Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

fotenie deti ..ake trvale svetlo odporucate ?

1nico565
2020-01-27 18:06:02+01
Pekný deň prajem, idem si k Vam po radu... potrebovala by som dokúpiť poriadne svetlo/svetla do ateliéru momentalne mam Photonu Europe Millennia EC 400 ... ide o to ze prevažne fotim detičky ... čiže najradsej by som to riešila bez zableskov ...
máte nejaký tip na dobré " trvale svetla" ? ...
pripadne akeho vybavenie máte vy ..? za každú radu 🙏ďakujem
 
1nico565
2020-01-27 22:00:23+01
našla som : Quadralite LED 1000 trvalé svetlo so stmievačom ?

https://www.fotovideoshop.sk/shop/quadralite-led-1000-trvale-svetlo-so-stmievacom/p-2008787.xhtml
 
1nico565
2020-01-27 22:28:34+01
https://www.photoneurope.cz/daylight-sun-400/sun-400-daylight-1800/
 
1nico565
2020-01-27 23:34:12+01
ok. trošku aktualizujem otázku aj tak si tu idem samomluvu ... este den ci dva a hadam si aj sama definitivne odpoviem

prišla so na to že trvalé svetlá v rozumnej cenovej kategorii su 200w (alebo 2x100w)
pricom zableskove = 150w ... logicky sa zableskove potom oplati viac kedze ponuka rozsirene moznosti ...
ale z praxe viem ze 150w ( mi stacit k mojmu 150w /photon ec400/ jednoducho nebude.... )
a teraz ,, babo prosim raď ..

mam dokupit
1) teda 2x zableskove / našla som BASIC Pro 300 Ws / 150w +150w
2) jedno ci dve trvale ? /200w /
3) alebo nejaky lepsi napad bo ja uz som zufala ... vsetko riesim v photoshope a je to logick na prd kedze to svetlo je nepostacujuce a zableskom sa chcem vyhnut ...

cenova hranica je do 500€ a vyuzitie je na deticky s rodinami

 
martinmlm
2020-01-28 00:25:51+01
Potrebuješ radu od profi fotografa čo fotí v ateliéri. Problém je, že takí tu už niesú a ostali len odborníci na aparáty ....Sory za pokus o vtip, ale ešte sa nestalo, aby si tu žena písala sama so sebou
 
MagickVamp
2020-01-28 06:30:38+01
Trvale svetla su slabe. Mal som to co posielam v prilohe a bolo to absolutne nepostacujuce. Nakoniec som predal a priplatil si za zableskove fomei. Zableskove svetla pri rovnakych watoch su asi 10 krat silnejsie. Takze jedno 100watove zableskove svetlo sa rovna asi 1000watovemu trvalemu, ktore je neprijemne a hreje. Ale ak fotis deti, niekde som cital ze niektore babetka stymi zableskovymi mozu mat problem. Ja som babetko fotil len raz a s bleskom a problem nebol. Rozhodnut sa musis sama.
 
francesco
2020-01-28 09:33:04+01
príspevok od: MagickVamp
Trvale svetla su slabe. Mal som to co posielam v prilohe a bolo to absolutne nepostacujuce. Nakoniec som predal a priplatil si za zableskove fomei. Zableskove svetla pri rovnakych watoch su asi 10 krat silnejsie. Takze jedno 100watove zableskove svetlo sa rovna asi 1000watovemu trvalemu, ktore je neprijemne a hreje. Ale ak fotis deti, niekde som cital ze niektore babetka stymi zableskovymi mozu mat problem. Ja som babetko fotil len raz a s bleskom a problem nebol. Rozhodnut sa musis sama.
Toto co si dal je historia. Jednoznacne led, su silnejsie, nehreju sa, farebme stale, prip. u niektorych moznost regulacie far
teploty ( na ukor vykonu).
 
