Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Nasvietenie scény - kvitnúce kvety - timelapse

joncko
2016-03-07 22:06:31+01
Začal som sa venovať timelapsom kvitnúcich kvetov a chcem sa poradiť ohľadne svietenia...
Ako a koľko svetiel by bolo vhodné použiť pre čo najprirodzenejší výsledok - aby to vypadalo ako vonku

Tu je jeden z mojich prvých pokusov zatiaľ s čiernym pozadím, ale chcem naaranžovať nejaké "prirodzené" pozadie - tráva suché lístie, konáre a pod.
https://vimeo.com/157822283

Pri tomto pokuse som svietil 3 svetlami - 2 led panely a jedna stolná lampa - viď nákres .
 
inkubbus
2016-03-07 22:27:00+01
Tka toto ti nikto presne nepovie. Je to len o skúšaní a skúšaní. Základ je celkom v pohode, zvyšok je na tebe. Predpokladám že na foťáku máš liveview, tak tam si kontroluj nastavenie svetiel...

Ale hlavne by som si ako základ zohnal svetlá s rovnakou farebnou teplotou. ...alebo do tej stolnej lampky namontuj led žiarovku približne rovnakej farby ako sú tie led panely.
 
joncko
2016-03-08 10:54:50+01
príspevok od: inkubbus
Tka toto ti nikto presne nepovie. Je to len o skúšaní a skúšaní. Základ je celkom v pohode, zvyšok je na tebe. Predpokladám že na foťáku máš liveview, tak tam si kontroluj nastavenie svetiel...

Ale hlavne by som si ako základ zohnal svetlá s rovnakou farebnou teplotou. ...alebo do tej stolnej lampky namontuj led žiarovku približne rovnakej farby ako sú tie led panely.
Dík za odpoveď.
Veď skúšam, len som chcel vedieť či na to idem dobre... lebo som predtým nič podobné neskúšal. Tú žiarovku v stolnej lampe som chcel hneď vymeniť za ledkovú, len mi tam rozmerovo nesedela nabudúce použijem inú lampu lebo táto mi to zafarbila do žlta.

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()