do okolia a tym este znizis uz aj tak slaby vykon trvaleho svetla, ale ak mas svetelny objektiv a nepotrebujes priclonit tak je z hladiska rozkladania a skladania praktickejsi dazdnik
Pri produkte môže cloniť koľko chce. Základom je statív, a či vyjde čas 10 sekúnd nie je podstatné. Preto na to nie sú potrebné silné svetlá ale stačia akékoľvek, ktoré mu vyhovujú z hľadiska nasvietenia, tieňov, rozmerov, práce s nimi... Reálne stačí obyčajná lampička alebo žiarovka a niečo na rozptyl (kus záclony), len je potrebné aby bola pod kontrolou farba svetla (t.j. nemixovať rôzne svetelné zdroje).
 
barel48
2016-02-17 07:38:27+01
Ďakujem Vám
 
SuzanneSu
2017-01-27 12:36:15+01
Zdravím, chcela by som poradiť so zariadením ateliéru. Fotím portréty - deti, tehotné prevažne a neviem, či bude lepšie zaobstarať trvalé svetlá alebo zableskove, aj keď som čítala, že zableskove na portréty je lepšie.. No pri deťoch neviem..hlavne by som chcela využiť denne svetlo čo najviac, len v prípade potreby použiť svetlá. Mám zatiaľ len softbox s externým bleskom, toto riešenie mi veľmi nevyhovuje..Hlavne aby to nebolo zložité technicky na obsluhu. Ďakujem pekne za rady.
 
Krtko fotografom
2017-01-27 13:02:51+01
príspevok od: SuzanneSu
Zdravím, chcela by som poradiť so zariadením ateliéru. Fotím portréty - deti, tehotné prevažne a neviem, či bude lepšie zaobstarať trvalé svetlá alebo zableskove, aj keď som čítala, že zableskove na portréty je lepšie.. No pri deťoch neviem..hlavne by som chcela využiť denne svetlo čo najviac, len v prípade potreby použiť svetlá. Mám zatiaľ len softbox s externým bleskom, toto riešenie mi veľmi nevyhovuje..Hlavne aby to nebolo zložité technicky na obsluhu. Ďakujem pekne za rady.
Mas to trosku pomiesane, ale nevadi. Na trvale svetla potrebujes dlhsie casy, a deti neposedia, takze preto radsej zableskove.
Ak chces vyuzit denne svetlo, tak to ma celkom inu farebnu teplotu, ako zablesky, alebo trvale svetla, cize pri farbe zla kombinacia. Existuju trvale svetla s farebnou teplotou, ako denne svetlo, ale musel by to byt vacsi vykon, aby si mohla pouzit kratke casy.
Ak ti nevyhovuje softbox, kup si dazdnik aspon 120cm, osvetli ti vacsiu plochu. Urcite ti bude viac vyhovovat, a nebude to ani komplikovane.
 
SuzanneSu
2017-01-27 13:11:24+01
príspevok od: Krtko fotografom
Mas to trosku pomiesane, ale nevadi. Na trvale svetla potrebujes dlhsie casy, a deti neposedia, takze preto radsej zableskove.
Ak chces vyuzit denne svetlo, tak to ma celkom inu farebnu teplotu, ako zablesky, alebo trvale svetla, cize pri farbe zla kombinacia. Existuju trvale svetla s farebnou teplotou, ako denne svetlo, ale musel by to byt vacsi vykon, aby si mohla pouzit kratke casy.
Ak ti nevyhovuje softbox, kup si dazdnik aspon 120cm, osvetli ti vacsiu plochu. Urcite ti bude viac vyhovovat, a nebude to ani komplikovane.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, pre mňa to je niečo nové, pretože 90% fotím pri dennom svetle, takže sa v tom nevyznám.. Zvážim teda tie zableskove..treba 2x zableskove a 1x dáždnik? S akým výkonom cca tie záblesky? Ci ešte niečo? odraznu dosku mam.. Treba mi aj beauty dish? Ďakujem
 
Krtko fotografom
2017-01-27 15:39:47+01
príspevok od: SuzanneSu
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, pre mňa to je niečo nové, pretože 90% fotím pri dennom svetle, takže sa v tom nevyznám.. Zvážim teda tie zableskove..treba 2x zableskove a 1x dáždnik? S akým výkonom cca tie záblesky? Ci ešte niečo? odraznu dosku mam.. Treba mi aj beauty dish? Ďakujem
Mas blesk a staci ti jeden dazdnik. Na vyrovanie svetla z "druhej strany" mozes pouzit tu odraznu dosku.
Alebo, kup si 2 dazdniky a 2 blesky. Alebo vykasli sa na blesky a kup si 2 dazdniky a 2 zableskove svetla. Vyhoda je v tom, ze maju pilotnu ziarovku, takze hned aj vidis, ako budes mat osvetlenu scenu, portretovanych ludi...
Neviem, ake mas velke priestory, ale doma ti staci 200Ws, a aj tak ich nevyuzijes na 100%. Ak mas nieco vacsie, tak kludne 400Ws zableskove jednotky.
 
SuzanneSu
2017-01-27 15:56:39+01
príspevok od: Krtko fotografom
Mas blesk a staci ti jeden dazdnik. Na vyrovanie svetla z "druhej strany" mozes pouzit tu odraznu dosku.
Alebo, kup si 2 dazdniky a 2 blesky. Alebo vykasli sa na blesky a kup si 2 dazdniky a 2 zableskove svetla. Vyhoda je v tom, ze maju pilotnu ziarovku, takze hned aj vidis, ako budes mat osvetlenu scenu, portretovanych ludi...
Neviem, ake mas velke priestory, ale doma ti staci 200Ws, a aj tak ich nevyuzijes na 100%. Ak mas nieco vacsie, tak kludne 400Ws zableskove jednotky.
Ok, super, ďakujem ešte raz a prajem všetko dobré 😉
 
Lyžařík
2020-01-15 13:16:15+01
Já mám a ateliéru jak trvalé, tak záblesky v závislosti na tom, co fotím.
Vše kupuji od Photon Europe.
MAXIMÁLNÍ spokojenost.
https://www.photoneurope.cz/
 
DonKremes
2021-01-20 12:02:37+01
Ahojte, chcel by som sa opýtať na váš profesionálny názor. Zvažujem kúpu svetla na fotenie produktov. Konkrétne to sú malé produkty z dreva, kože, rôzne gravírované perá pečiatky atd. Fotiť budem sám pre seba a fotky budú pridávané hlavne na FB instagram a neskôr na eshop. Po prečítaní xy článkov som sa rozhodol pre zábleskové štúdiové svetlo Quadralite Up! 400 konkrétne toto
https://www.cvaknito.sk/zableskove-svetla-sady/sada-studiovych-bleskov-quadralite-up--400/
myslíte si že to je dobrá voľba ? Cestou fotostanu ísť nechcem nakoľko nechcem fotiť na nekonečnom pozadí. Cenový rozpočet na svetlo je okolo 200-300€
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()