francesco
2020-01-28 09:41:45+01
Na novorodencov pouzivam led o vykone cca 30w cez velky difuzor. Ke to vykonovo ma hrane a vhodne na clonu 1.8 - 2.8. Obkekt je maly, clona otvorena. Na rodinky to chce priclonit aj vzdialenost od svetla je vacsia, cize tie svetla musia byt silne, mal som studiove led 100w, ak pouzivas zmakcovace svetla tak min. take. Blesky su urcite lacnejsia cesta. Ze blesk skodi je mytus, napriek tomu na newborn pouzivam trvale svetlo.
 
francesco
2020-01-28 09:45:02+01
príspevok od: 1nico565
ok. trošku aktualizujem otázku aj tak si tu idem samomluvu ... este den ci dva a hadam si aj sama definitivne odpoviem

prišla so na to že trvalé svetlá v rozumnej cenovej kategorii su 200w (alebo 2x100w)
pricom zableskove = 150w ... logicky sa zableskove potom oplati viac kedze ponuka rozsirene moznosti ...
ale z praxe viem ze 150w ( mi stacit k mojmu 150w /photon ec400/ jednoducho nebude.... )
a teraz ,, babo prosim raď ..

mam dokupit
1) teda 2x zableskove / našla som BASIC Pro 300 Ws / 150w +150w
2) jedno ci dve trvale ? /200w /
3) alebo nejaky lepsi napad bo ja uz som zufala ... vsetko riesim v photoshope a je to logick na prd kedze to svetlo je nepostacujuce a zableskom sa chcem vyhnut ...

cenova hranica je do 500€ a vyuzitie je na deticky s rodinami

Daj nejale ukazky, to pomoze pri radeni viac ako 100 riadkov.
 
1nico565
2020-01-28 11:13:00+01
príspevok od: francesco
Daj nejale ukazky, to pomoze pri radeni viac ako 100 riadkov.
dikičko ...
ja fotim tiez na 1.8 f - 2.6f ide mi presne o tie rodinky ako pises ... z praxe som zistila ze blyskať sa mi prosto pri nich nevypláca viacerym detom to vadilo
kedze casto mam aj -2/3 deti skor potrebujem doriesit to nasvietenie..Vyhoda zablesku je ze ho pouzijem aj na ine zanre ...

konkretne riesenia co som teda ja nasla som hodila do linkov hore ale zhrnutie asi takto:


1) https://www.fotovideoshop.sk/shop/quadralite-set-2x-led-1000-trvale-svetlo-so-stmievacom/p-2008623.xhtml

2) 2x
https://www.photoneurope.cz/studiove-zablesky-studiova-svetla/spolehlive-a-levne-zableskove-svetlo-basic-pro-300-ws/

3) https://www.photoneurope.cz/led-svetla-samostatne/led-2000a-3200k-7500k-trvale-studiove-svetlo/
 
francesco
2020-01-28 18:21:50+01
príspevok od: 1nico565
dikičko ...
ja fotim tiez na 1.8 f - 2.6f ide mi presne o tie rodinky ako pises ... z praxe som zistila ze blyskať sa mi prosto pri nich nevypláca viacerym detom to vadilo
kedze casto mam aj -2/3 deti skor potrebujem doriesit to nasvietenie..Vyhoda zablesku je ze ho pouzijem aj na ine zanre ...

konkretne riesenia co som teda ja nasla som hodila do linkov hore ale zhrnutie asi takto:


1) https://www.fotovideoshop.sk/shop/quadralite-set-2x-led-1000-trvale-svetlo-so-stmievacom/p-2008623.xhtml

2) 2x
https://www.photoneurope.cz/studiove-zablesky-studiova-svetla/spolehlive-a-levne-zableskove-svetlo-basic-pro-300-ws/

3) https://www.photoneurope.cz/led-svetla-samostatne/led-2000a-3200k-7500k-trvale-studiove-svetlo/
Celkom ti aj tak nerozumiem. Ak fotis 3 deti naraz nedas clonu 1.8. Nevadi, ano aj ja som sa tretol s viacerimi dětmi, ktorym zablesky vylozene vadili. Ak chces svetla, tak riesenim moze byt ten prvy odklik, toto je ok, budes s tym moct v studiu plnohodnotne fotit.
Este existuju tzv. hybridne svetla (vedia aj blýskat). toto je trend, ale su drahe.
Ukazku som myslel, ake fotky robis, nie ake svetla existuju
 
