Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Produktova fotografia

XHA1
2016-03-03 22:20:52+01
Dobry den, potreboval by som poradit, snazim sa nafotit remienky na hodinky, mam fotostol http://www.mini-max.sk/studio-technika/produktova-fotografia/quantuum-fotograficky-stol-60cm, starsie tri svetla electra, vykon 300 300 a 200. Jedno je zospodu a dve z boku. Nasvietene to je super, pouzil som aj sedu tabulku na vyvazenie, biela je ok ale stale mi nesedia farby. Nech robim cokolvek. Ci posuvam svetla, menim intenzitu, vyvazenie bielej vo fotaku, stale su zle. Neviem s tym pohnut. Budem vdacny za kazdu jednu radu.
 
thelonge
2016-03-04 00:59:58+01
ahoj, a riesis spravu farieb aj v PC, tlaciarni?
 
Emilio
2016-03-04 12:51:35+01
Neviem, akú značku aparátu máš, ale na mojej D90 mám v možnostiach nastavenia expozície tri režimy: 3D matrix riadi expozíciu podľa celej fotografovanej plochy, potom je exp. podľa plochy s dôrazom na stred, a posledná meria bod v strede obrázku. Vyskúšaj tú poslednú.
 
RasťoS
2016-03-04 14:45:07+01
príspevok od: XHA1
Dobry den, potreboval by som poradit, snazim sa nafotit remienky na hodinky, mam fotostol http://www.mini-max.sk/studio-technika/produktova-fotografia/quantuum-fotograficky-stol-60cm, starsie tri svetla electra, vykon 300 300 a 200. Jedno je zospodu a dve z boku. Nasvietene to je super, pouzil som aj sedu tabulku na vyvazenie, biela je ok ale stale mi nesedia farby. Nech robim cokolvek. Ci posuvam svetla, menim intenzitu, vyvazenie bielej vo fotaku, stale su zle. Neviem s tym pohnut. Budem vdacny za kazdu jednu radu.
Hoď sem nejakú fotku.
 
DrAcula
2016-03-04 18:18:59+01
Fot do RAW (ak to teda uz nerobis) - budes sa moct potom pohrat z vyvazenim bielej aj v RAW editore.

Podla mna ak maju svetla roznu farbu (spomenul si, ze su to starsie svetla), tak sa Ti to doladit nepodari.

Na skusku skus odfotit iba s 1 svetlom, pricom nech je svetlo rozlozene rovnomerne na scene cez nejaky difuzor (pauzak atp...) ci sa Ti to nepodari vyvazit (samozrejme nech tam neprenika denne svetlo ani ine osvetlenie), a skus vyvazit pomocou tej tabulky (nechaj ju v zabere). Skus ten cvak (RAW) sem hodit.
 
duroslav
2016-03-04 19:49:20+01
Záleží dosť aj na tom v čom sa vyvolávajú RAW-y a aký profil foťáku sa použije. Ja osobne v Lightroome vidím nezadnedbateľný rozdiel medzi tým keď použijem profil Adobe Standard a profilom Camera Standard.
 
XHA1
2016-03-06 11:23:34+01
Dakuejm za rady, zistil som tie moje uzasne svetla maju kazde inu teplotu. Pozical som si ine a vsetko sedi. Este raz dakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()