Amy88
2020-01-30 14:18:01+01
príspevok od: 1nico565
dikičko ...
ja fotim tiez na 1.8 f - 2.6f ide mi presne o tie rodinky ako pises ... z praxe som zistila ze blyskať sa mi prosto pri nich nevypláca viacerym detom to vadilo
kedze casto mam aj -2/3 deti skor potrebujem doriesit to nasvietenie..Vyhoda zablesku je ze ho pouzijem aj na ine zanre ...

konkretne riesenia co som teda ja nasla som hodila do linkov hore ale zhrnutie asi takto:


1) https://www.fotovideoshop.sk/shop/quadralite-set-2x-led-1000-trvale-svetlo-so-stmievacom/p-2008623.xhtml

2) 2x
https://www.photoneurope.cz/studiove-zablesky-studiova-svetla/spolehlive-a-levne-zableskove-svetlo-basic-pro-300-ws/

3) https://www.photoneurope.cz/led-svetla-samostatne/led-2000a-3200k-7500k-trvale-studiove-svetlo/
Ahoj. Neuvazovala si nad kruhovymi led svetlami aspon 80-100w? Deti sa nemaju fotit bleskami ani zableskami - nejde o ziaden mytus ... , ale kazdy nech si robi co uzna ha vhodne
 
Amy88
2020-01-30 14:22:33+01
príspevok od: 1nico565
Pekný deň prajem, idem si k Vam po radu... potrebovala by som dokúpiť poriadne svetlo/svetla do ateliéru momentalne mam Photonu Europe Millennia EC 400 ... ide o to ze prevažne fotim detičky ... čiže najradsej by som to riešila bez zableskov ...
máte nejaký tip na dobré " trvale svetla" ? ...
pripadne akeho vybavenie máte vy ..? za každú radu 🙏ďakujem
Ahoj. Neuvazovala si nad kruhovymi led svetlami aspon 80-100w? Deti sa nemaju fotit bleskami ani zableskami - nejde o ziaden mytus ... , ale kazdy nech si robi co uzna ha vhodne .
 
francesco
2020-01-30 15:02:23+01
príspevok od: Amy88
Ahoj. Neuvazovala si nad kruhovymi led svetlami aspon 80-100w? Deti sa nemaju fotit bleskami ani zableskami - nejde o ziaden mytus ... , ale kazdy nech si robi co uzna ha vhodne .
No tak nam vysvetli preco. Aky je rozdiel kde blysnem určitou silou a takou istou silou trvalo svietim. To by ma naozaj zaujímalo.
 
MaxGamut
2020-01-30 17:25:22+01
To je otazka asi ako - je rozdiel ked Ti stlacim nohu alebo ta do nej kopnem ?
Silne svetlo je uplne prirodzena vec (v lete je aspon 10x silnejsie ako studiove svetla).
Zablesk az taky prirodzeny NIE JE.

Navyse ... babatka maju vsetko 20x citlivejsie nez deti a 100x citlivejsie, nez dospeli. Aj oci, aj usi, tepelnu citlivost, odolnost koze, atd atd....
Novorodenci su uplne mimo skalu "muzskej sily a vnimania". Zeny maju na toto od prirody jemnocit a instinkty strachu a ochranarstva. Casto to nevedia logicky zdovodnit, lebo to maju zabudovane. A muzi casto ani netusia, o co ide....

Staci take vysvetlenie ?
 
MaxGamut
2020-01-30 17:49:57+01
Alebo ked to chces este vedeckejsie - zableskove zariadenie je hovadina z principu. Riesi to iba technicke problemy - s teplom, spotrebou a fotenie svetlocitlivych veci (muzea a pod) a ine.
Dnes uz mame celkom dobre LED s CRI nad 90, tym padom zablesky mozu pomaly odist do historie.
...
Dalej-
sietnica oka ma nejaku danu - obmedzenu citlivost na svetlo. V maxime aj v minime. Ked je svetlo prilis intenzivne, zornicka sa na ochranu sietnice stahuje, pri nedostatku svetla sa roztahuje. Tym sa zabezpeci, ze mnostvo svetla dopadajuce na neurony je v rozsahu, ake oko prirodzene zvladne.
Plocha zornicky rastie so stvorcom polomeru - t.j. 2x vacsia zornicka dava 4x viac svetla.
Realne teda stahovanim roztahovanim zornicky vie zvacsit efektivny rozsah oka minimalne tak 4-6 krat.

Takto to priroda vymyslela u vacsiny zivocichov - ochrana jemneho neuronoveho tkaniva na sietnici a zaroven maximalizacia vnimania pri slabom svetle. Kedze napr. pozerat do slnka "boli", znamena to, ze tato ochrana oka je myslena UPLNE vazne !!! Sietnica je skutocne VELMI citliva.

Pri zablesku oko nestihne zareagovat, takze dostane kludne aj 2x vacsiu davku svetla, nez je mu prirodzena. Ked nechas niekoho cakat v slabsom osvetleni a zrazu mu blesknes do oka, prave si mu zobral mozno den-dva normalneho videnia vo veku nad 40 rokov.

U babatiek je to este extremnejsie, pretoze ich neurony (vsetky v celom tele) su este len na zaciatku vyvoja a zrenice aj sosovka su OVELA pomalsie, nez u dospeleho. Takze ochrana sietnice stahovanim nefunguje. (keby si babatko nechal lezat na slnku na chrbte, tak mu za par minut mozes nadobro odpalit oci na cely zivot)

Staci tak ?
 
francesco
2020-01-30 19:42:56+01
Toto je teoria, studoval som to a nic z toho nie je prakticky overene ani dokazane. Ako sam uvadzas denne svetlo je niekolkokrat silnesie ako studiove bliknutie. Ked vyjdes mamima s kociarom z tiena na priame slnko je skok sily svetla este vacsi. Sam tiez fotim novorodeniatka led svetlami, koli pokoju v dusi vsetkych zucastnenych (vratane mna). Ale neverim, ze moze dojst k poskodeniu zraku.
 
francesco
2020-01-30 20:18:55+01
Este by som dodal, ze neviem do akej miery mas skusenosti so studiovym fotenim, ale ako som uz vyssie pisal, pri foteni miminiek vyuzivam rozcloneny objektiv, takze sila zablesku, t.j. intenzita svetla je radovo niekolkonasobne nizsia ako pri nejakom fashion studiovom foteni.
 
fatality
2020-01-31 09:47:28+01
príspevok od: francesco
Toto je teoria, studoval som to a nic z toho nie je prakticky overene ani dokazane. Ako sam uvadzas denne svetlo je niekolkokrat silnesie ako studiove bliknutie. Ked vyjdes mamima s kociarom z tiena na priame slnko je skok sily svetla este vacsi. Sam tiez fotim novorodeniatka led svetlami, koli pokoju v dusi vsetkych zucastnenych (vratane mna). Ale neverim, ze moze dojst k poskodeniu zraku.
ako..zamudrujes si tu rad..aj ty,aj ja,aj mnohi ale toto je oblast,kde by som sa fakt nehral na vseveda..aj keby to riziko bolo 0.1%,aj tak to nestoji za to..
 
blahoslav J B Art
2020-01-31 09:58:55+01
príspevok od: francesco
Toto je teoria, studoval som to a nic z toho nie je prakticky overene ani dokazane. Ako sam uvadzas denne svetlo je niekolkokrat silnesie ako studiove bliknutie. Ked vyjdes mamima s kociarom z tiena na priame slnko je skok sily svetla este vacsi. Sam tiez fotim novorodeniatka led svetlami, koli pokoju v dusi vsetkych zucastnenych (vratane mna). Ale neverim, ze moze dojst k poskodeniu zraku.
navyse ak fotograf foti cudzie deti, tak ho to nemusi trapit
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()